איך מוצאים עבודה בתחום ההנדסה?

איך מוצאים עבודה בתחום ההנדסה?

מתעניינים בלימודי מקצועות ההנדסה? טיפים ועצות על העתיד המקצועי שלכם בתחום


בקרוב אתם משתחררים מהצבא ואתם לא יכולים להתחמק מהשאלה מה הכיוון המקצועי, מה לומדים? אין פה מקום להימורים. חשוב לבחור נכון ובשיקול דעת. בחירת תחום לימודים ומקצוע היא ללא ספק החלטה קשה, מה גם שמעבר לבחירה זו, קיימת השאלה: האם הבחירה מתאימה לכישורים בפועל. לכל תחום לימודים יש קריטריונים שונים לבחינת התאמתו להישגים בפועל בבגרות ובפסיכומטרי וגם לכישורים של כל אחד. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על ההחלטה מה ללמוד הוא סוגיית העבודה והשכר שבצידה.


חלומו של כל אחד הוא ללמוד לתואר שיוביל למקום עבודה נחשב עם תנאי עבודה נוחים ומשכורת מכובדת. תחום לימודי ההנדסה מגוון ביותר, ומורכב ממבחר גדול של תארים והתמחויות המספקים אפשרויות תעסוקה שונות. היחידה להכוון תעסוקתי של מכללת אפקה דואגת לסטודנטים ולבוגרים של המכללה בכל הקשור למציאת עבודה בתחום לימודיהם. עינת חצבני, מנהלת היחידה, מציעה לכם טיפים ועצות שמומלץ לכם ליישם במהלך תקופת לימודיכם לתואר בהנדסה כדי להגדיל את הסיכוי שלכם למציאת העבודה לה אתם מצפים:

1.סיוע ממקום הלימודים  -  בעת בחירת מוסד לימודים אקדמי, מומלץ לשים דגש על גישת המוסד להיבט התעסוקתי של הסטודנטים והבוגרים:
-בקשו לקבל מידע על אחוזי תעסוקה של בוגרי המוסד בתחום לימודיהם והתפלגות בהתאם למחלקת הלימוד בה אתם מעוניינים.
-בררו האם קיימת יחידה להכוון תעסוקתי המסייעת בייעוץ והכוונה בעת חיפוש עבודה, ובאיתור אחר משרות לבוגרים.
-קבלו המלצות מבוגרים ומסטודנטים במוסד, הן לגבי רמת הלימודים והמרצים, הן מבחינת השירותים שהמוסד מציע והן לגבי תהליך חיפוש עבודה שהם עברו.

2.איזה טיפוס אני צריך להיות כדי להיות "מועמד מושלם" לתחום ? -  המעסיקים מחפשים ברק בעיניים ורעב לטכנולוגיה, יכולת לימוד עצמית גבוהה, חשיבה לוגית ויכולות בינאישיות גבוהות. ככלל, שוק העבודה של מקצועות ההנדסה, מציע פתרונות מגוונים, הן ברמת אופי החברות והארגונים, הן ברמת אופי התפקידים וכו'. אולם לרוב, מהנדסים נדרשים להשקעה מרובה של שעות עבודה, יצירתיות ויכולת למידה גבוהה. שוק ההי-טק דורש שילוב של יכולות טכניות ויכולות בינאישיות גבוהות.

3.הצטיינו בלימודים - בסקר שבוצע לאחרונה במכללת אפקה להנדסה נמצא כי רוב הבוגרים מועסקים בתחום הלימוד לו הוכשרו. לבוגרים מצטיינים יש יותר הצעות והשכר המוצע להם גבוה יותר ממועמדים שאינם מצטיינים.

4.רכשו ניסיון מקצועי עוד בזמן הלימודים -  בסקר נמצא כי רכישת ניסיון מקצועי עוד בזמן הלימודים (לקראת סוף שנה שנייה לתואר) מומלץ ביותר. שילוב של ניסיון בתחום והצטיינות הינו מסלול בטוח לבניית קריירה מוצלחת בתחום ההנדסה.

