עלייה בביקוש למערכות מידע

עלייה בביקוש למערכות מידע

תחזית המשרד לסטטיסטיקה של העבודה בארה"ב, לתקופה 2004-2014 קובעת: מבין 20 המקצועות הצפויים לגידול המהיר ביותר – חמישה מקצועות הם בתחום מערכות מידע

  
מהתחזית האחרונה של המשרד לסטטיסטיקה של העבודה בארה"ב, לתקופה 2004-2014, עולה כי  מבין 20 מקצועות הצפויים לגידול המהיר ביותר -  חמישה מקצועות  הם בתחום מערכות מידע. ממצא זה מחזק את התחזית האמריקאית הקודמת של המשרד לסטטיסטיקה של העבודה בארה"ב  לשנים 2000-2010 ממנו עלה כי הענף בעל הגידול המהיר ביותר הוא מחשבים ועבוד נתונים עם גידול צפוי של 86%.

עובדות אלו נובעות מכך שהשימוש במחשבים בכל תחומי החיים מתפשט בקצב הולך וגובר. במקביל להתפשטות זו גובר הביקוש לאנשים מיומנים בנושאי מחשבים בכל העולם המערבי ובכלל זה בישראל.  

 לדברי ד"ר פיליפ עין דור, ראש המחלקה לניהול מערכות מידע באקדמית תל-אביב יפו: "בעקבות התחזיות של המשרד לסטטיסטיקה של העבודה בארה"ב,  וההנחה כי בישראל המצב ידמה לארה"ב, החלו שני מוסדות אקדמיים בארץ,  אחד במרכז,  ואחד בצפון הארץ, להתמקצע בתחום זה וללמד את תחום ניהול מערכות מידע. זאת, כדי לענות על ביקושים עתידיים לתחום. תוכניות אלו,  ובהן זו המוצעת באקדמית תל אביב יפו, מעניקות לבוגריהם כלים לניהול עתידי של מערכות מידע ממוחשבות בארגונים, ומכשירות כוח אדם לנושאי ניהול מערכות מידע דיפרנציאליות כגון: ניתוח יישום וניהול מערכות מידע עסקיות, רפואיות, אבטחת מידע ועוד". 

 לדברי שחר אפעל,  מנכ"ל נס ישראל אם תעשיית ההייטק תמשיך ותפגין גידול ומנגד לא יחול שינוי מידי בהכשרתם של מנהלי מערכות מידע מקצועיים, הרי שבטווח של 3 עד 5 שנים, צפוי מחסור חמור בתחום מקצועי זה. כתוצאה מכך הנפגעת הראשית תהיה תעשיית ההיי טק שברור לכולנו שהיא היא מרכז המצוינות המוביל של ישראל בעולם כולו. 

הכשרתם של אנשים אלו חיונית ביותר לתעשיית ההיי טק! נס טכנולוגיות רואה עצמה כסמן ימני של התעשייה וככזו תקדם ותסייע להכשרתם ולהעסקתם של אנשי מערכות מידע מעולים שיוכשרו באקדמיה.  מדגיש אפעל.

סגור