חדש ו

חדש ו"חם" - הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה תאפשר קבלה ללימודים על סמך מבחן קבלה

הרפורמה החדשה תיכנס לתוקף כבר בתקופת ההרשמה הקרובה, לקראת שנת הלימודים תשע"ה. מדובר בשינוי מהפכני אשר התקבל, בעקבות פיילוט שנערך בשנה שעברה והראה כי הצלחה במבחן הקבלה מנבאת ממוצע ציונים גבוה יותר במהלך שנת הלימודים הראשונה.

פיילוט

פיילוט שנערך בפקולטה במהלך השנה החולפת, הוכיח את חששות המרצים כי קבלה ללימודים עם סכם גבוה לא מבטיחה ממוצע ציונים גבוה יותר במהלך התואר. לפיכך, החליטה הפקולטה להוסיף בחינת התאמה למועמדים אשר קרובים לסף הקבלה הרשמי. האפשרות לגשת למבחן תינתן למועמדים רק לאחר שקלול ממוצע הבגרויות והבחינה הפסיכומטרית. מועדי הבחינה: ה-1 ביוני וה-14 באוגוסט. למועד הראשון רשומים כבר כארבעים מועמדים המבקשים להתקבל לפקולטה.

תגובת דיקן הפקולטה

פרופסור אורן גזל אייל, סגן דיקן הפקולטה למשפטים מסר בתגובה: "הפסיכומטרי והבגרות לא חזו טוב מספיק את יכולותיהם של הסטודנטים. בסופו של יום, לימודי משפטים שונים מלימודי כלכלה, מחשבים הנדסה או שפות וציון הקבלה של הפסיכומטרי לא עושה הבחנה בין התחומים השונים. אנחנו רוצים לקלוט את מי שיהיו המשפטנים הטובים ביותר, ולשם כך עלינו לבחון אם הם צפויים להיות המשפטנים הטובים ביותר, ולא להסתפק בהערכה כללית של ציון הפסיכומטרי שלהם. רק מי שציוני הבגרות והפסיכומטרי שלו טובים יוכל לגשת למבחן ההתאמה. אבל במקום לקבוע נקודה אחת שמעליה המועמד מתקבל ומתחתיה הוא נדחה, אנחנו קובעים טווח של ציונים, שמעליו המועמד או המועמדת מתקבלים, מתחתיו הם נדחים ובתוך הטווח הם מקבלים הזדמנות להוכיח עצמם במבחן ההתאמה". 

אוניבריסטת חיפה

פורום לימודי משפטים

סגור