מוסמך במדעי המחשב בהדסה

מוסמך במדעי המחשב בהדסה

המכללה האקדמית הדסה ירושלים פותחת תכנית ייחודית לתואר מוסמך במדעי המחשב


מכללת הדסה ירושלים, המתמחה במדעי הבריאות, המחשבים והתקשורת החזותית, פותחת  תכנית לתואר מוסמך במדעי המחשב (M.Sc. in Computer Sciences)- תכנית יחידה מסוגה לתואר עם אוריינטציה מעשית וללא תיזה.

תכנית הלימודים היא בת שנתיים וללא תיזה, כאמור, וכוללת שנים-עשר קורסים מתקדמים, סמינר אחד ופרויקט גמר. הקורסים מרחיבים ומעמיקים את הידע בשלושה תחומים של מדעי המחשב: תיאוריה, תוכנה ותכנות, חומרה ומערכות. סגל המורים בתכנית משלב מרצים בתחומי יסוד ובתחומים יישומיים.

"התכנית נותנת מענה לצורך הגובר של תעשיות המחשבים המקומיות ושל מוסדות וארגונים רבים בהמשך ההכשרה של בוגרי התואר הראשון במדעי המחשב", אומרת ד"ר סולנג' קרסנטי, ראש התכנית לתואר שני במכללת הדסה ומוסיפה: "התכנית נותנת מענה גם לרצונם של בוגרים רבים של התואר הראשון במדעי המחשב להעשיר ולהרחיב את השכלתם. בהתאם לכך, התכנית בנויה על מתכונת שבועית של לימודים ביום עבודה וביום שישי, באופן המאפשר לאנשים עובדים להשתלב בה. תכנית הלימודים הייחודית משלבת מצויינות אקדמית, איכות לימודים ברמה הגבוהה ביותר וסגל מורים מקצועי ויצירתי".

התכנית מיועדת למספר קהלי יעד: בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב, העובדים בחברות טכנולוגיה עילית מקומיות ובארגוני מחשבים, המעוניינים להעמיק את הכשרתם ולהרחיב את השכלתם על-ידי רכישת תואר מוסמך במדעי המחשב תוך כדי עבודתם המקצועית.

בנוסף, התכנית פונה גם לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב המעוניינים להמשיך לימודים אקדמיים ולשכלל את הכשרתם המקצועית מיד לאחר לימודי התואר הראשון.

קהל יעד נוסף אליו פונה התכנית הם מורים למקצועות המחשב במערכות חינוך, המבקשים להרחיב את עולמות הידע שלהם ואת היכרותם עם תעשיית ההיי-טק.

מבין נושאי הלימודים בתכנית: אבטחת מידע, בינה מלאכותית, גיאומטריה חישובית, גרפיקה ממוחשבת, הנדסת תוכנה, חישוב מקבילי ורשתי, מיקרו-מעבדים מודרניים, מסדי נתונים מתקדם, מערכות חכמות, ניתוח ועיצוב מונחי עצמים, רובוטיקה ועוד.

סגור