לומדים 'אסכולות' בצוותא

לומדים 'אסכולות' בצוותא

בחורף הקרוב יפתח צוותא את שעריו בפני קורסים ייחודיים של 'אסכולות', בית הספר לתרבות ודעת של האוניברסיטה הפתוחה

שוחרי הדעת והמוזיקה יוכלו ליהנות בחורף הקרוב מסדרת הרצאות בנושאים מגוונים בצוותא התל אביבי. 'אסכולות', בית הספר לתרבות ודעת של האוניברסיטה הפתוחה בשיתוף צוותא ישיקו בנובמבר סדרת הרצאות המשלבות תרבות ומוזיקה באווירת לימודים קצת אחרת..

הקורסים של אסכולות שילמדו בצוותא הם:

"שבעת חטאים" – סדרת הרצאות בה ינסה פרופ' אביעד קליינברג, מחבר הספר "שבעת החטאים" להשיב על השאלות: "מהן התשוקות המאיימות להוליך אותנו אל הגיהנום? מהם החטאים הממיתים את הנפש".

"תנ"ך עכשיו" – מרצים מתחומים שונים מביעים את נקודת מבטם הייחודית על המקרא. בין המרצים: ד"ר צביה ולדן, הסופר דויד גרוסמן, הסופר מאיר שלו, פרופ' רחל אליאור, פרופ' מנחם פיש, ד"ר מיכה אנקורי, ד"ר שוש שפירא, שניאור עינם.

"הפסנתר– הקסם והחידה"– אסכולות, זרמים וסגנונות בצמרת הפסנתרנים הגדולים.הקורס מלווה בהדגמות של סרטים מיוחדים ונדירים המציגים את גדולי הפסנתרנים בפעולה מאז ראשית המאה ה-20 ועד ימינו אנו. בהנחיית פרופ' חנוך רון.

"36 קונצ'רטי הגדולים של כל הזמנים" – עורך, מרצה ומנגן על הפסנתר: גיל שוחט, בהשתתפות רביעיית כלי קשת. 16 מפגשים מוסיקלים המשקפים את הצלחתה חסרת התקדים של צורת הקונצ'רטו לאורך הדורות.

סגור