סטאז' בהוראה לקראת שנת תשע

סטאז' בהוראה לקראת שנת תשע"ד

למדתם הוראה ואתם בדרך לסטאז'? קבלו הנחיות ומידע רלוונטי שפרסם משרד החינוך בנושא

ההתמחות בהוראה היא חובה והיא חייבת להתרחש בכל מסלולי הלימוד שכוללים תעודת הוראה. אפשר להתחיל את ההתמחות רק בשנה האחרונה לתואר ובתנאי שהשלמתם כ 80% מחובותיכם הלימודיים. ההתמחות נעשית בהתאם למסלול ההתמחות שלמדתם ולפי שכבת הגיל, שבה ביקשתם להתמחות. כדי למצוא מקום עבודה, אתם מוזמנים לפנות לבתי ספר שונים בהם אתם מעוניינים ללמד או למפקחים האזוריים בתחומיכם (אפשר גם וגם).

כמה זמן?

היקף המשרה להתמחות הוא שליש משרה לפחות (12 שעות שבועיות). שעות המשרה כוללות: לימוד פרטני, לימוד פרונטלי ושעות שהייה, כאשר החלוקה הינה כך:  8 שעות פרונטליות בב"ס יסודי או 7 שעות בחטיבת ביניים,  שעתיים של לימוד פרטני (קבוצה עד 5 תלמידים) ושעתיים שעות שהייה בב"ס יסודי או 3  שעות בחטיבת הביניים. לגננות: 10 שעות עבודה בגן למנהלת גן ו11 שעות לגננת משלימה. מי שלא השתלב באופק חדש, משרתו תכלול: 10 שעות הוראה ביסודי ובקדם יסודי, ו-8 שעות הוראה בעל יסודי.

בעיקרון מדובר בשנת התמחות אחת, אבל אם לא הצלחתם למצוא שיבוץ לשנה מלאה, אז התמחותכם תוכר במידה שעבדתם שישה חודשים מלאים (עפ"י היקף השעות הנדרש). המועד האחרון לכניסה להתמחות בכל שנה הוא ה-20/12.

כמה מרווחים?

א. מתמחה שסיים 80% מחובותיו הלימודיים לשנים א'-ג' יקבל בשנת ההתמחות דרגת שכר של מתמחה ברפורמה 4,770 ₪, למשרה מלאה

ב. מתמחה שלא סיים 80% מחובותיו הלימודיים לשנים  א'-ג' יקבל בשנת ההתמחות דרגת שכר של מורה בלתי מוסמך ברפורמה, 3,152.28 ₪ למשרה מלאה.

ג. מתמחה שתקופת התמחותו היא בשנה שלאחר סיום לימודיו לתואר אקדמי ולתעודת הוראה, וכן מתמחה בוגר תכנית המצוינים (המסיים את לימודיו בתכנית מיוחדת, בשלוש שנים) יהיה זכאי בתקופת ההתמחות לדרגת B.A 5,330 ₪ למשרה מלאה, בהתניות הבאות:

-המתמחה ימציא אישורים על זכאותו לתואר אקדמי ולתעודת הוראה עד סוף חודש מרץ של שנת ההתמחות, וכך ימשיך לקבל  את השכר הנ"ל עד סוף השנה.

-אם המתמחה לא ימציא אישורים על זכאותו לתואר אקדמי ולתעודת הוראה לכל המאוחר עד סוף מרץ של שנת ההתמחות, הוא יקבל דרגת שכר של מתמחה ושכרו ינוכה רטרואקטיבית מ-1 בספטמבר של אותה שנה, בהפרש השכר של מורה בעל תואר ראשון שאותו קיבל ובין השכר של מתמחה בהוראה, בהתאם לעבודתו ולהיקף משרתו.

