תואר שני למנהלים במנהל ומדיניות ציבורית

תואר שני למנהלים במנהל ומדיניות ציבורית

תואר שני ( (MPA ) יעודי במתכונת מיוחדת בתחום המנהל והמדיניות הציבורית עם דגש על הבנה רחבה ומעמיקה של מגזר חשוב זה באוניברסיטת חיפה


בישראל מוצע תואר שני ( (MPA) יעודי במתכונת מיוחדת בתחום המנהל והמדיניות הציבורית עם דגש על הבנה רחבה ומעמיקה של מגזר חשוב זה בהקשר לאומי ובינלאומי. התכנית מיועדת למנהלים מכלל ארגוני המגזר הציבורי בישראל (חינוך, בריאות, רווחה, בטחון, כלכלה, תחבורה, וכיו"ב) וכן לאנשי ממשל ומנהל בתחומים קרובים כמו ארגונים ללא כוונות רווח. התכנית בנויה על פי צרכיהם של הלומדים ועל פי הצרכים הצפויים במערכות הממשל והמנהל בישראל בשנים הבאות. היא מושתתת על מיטב הידע והניסיון הקיימים בתחום ומתקיימים במחלקה הטובה מסוגה כיום בישראל.

תחום המנהל הציבורי והמדיניות הציבורית מתמקד בממשק שבין פוליטיקה, קביעה ועיצוב מדיניות, וניתוח המערכת הארגונית הציבורית, במדינה המודרנית. בנוסף לחקר סוגיות עיצוב וקביעת מדיניות ציבורית, עוסק התחום במדעי הניהול תוך הדגשת הקשרים בין תהליכים ומוסדות פוליטיים לבין פעילות ארגונית. בין הנושאים שיילמדו: מדיניות ציבורית, משפט מנהלי, ביקורת ציבורית ופנימית, משפט ציבורי, כלכלה פוליטית, התנהגות ארגונית, וניהול משאבי אנוש, תקצוב ציבורי ועוד.

בתכנית ה-MPA החדשה של אוניברסיטת חיפה מסלולים שונים המיועדים הן לכותבי תיזה והן למנהלים בדרגות שונות בשירות הציבורי בישראל.  המסלולים המקנים תואר ב"מנהל ומדיניות ציבורית" (MPA) הינם:

1.מסלול עם  כתיבת תיזה- מסלול מחקרי
תכנית יוקרתית זו מיועדת לסטודנטים המעוניינים להרחיב השכלתם במסלול מחקרי בתחום המנהל והמדיניות הציבורית  ולרכוש את קדמת הידע המדעי בתחום שיוכל גם להכינם ללימודים מתקדמים בתחום (תואר שלישי - דוקטורט). התכנית מציעה לסטודנטים מגוון רחב של קורסים בנושאים  אקטואליים במיוחד  ובעלי חשיבות תיאורטית ומעשית. הלימודים אינטנסיביים אך מרוכזים ביומיים בשבוע בלבד, בימי א' ו- ד' .


2.מסלול למנהלים בתחום כללי "מנהל ומדיניות ציבורית"
מטרת מסגרת לימודים זו להרחיב ולהעמיק את הידע של מנהלים ביחס למופעי ניהול בכלל וביחס לפעילותם של ארגונים ציבוריים בפרט. התכנית מקנה למשתתפים כלי חשיבה וניתוח בתחום המינהל והמדיניות הציבורית והבנתם בהקשר הישראלי והבינלאומי. התכנית מכוונת למנהלים, בעלי תואר אקדמי וניסיון ניהולי מעשי, הרוצים בהעמקה ובפיתוח הידע ובהגברת המיומנות הניהולית שלהם.  הידע שיירכש יאפשר למנהל הבנה טובה יותר של הכוחות הפנימיים הפועלים בארגונו ושל ההיבטים החיצוניים של סביבת הארגון, המשפיעים על תפקודו בסביבה מודרנית ומהירת שינויים.

3.מסלול למנהלים בתחום "מנהל השלטון המקומי"
התכנית מכוונת להקנות לתלמידים ידע רחב בנושאי ניהול ומנהל השלטון המקומי בישראל תוך הבנת מאפייניו, מרכיביו, תפוקותיו,  והסביבה בה הוא פועל. התכנית תשלב ידע תיאורטי בנושאי ממשל ומנהל עם בסיס מתודולוגי ואמפירי המהווה חלק בלתי נפרד מהמחקר והידע בתחום. התכנית מיועדת לקבוצה מצומצמת של ראשי עיריות, ראשי רשויות מקומיות, ובכירים הנושאים בתפקידים מנהליים שונים בגופים אלה. כמו כן תקלוט התכנית מדי שנה מספר מצומצם של סטודנטים צעירים בעלי כישורים גבוהים שאינם עובדים במערכות ממשל מקומי אך רואים בו  פוטנציאל תעסוקתי והתמחותי בעתיד.

4.מסלול למנהלים בתחום "ביקורת פנימית וציבורית" 
תכנית ייחודית זו היא היחידה בישראל המקנה הן תואר MPA והן הסמכה בתחום הביקורת הציבורית. היא מכוונת להרחבת והעמקת הידע וההשכלה של התלמידים בתחומי הביקורת הציבורית והפנימית, ובתחומים משיקים הקשורים למשפט מנהלי ובקרה פיננסית במערכות ציבור. התלמידים ישותפו בתהליכי חשיבה ביחס לתפקודם של זרועות הביקורת במנהל הציבורי בישראל ובעולם ויוכשרו לשמש חלק ממנגנון הביקורת החשוב כל כך לדמוקרטיה באשר היא.
 

יתרונות התכניות המוצעות

•הלימודים במסלול המנהלים מתקיימים ביום לימודים אחד בשבוע (ימי שלישי או חמישי, תלוי בתכנית המיועדת)  כך שיכולים להשתלב היטב עם המשך עבודה סדיר.
•משך הלימודים: ארבעה סמסטרים
•כיתה קבועה סביבת לימודים ייחודית ונוחה במיוחד.
•אפשרות להתמחות בארגונים ציבוריים.
•אפשרות למלגות על בסיס אישי.
•אפשרות לנסיעה לחו"ל לשמיעת קורס בינלאומי באוניברסיטה יוקרתית בארה"ב

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 4 מוסדות לימוד ובהם 4 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה האקדמית נתניה
עושים אוניברסיטה לעסקים
כתובת: האוניברסיטה 1 נתניה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המרכז האקדמי פרס
ללמוד אחד על אחד עד התואר
כתובת: הנביאים 8 רחובות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
לימודי תואר שני בקריה האקדמית אונו
אקדמיה יישומית
כתובת: צה"ל 104 קרית אונו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 4 מסלולי לימוד בתחום תואר שני במנהל עסקים - התמחות ביזמות עסקית, ב-4 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בתואר שני במנהל עסקים - התמחות ביזמות עסקית אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור