התאמה מקצועית על-פי כתב היד

התאמה מקצועית על-פי כתב היד

יעוץ מקצועי דורש בדיקה גרפולוגית מעמיקה, הכוללת, חוץ מכתב היד, גם מספר מבחנים משלימים, פגישה עם הנועץ, והתחשבות בגורמים אובייקטיביים. מאת: מישרים קו- מכון ומכללה לגרפולוגיה

איך נדע האם נטייתנו לעסוק במחשבים, או אולי לטפל באנשים, אכן מתאימה לכישורינו? מי מכם חשב, אי-פעם, להיות חלק מעולם הפרסום או עולם התקשורת, לעסוק במכירות או בשיווק, אך לא היה בטוח שזהו הכיוון הנכון?

ולצייר אתם יודעים? ואם כן, אולי מומלץ לכם לעסוק באיור או בגרפיקה כתחביב ולאו דווקא כמקצוע, כי אתם בכלל בעלי חושים עסקיים מאוד מפותחים וכישורי ניהול טובים.

או אולי הוריכם, שניהם בכלל רופאים ונטייתכם הטבעית היא גם ללכת ללמוד רפואה, אבל בתוככם נמצא אמן פוטנציאלי שכדאי שיפתח את כישרונותיו הטבעיים לכדי מקצוע מכניס ומספק?

בחירת מקצוע היא עסק רציני, ואינו נעשה כלאחר יד. יעוץ מקצועי דורש בדיקה גרפולוגית מעמיקה, הכוללת, חוץ מכתב היד, גם מספר מבחנים משלימים, פגישה עם הנועץ, התחשבות בגורמים אובייקטיביים שונים, ועוד.

עם זאת, ברצוננו להראות, על קצה המזלג, מעט מהאפיונים המקצועיים הדומיננטיים, כפי שהם מתבטאים בכתב היד. בחרנו בארבעה תחומים עליהם נדגים כיצד הנטייה האישית נחשפת בסימני הכתב.

טיפול באנשים

מקצועות טיפוליים דורשים בראש ובראשונה רגישות ואמפתיה. גישה אנושית, יכולת הבעה רגשית, אכפתיות ונכונות לעזור. יכולת ליצור קשרים בין אישיים באופן טבעי ופתוח. לגלות מסירות ועם זאת, לא להיטמע ולשמור על מבט אובייקטיבי. אדם שאוהב לעבוד עם אנשים וסומך על עצמו.

 מה הם מקצועות טיפוליים? למשל, חינוך מיוחד, עבודה סוציאלית, ייעות חינוכי, פסיכולוגיה.

סימנים מובהקים בכתב היד: אותיות בגודל בינוני כאשר לקראת סוף המילה יש התקטנות של האותיות, סימן המביע אמפתיה ויכולת להזדהות עם הזולת. אותיות עגולות, המביעות רגישות וחמימות בין אישית. אזור אמצעי מפותח (ניתן לבחון את האזור האמצעי באותיות הנמצאות בתוך השורה, כגון, ח, פ, ב' וכד'); קישור עדין בין האותיות המייצג את היכולת ליצור קשרים עם הזולת. 

תחום השיווק והמכירות
 

אנשי מכירות בולטים ביכולת השכנוע שלהם, באמונה שלהם בעצמם וביכולתם ליצור קשרים מהירים ובלתי אמצעיים. הם בעלי צורך בעשייה מגוונת, דינאמית ומאתגרת, מגלים כושר תמרון ומתאימים עצמם בגמישות למצבים משתנים. מאפיין אותם גם הצורך להצליח ולהגיע להישגים מוחשיים ומידיים.

סימנים מובהקים בכתב היד: קישור בין האותיות, כתב גדול, די סוער, סיום ארוך של אותיות, נוכחות בולטת על הדף, הכתב לא תמיד קריא, ייתכנו פלישות בין השורות בגלל אזור תחתון מפותח (למשל, ן או ק), שוליים בימין ובשמאל צרים.

טיפוסים אנליטיים

הטיפוס האנליטי הוא בעל יכולת ריאלית, ניתוחית, עם נטייה להעמקה ויסודיות, תוך דגש ואבחנה לפרטים. הוא מעדיף הרבה פעמים את העבודה היחידנית על-פני שיתוף פעולה וצורך בתקשורת בין-אישית. זהו טיפוס אחראי, השומר על כללים ונהלים ופועל במסגרות.

 טיפוסים אנליטיים נמשכים למקצועות כמו – הנדסה, אלקטרוניקה, מתמטיקה, מחשבים.

הסימנים המובהקים בכתב היד: גודל האותיות קבוע ויציב, אותיות קטנות ומופרדות, ללא קישור ביניהן. מרווחים קבועים בין מילים, אותיות ושורות. אזור עליון גבוה ומפותח (ל' בעיקר), ארגון טוב על הדף, פסקאות, כתב לרוב קריא, שולי פתיחה (השוליים הימניים) ישרים, 

 נטייה לאומנות

אנשים בעלי נטייה לאמנות הם בעלי צורך ליצור ולבטא את עצמם. למצוא רעיונות ייחודיים ודרכי הבעה מקוריים. האמן משלב יכולת יצירות ודמיון וצד יצירתית לצד יכולת פרקטית.

אדם בעל כשרון אמנותי יכול לפתח קריירה בעיצוב תערוכות, חלונות ראווה, חיבור סלוגנים לפרסומות, איור חוברות וספרים, גרפיקה ממוחשבת, עיצוב אתרים באינטרנט, עיצוב מודעות פרסומת, עיצוב פנים ועוד ועוד.. עד לאומנות פלסטית כגון ציור, עיצוב תכשיטים, פיסול, פסיפס וכד'.

סימנים מובהקים בכתב היד: כתב אסתטי עם תוספות שונות שנראות כעין קישוט כמו: לולאות, חולם עגול, ב-ב' וב-מ', עיקול של האותיות החוצה או פנימה (כדומת תלתל), אזור עליון מפותח המעיד על דמיון, כתב לרוב מקורי וייחודי, חתימה גדולה.


הכתבה באדיבות www.m-kav.co.il 

סגור