לטובת המתלבטים והשוקלים לימודי הנדסה, מציעה עינת חצבני, מנהלת היחידה להכוון תעסוקתי במכללת אפקה להנדסה, מידע על מאפיינים מרכזיים של שוק העבודה בתחום ההנדסה וההיי-טק:

1.היצע משרות  - "בכל הקשור לביקוש לעובדים במקצועות ההנדסה נראה כי הנדסת תוכנה מוביל עם הגידול המשמעותי ביותר. לאחר מכן נראה גידול בהנדסת אלקטרוניקה. הנדסת מכונות זהו תחום השומר על יציבות מבחינת הביקוש, למרות שישנה דרישה הולכת וגוברת של מהנדסי מכונות גם לתחום ההי-טק ולאור הצמיחה במשק, אנו צופים עליה בביקוש גם בענף זה". השונות בין התחומים מושפעת מהתנודות הכלליות במשק. באם מגמת הצמיחה הקיימת היום תימשך, אנו צופים עליה מתמדת וגידול בכל אחד מהתחומים, בדגש על הנדסת תוכנה".


2.גובה המשכורת - "טווח השכר הממוצע של בוגרים המשתלבים בשנים הראשונות מייד לאחר הלימודים הוא בין 10,000-12,000 ₪ ברוטו ברוב מקצועות ההנדסה הטכנולוגיים בשנה הראשונה ואילו בשנה השנייה לניסיון - בין 14,000 ל- 12,000 ₪ ".


3.בין סוגי המשרות לבוגרי הנדסה ניתן לציין -  "בדיקות חומרה-תוכנה, אימות-פיתוח, פיתוח, ניתוח מערכות מידע, הנדסת תמיכה, יועצים טכניים, מהנדסי-מכירות, תכן מכני ועוד".


4.שלושת השווקים העיקריים המעסיקים בוגרי הנדסה -  "ניתן לחלק את המעסיקים לשלושה שווקים עיקריים : שוק ההי-טק, שוק התעשייה הביטחונית ושוק התעשייה המסורתית. דוגמאות לחברות המעסיקות את הבוגרים:
-חברות היי-טק  - חברות רב-לאומיות כגון; אינטל, מוטורולה, קומברס, אמדוקס, טבע, אפלייד מטריאלס, כמו כן, חברות כגון: קבוצת רד-בינת, קבוצת NESS, SAP, צ'קפוינט , וכמובן, חברות סטארט-אפ.
-תעשייה ביטחונית -  אלביט, רפאל, תעשיה אוירית-אלת"א, אלישרא, שירותי הביטחון ועוד.
-תעשייה מסורתית - מפעלים בתחום המזון , תעשיית הפלסטיקה והתעשייה המסורתית בכללותה: אוסם, פלסאון ורבים אחרים.

בואו לדבר אתנו בפורום לימודי הנדסה

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 6 מוסדות לימוד ובהם 9 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודים גבוהים בעלי גוון יישומי בקמפוס אוניברסיטאי
כתובת: סנונית 51 כרמיאל
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת ספיר
המכללה האקדמית ספיר
כתובת: המכללה נמצאת ליד שדרות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון
המכללה האקדמית להנדסה הגדולה בישראל
כתובת: קמפוס באר שבע: רח' בזל 71, ת.ד 950, מיקוד 84100. קמפוס אשדוד: ז'בוטינסקי 84 מיקוד 77245.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
היתרון שלך מתחיל בבחירה מצוינת
כתובת: ת.ד. 653 באר שבע, קרית האוניברסיטה, באר-שבע
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 4 מסלולים
הנדסת חשמל ומחשבים לתואר ראשון
הנדסת תוכנה
תכנית משולבת לתואר ראשון - הנדסת חשמל ומחשבים ופיזיקה
תואר ראשון בהנדסת מחשבים
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
ההצלחה מתחילה במקום שכולו הנדסה
כתובת: שרייבום יעקב 26 רמת בית בכרם, ת.ד. 3566, ירושלים91035
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
אפקה המכללה האקדמית להנדסה
המכללה האקדמית להנדסה בת"א
כתובת: בני אפרים 218 ת"א 69107
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 9 מסלולי לימוד בתחום לימודי הנדסת מחשבים, ב-6 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי הנדסת מחשבים אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור