הבלוג של יובל

הבלוג של יובל

פרק 6: על לימודים, עבודה, זוגיות ומה שביניהם

אז כבר הספקנו לדבר על מה אנחנו רוצים ללמוד, דיברנו גם על איך אפשר לשלב משרה מתאימה לתואר שלך, הכול טוב ויפה ויש לנו אפילו קצת זמן מדי פעם לצאת עם חברים, אבל מה קורה שפתאום אתה מוצא את עצמך במערכת יחסים?

את שומעת? אני מסיים את השיעור ובא

זוגיות זה הדבר הכי כייפי שיש, אין כמו לחלוק את החיים שלך עם אדם שאתה אוהב, לקום כל בוקר ולדעת שיש מישהו שחושב עליך או ללכת לישון כל לילה ולדעת שיש מישהו שחולם עליך. אבל כשאתה לומד זה קשה למצוא את הזמן הפנוי והנכון לבלות עם בן או בת הזוג. אני לא אשקר, כשלא הייתי במערכת יחסים למדתי הרבה יותר בזמני הפנוי מאשר שכשהייתי במערכת יחסים. למרות זאת, זה לא אומר שצריך להשקיע פחות... פשוט צריך לדעת לנצל טוב יותר את הזמן גם בזמן העבודה, בבילוי עם חברים או עם המשפחה וללמוד בין לבין.

למצוא את המקום הנכון בזמן הנכון

מבחינתי, המקום הכי נכון ללמוד בו הוא באוניברסיטה, לא למהר הביתה כי השיעור נגמר ואתה רוצה להספיק לראות את החברה/ סדרה/ מיטה וכו'. הרי אתה כבר באוניברסיטה, כל החומר שאתה צריך (או לפחות רובו) כבר נמצא אצלך. באוניברסיטה/מכללה אין לך שום "פיתוי" אחר סביבך כגון טלוויזיה, מחשב או כל דבר שיכול להסיט אותך מ'דרך הישר'. רוב הסיכויים שתסיים יותר מהר לחזור על החומר שלא כ"כ הבנת, לסיים את הממ"ן או הפרויקט שצריך להגיש או סתם לחזור על תרגילים כדי לוודא שאתה יודע את הדרך/מסקנה/משמעות... אם תגיד לעצמך 'אני כבר אלמד בבית' או 'אני אקח את זה לבית של החברה ואסיים שם'- זה לא יקרה, ואם זה באורך נדיר יקרה אז זה ייקח הרבה יותר זמן וייצא באיכות פחות טובה.

ובכל זאת אתם ממהרים הביתה

יכול להיות שהשיטה שלי לא מתאימה לכולם, אני יכול להבין את הרצון להגיע הביתה מהר, במיוחד כשאתה  נמצא במערכת יחסים. אז הנה לכם, עוד מקום שמצאתי ללמוד בו- העבודה. אני לא אומר שתתחילו להביא "שליפים" ובין לקוח ללקוח תקראו איזה שורה מסיכום שהכנתם לא מזמן, הכוונה היא למצוא עבודה שבה אפשר ללמוד. בתור סטודנט אני מבין שרוב העבודות שמציעים לכם הם בשירות לקוחות, נציגים פרונטאליים וטלפוניים של מכירות וכדומה. ובכל זאת, אם באמת חשוב לכם הזמן, חפשו יותר! ישנן משרות שלא אכפת להם שאתם לומדים בזמן העבודה כמו עובד בקרה בבניין משרדים, שמירה בבניין יוקרה או אפילו עבודה ליד הבית באיזה קיוסק שכונתי או חנות כלשהי (במיוחד אם אתם גרים באזור שאין הרבה תנועה של אנשים). באופן אישי, את חלק מהקורסים למדתי רק בזמן העבודה ולרוב, התוצאות היו בסדר גמור:)

ללמוד ביציאה? ללמוד בארוחה משפחתית? למה אתה מתכוון?

הרבה פעמים הוצאתי ערימה של דפים באמצע בית הקפה, או שהגעתי עם קלסר לארוחת שישי עם המשפחה. כן, זה לא הכי נעים ואתם רוצים גם ליהנות, אבל תאמינו לי שאף אחד לא יכעס אם תקראו קצת בזמן שאתם שותים קפה או בין לבין בזמן ארוחה משפחתית. האמת, יצא לי אפילו גם בכמה דייטים (כמובן שלא בהתחלה) לקרוא איזה סיכום של חומר... מי שאוהב אותך יבין, יעריך ואף יפרגן. אז תכינו לכם סיכום וקחו אותו אתכם, כשתרגישו שהעיתוי מתאים- שלפו אותו. זכרו- כל זמן הוא זמן השקעה אידיאלי שניתן להפיק בו את המיטב ולהצליח.

עד הפעם הבאה, שלכם יובל.

*כותב הבלוג הוא סטודנט לתקשורת

לבלוג הקודם

 

סגור