הכשרת דולות בגליל המערבי

הכשרת דולות בגליל המערבי

חדש וייחודי! הכשרת דולות (מלוות הריון ולידה) במרכז ללימודי רפואה משלימה במכללת הגליל המערבי

מסלול חדש וייחודי להכשרת דולות יפתח במרכז ללימודי רפואה משלימה של המכללה האקדמית גליל מערבי, הדולה הוא מקצוע חדש לנשים מנוסות, שילדו בעבר ומעוניינות ללוות את היולדת בהריון בלידה ולאחר הלידה. הליווי נשען בין היתר על מיומנויות טיפול ברפואה משלימה כגון: רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי וכו'.

ההיריון והלידה, במיוחד הראשונה, מהווים שינוי דרמטי ומהמם בחיי האישה ובן זוגה. כיום הם אינם עוד אירועים פרטיים של היולדת, אלא חוויה רפואית, שבה היולדת עלולה "ללכת לאיבוד" בין המעקב, הבדיקות הרפואיות והאבחנות הסותרות. הלידה בסביבה זרה מעוררת חרדות ואימה. קיים פחד מפני הכאב ומפני הבלתי ידוע. זכרונות מחוויות קיומיות קודמות והדרך בו היא התמודדה איתם, עולים למודעות.
מחקרים מקיפים מצביעים על שיפור באופן ההתמודדות עם הכאב, צמצום באורך זמן הצירים וירידה באחוז ניתוחים קיסריים, אצל נשים שבחרו בתמיכה רצופה ומתמשכת בסיועה של בת לוויה מנוסה בעלת הכשרה (קלאוס, קאנאל, קלאוס).

הדולה, שם שמקורו מיוונית – משרתת, הינה מטפלת ההוליסטית הלומדת ומוכשרת לשלב מידע עדכני ואמין על ההריון והלידה עם טפול הוליסטי ותמיכה אישית. הקורס מקנה לדולה ידע עדכני, על השינויים הגופניים והרגשיים החלים בהריון ובלידה. ידע על משכב הלידה, התקשרות לילוד וההנקה. יתרונות אורח חיים מודע, תזונה ופעילות גופנית בהריון על מנת למנוע התפתחות מחלות של ההריון ועידוד לבריאות. מאפשרת לה לתמוך ביולדת בעזרת מגע, דמיון מודרך, תנועה והתבוננות פנימית. להבין את התהליך והחוויה הרוחנית, החברתית, הרגשית  והגופנית, שעוברים האם, הילוד והאב בלידה.
ההכשרה לדולה משלבת לימודים בטיפול באישה ההרה ביולדת ובתינוק בעזרת שיטות הוליסטיות – יוגה תנוחות, התבוננות ונשימה מודעת. טפול במגע- שיאצו ו/או רפלקסולוגיה או עיסוי הוליסטי בשמנים ארומטיים.

סגור