אולפן לימוד מרחוק באוניברסיטה הפתוחה

אולפן לימוד מרחוק באוניברסיטה הפתוחה

אולפן חדש וייחודי ללימוד מרחוק נפתח בימים אלה באוניברסיטה הפתוחה- במקום מערך של כיתות ברחבי הארץ השידורים מבוצעים לביתם של הסטודנטים

האוניברסיטה הפתוחה חונכת אולפן חדש ללימוד מרחוק, במסגרתו משודרים שיעורים חיים מהאולפן באוניברסיטה ישירות לאינטרנט.

האולפן החדש הינו השלישי במתחם אולפנים בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה אשר מאפשרים לסטודנטים ללמוד מרחוק ובכך הופכים את הלמידה רלוונטית, עכשווית מהנה ומאתגרת עבורם. האוניברסיטה הפתוחה שינתה את מודל השידורים שלה, ובמקום מערך של כיתות ברחבי הארץ השידורים מבוצעים לביתם של הסטודנטים.

ההרצאות המשודרות מן האולפן מעניקות אפשרות לסטודנטים לשמוע הרצאות ללא קשר למקום המגורים שלהם, גם בשעות הערב מביתם, מהמשרד, או אף בישיבה בקפה-האינטרנט השכונתי. בנוסף, ההרצאות החיות מוקלטות ומועלות לרשת האינטרנט מייד לאחר השידור החי, והן נגישות גם לסטודנטים אשר לא השתתפו בהרצאה.

בועז מרמלשטיין, מנהל שירותי הוידיאו באוניברסיטה הפתוחה אומר כי החידוש באולפן, שהוקם על ידי הצוות הטכני של שרותי הוידאו, הוא בשילוב בין טכנולוגיה מתקדמת ומשוכללת לבין פשטות ההפעלה שהוא מציע. "צוות ההוראה יכול לעשות שימוש במצגות ובלוח כתיבה דיגיטלי בזמן השידור, ותוך כדי זאת אף לקבל שיחות טלפון לאולפן מסטודנטים שיש להם שאלות. כל זאת בכוחות עצמו, כחלק אינטגראלי ממהלך השיעור. למעשה צוות ההוראה הם הבמאים של השידור בעצמו", מוסיף מרמלשטין.

במקביל לאולפן החדש, הוקמה במתחם האולפנים עמדת שליטה המאפשרת שליטה מלאה על כל האולפנים על ידי טכנאי בודד. כמו כן, יכול המנהל הטכני לשלוט על כל מרכיבי האולפן מרחוק על מנת לתת גיבוי למפעילים במקרה של תקלה, ולגרום לכמה שפחות הפרעות במהלך העברת השיעורים.

בשנת הלימודים הנוכחית, נפתחו קורסים כאלה בתחומים: דוחות כספיים, סוגיות בפסיכולוגיה, מבוא למשפט, יזמות עסקית, כלכלה בין לאומית ועוד. השאיפה היא להרחיב את מספר הקורסים המשודרים באופן משמעותי בכדי לענות על הביקוש הגובר מצד הסטודנטים.

סגור