קמפוס חדש למכללה האקדמית להנדסה ירושלים

קמפוס חדש למכללה האקדמית להנדסה ירושלים

הקמפוס העתידי יכיל חוות מחשבים, קפיטריה, מרכז ספורט, מעבדות, ספרייה וכיתות לימוד משוכללות

לאור גידולה המרשים של המכללה האקדמית להנדסה בירושלים, בה לומדים כיום יותר מ-1200 סטודנטים, נוצר צורך למבנה, אשר יתאים לדרישות העתידיות של המכללה. בהנהלת המכללה מעריכים כי לקראת שנת 2014 צפויים ללמוד במכללה יותר מ2600 סטודנטים. המבנה הנוכחי בו נמצאת המכללה ברמת בית הכרם אינו מסוגל להוות מענה הולם לגידול הניכר במספר הסטודנטים. בכניסה לקמפוס החדש אשר יוקם במקום המבנה הנוכחי, תיבנה כיכר גדולה אשר תהווה נקודה כניסה מרכזית, ממנה תצא שדרה שתחבר את כל המבנים לקמפוס. הכיכר תהייה מוקפת בבניין מנהלה, ספרייה ומרכז לסטודנט. מתכנן הקמפוס הוא האדריכל רנדי אפשטיין ממשרד קולקר את קולקר.

מבנים נוספים אשר ייבנו במסגרת הקמפוס החדש:
אודיטוריום- יכיל 360 מקומות על שטח של 800 מ"ר , עם אבזור אלקטרוני מתקדם.
בניין המנהלה- יהווה את מרכז העצבים של המכללה, יכיל גם מרכז מחשבים, קפיטריה, וחנות לסטודנטים, וייתן מענה לצרכים המנהלתיים של הסטודנטים על שטח של 2000 מ"ר. 
מרכז ספורט- יתפרש על שתי קומות, עם שטח כולל של 2400 מ"ר. יכיל בנוסף בריכת שחייה, אולם כדורסל, מקלחות ותאי הלבשה.  המרכז יהיה פתוח גם עבור תושבי שכונת רמת בית הכרם הסמוכה.
מעבדות- מתוכננות להיבנות יותר מ25 מעבדות בשטח של 5242 מ"ר, אשר ידגישו את הפילוסופיה החינוכית של המכללה קרי שילוב אקדמיה ועבודה מעשית. בנוסף יוקצה שטח לחממות טכנולוגיות על שטח של 1200 מ"ר, במטרה לעודד יזמות טכנולוגית של סטודנטים.

בניין אקדמי- יהווה את מרכז ההוראה של המכללה, וייבנה בשני שלבים. בשלב ראשון ייבנו 40 כיתות על שטח של 4500 מ"ר, עם כיתות מגוונות שיכילו בין 30 ל60 סטודנטים. הבניין יישרת את כל המחלקות של המכללה. בשלב השני של הבנייה יוקם בניין הוראה נוסף על שטח של 3500 מ"ר.
מרכז הסטודנט והספרייה- תיבנה יחד עם מועדון סטודנטים צמוד אליה, על שטח כולל של 1840 מ"ר. "הקמפוס החדש הוא עוד נדבך הכרחי וחשוב ביותר לביסוסה של המכללה כאחד המוסדות המובילים בארץ", מציינת ד"ר אביטל שטיין סגנית הנשיא ומנכ"ל המכללה, "אין ספק כי תנופת הבינוי תקדם את המכללה והמטרה שחרטה על דגלה – פיתוח וחיזוק תשתית אנושית שתאפשר את צמיחתן ושגשוגן של תעשיות עתירות ידע וטכנולוגיה בארץ בכלל ובירושלים בפרט".

סגור