לימודי הרפואה המשלימה עולים כיתה

לימודי הרפואה המשלימה עולים כיתה

בסקר שנעשה בשנה האחרונה, 30% מהציבור בארץ עושה שימוש ברפואה המשלימה


לסטודנטים הרוצים ללמוד רפואה משלימה ברמה אקדמית - יש כתובת.
השימוש ברפואה המשלימה בעולם כולו, ובמדינת ישראל בפרט, גדל באחוזים מרשימים מדי שנה. בסקר שנעשה בשנה האחרונה, 30% מהציבור בארץ עושה שימוש ברפואה המשלימה. הטיפולים נעשים במסגרות שונות: בתי-החולים, מרפאות של קופות החולים השונות, מרפאות פרטיות, מועדוני בריאות וספא.
אנו ב- "קולג' לרפואה משלימה" פיתחנו תוכניות לימוד ייעודיות להכשרה מקצועית עבור הסטודנטים, על מנת שיוכלו לענות על החסר במטפלים מקצועיים בציבור הרחב.

הקולג' לרפואה משלימה הוקם על ידי קבוצת מרצים ומטפלים בכירים מהרפואה המשלימה והקונבנציונאלית מתוך חזון ליצירת רפואה אינטגרטיבית, רפואה המשלבת בין הרפואה הקונבנציונאלית והמשלימה לטובת המטופל.
בהתאם לחזון זה, בנינו תוכנית לימוד אקדמית שמשלבת ידע נרחב ואומנות טיפולית. זאת כדי ליצור גשר בין הרפואה הקונבנציונאלית ובין הרפואה המשלימה; גשר זה יכול להיבנות רק באמצעות העלאת רמת הלימוד של מקצועות הרפואה המשלימה והעמקת הידע של הסטודנטים במקצועות הרפואה הקונבנציונאלית (אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה, בדיקות מעבדה ועוד..). תוכנית הלימודים היא בשיתוף אוניברסיטת SHANDONG, בסין.
במקביל הקולג' לרפואה משלימה שם לו ליעד להגביר את המודעות והידע בקרב אנשי הרפואה הקונבנציונאלית (רופאים, אחיות ושאר הסגל הפרא- רפואי) באמצעות קורסים ייעודיים  לאנשי הרפואה הקונבנציונאלית . כל זאת מתוך אמונה עמוקה, כי טובת הציבור הרחב ובריאותו מחייבים מיזוג בין שני העולמות/ הגישות.
מטרה נוספת היא  הגדלת מגוון הסטודנטים הלומדים את מקצועות הרפואה המשלימה. מכיוון שמקצועות  הרפואה המשלימה נלמדים כיום רק  במסגרת מכללות פרטיות, שכר הלימוד גבוה מאוד. מצב שמונע מאוכלוסיות שונות (סטודנטים משכבות סוציו-אקונומיות חלשות: עולים חדשים, משפחות חד-הוריות, מי שהוריו מובטלים ואינם יכולים לעזור) ללמוד.  לפיכך נקבע שכר לימוד נמוך יותר משמעותית מהמקובל, וזאת מבלי להוריד את רמת המרצים והתכנים.
במקביל נעשית פנייה לקרנות שונות במטרה לקבל סיוע במימון שכר הלימוד עבור סטודנטים העומדים בדרישות המקצועיות, ושאין ביכולתם לעמוד בשכר הלימוד.
במסגרת הלימודים מוצעות תוכניות רבות ומגוונות אשר מאפשרות לכל סטודנט לבחור את המסלול המתאים לו. תוכניות הלימוד בקולג' מאפשרות שילוב של עבודה ולימודים יחד. כמו כן, מחלקת ההשמה של הקולג' דואגת לשילובם של הבוגרים בסקטור הציבורי והפרטי.

אנו שמים דגש רב על ההתמחות הקלינית. הסטודנטים שלומדים בקולג' עוברים סטאז' קליני בהיקף של למעלה מ-400 שעות בקליניקות המכללה והן בבתי החולים השונים.
תוכנית הלימודים הינה דינאמית ומאפשרת לשלב בין לימודים ועבודה. כמו כן, הסטודנטים בקולג' יכולים להוריד את כל תכני הלימוד והמצגות מאתר הסטודנטים באינטרנט.

בקולג' לרפואה משלימה מתקיימים 4 מגמות לימוד עיקריות: נטורופתיה, רפואה סינית, הומיאופתיה קלאסית ותזונה הוליסטית. בנוסף, ישנם מגוון רחב של קורסים, הנלמדים בין שנה לשלוש שנים: קורס שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי קליני משולב(CMT), הילינג אנרגטי, אירידולוגיה, פרחי באך, ארומתרפיה, צמחי מרפא, ביו-פידבק, ועוד..
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולות ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך מאדם הרוצה לטפל באחרים, למטפל מצטיין.
לשם כך, כתבנו את "מבדק ההתאמה ללימודי רפואה משלימה". מבדק זה הינו מבדק התאמה ייחודי לקולג' לרפואה משלימה. המבדק נבנה על ידי צוות מומחים מתחומי הרפואה המשלימה, בהסתמך על ניסיון של שנים רבות בייעוץ, הכוונה והשמת הסטודנטים במקצועות הרפואה המשלימה. ניסיון זה כולל גם מעקב של למעלה מעשור אחרי סטודנטים בוגרים שהפכו למטפלים. אנו בטוחים כי מבדק התאמה זה יעזור לך בבחירת התחום המתאים ביותר.

קישורים רלוונטיים:
פורום לימודי רפואה משלימה

סגור