נשיאה חדשה לאוניברסיטה הפתוחה

נשיאה חדשה לאוניברסיטה הפתוחה

פרופ' חגית מסר-ירון מונתה לנשיאת האוניברסיטה הפתוחה ותחל את עבודתה באוקטובר


פרופ' חגית מסר-ירון, מונתה לנשיאת האוניברסיטה הפתוחה החל מחודש אוקטובר 2008. פרופ' מסר-ירון מכהנת כסגנית הנשיא למחקר ופיתוח באוניברסיטת תל אביב מאז שנת 2005.  בין השנים 2000-2003 היא כיהנה כמדענית הראשית וראש מנהל המדע של משרד המדע, התרבות והספורט. בתפקידה זה נדרשה, בין היתר, להוביל נושאים במדיניות מדע ויישומה בארץ, וכן נושאים הקשורים לקשרי המדע הבינלאומיים של ישראל.

פרופ' מסר-ירון היא פרופסור להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב. את תאריה האקדמיים (תואר ראשון, שני ושלישי בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה) רכשה באוניברסיטת תל אביב, ולאחר פוסט דוקטורט באוניברסיטת ייל, היא הצטרפה כחברת סגל לאוניברסיטת תל אביב.

פרופ' מסר-ירון שימשה כעורכת בעיתונים בינלאומיים בתחום מחקרה, פרסמה עשרות מאמרים בעיתונים ולמעלה ממאה בכנסים רלבנטיים. בשנת 2006 פרסמה ב- Science מאמר פורץ דרך המציע שימוש במדידות המתבצעות ברשתות תקשורת אלחוטית לניטור הסביבה, שעורר עניין רב בכל העולם. בשנת 1996 נבחרה למרצה המצטיינת של הפקולטה להנדסה ובשנת 2000 הוענקה לה דרגת FELLOW של איגוד מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה העולמי, IEEE, על תרומתה למחקר בתחום התמחותה.

פרופ' מסר-ירון כיהנה במגוון מועצות, ועדות ופורומים בארץ ובעולם, בניהם : יו"ר המועצה הלאומית לקידום נשים במדע וטכנולוגיה, אותה יזמה והקימה; ועדת המדע של אונסק"ו בישראל (יו"ר), מועצת המנהלים של קרן המדע ארה"ב-ישראל BSF (יו"ר); וכן בוועדות שונות של הקהילה האירופית. כיום היא חברה בהנהלת ה- EPWS – האיגוד האירופאי לנשים מדעניות, והיא נציגת ישראל לוועדת האתיקה של אונסק"ו (COMEST).

פרופ' מסר-ירון תהיה נשיאה השביעית של האוניברסיטה הפתוחה, לאחר פרופ' גרשון בן-שחר, המסיים את כהונתו לאחר 5 שנות נשיאות מאז שנת 2003. פרופ' בן-שחר יחזור לעסוק במחקר באוניברסיטה העברית בירושלים.

סגור