-מי שאינו בהסכם "אופק חדש" - ישתכר בתקופת ההתמחות על פי התואר שבידיו. במקרה זה, השכר למתמחה שבחר לעשות את ההתמחות בהוראה במקביל לשנת לימודיו האחרונה הוא שכר "מורה מוסמך בכיר" ובתנאי שיציג אישור מן המוסד המכשיר על מילוי חובות הלימודים לשנים הקודמות.

מי משלם ומה עם הוותק?

ראשית נבהיר, עבודה ללא שכר לא תוכר כלל כהתמחות. הגורם המשלם הוא משרד החינוך או בעלות המוסד, או עמותה המוכרת ע"י משרד החינוך.

שנת ההתמחות נחשבת כשנת ותק לקביעות, בתנאי שמשך תקופת ההתמחות  עונה על הכללים להכרה בשנה זו כשנת ותק: לא פחות מ-6 חודשי עבודה באותה שנה. התנאים לקידום בדרגות של "אופק חדש" מתחילים רק לאחר שנת ההתמחות. כמו כן, הכניסה ל"עוז לתמורה".

חשוב: את טופס הכניסה להתמחות (המחולק על ידי רכזי ההתמחות בימים אלה) יש להגיש במפגש הראשון של סדנת ההתמחות, כשהוא ממולא וחתום, על מנת להעביר את נתוני המתמחה למשרד החינוך.

מי החונך שלי?

בתהליך השיבוץ לעבודה בניהול כוח אדם במחוז – יידרש המתמחה להציג את שם החונך/ת ואת מס' ת.ז. של החונך/ת. בבית הספר ימונה החונך על ידי מנהל בית הספר או המפקח, בחינוך הטכנולוגי ימונה החונך רק על ידי המפקח. בגן ילדים המפקחת ממנה את הגננת החונכת.

תפקיד החונך שלכם הוא ללוות אתכם ולסייע בקליטתכם במערכת, באמצעות מפגשים שבועיים קבועים. צריך להתחיל בפגישות החונכות באופן מידי, עם קבלת העבודה. החונך יצפה בכם לפחות פעמיים במחצית, יתעד בכתב, ייתן משוב שוטף, ימלא את ההערכה המעצבת באמצע השנה, ויהיה שותף בהערכה המסכמת בסוף השנה. על החונך להיות בעל ותק של 5 שנים לפחות בהוראה וכן בוגר קורס להכשרת חונכים, ויוזמן למפגשים במהלך שנת החונכות. אל דאגה- החונך מקבל תשלום עבור תפקידו.

איך מעריכים אותי?

במהלך השנה יש שתי הערכות: הערכה מעצבת- הערכת אמצע שנה (בחודש ינואר) והערכה מסכמת (במהלך חודש מאי). ההערכה המעצבת תיעשה ע"י השותפים להערכה- המתמחה, מנהל בית הספר והחונך. ההערכה המסכמת מקוונת תיעשה על ידי ועדה בראשות מפקח או מנהל.

בשנת ההתמחות שללכם תחויבו להשתתף בסדנת סטאז' בהיקף של 60 שעות. קבלת הרישיון מותנה גם בעמידה בהצלחה בדרישות הסדנה. למתמחה ב"אופק חדש" שהשתלם בשנת ההתמחות - לא תוכר ההשתלמות לצורך קידום. למתמחה שאינו באופק חדש ושמבצע את שנת ההתמחות לאחר שסיים את כל חובותיו הלימודיים לתואר ולתעודת הוראה – תוכל להיות הסדנה מוכרת לצורך גמול השתלמות.

יש לי רישיון?

בתום שנת ההתמחות בהוראה, לאחר שהערכה המסכמת נקלטה במשרד החינוך באגף התמחות וכניסה להוראה, מתמחה  שעבר בהצלחה את שנת ההתמחות ישלח את האישור אודות ההתמחות, והאישור אודות הסדנה, בצירוף מסמכי תואר ותעודת הוראה אל האגף הבכיר לכוח אדם בהוראה, ואז יישלח לביתו הרישיון לעיסוק בהוראה. מתמחה שקבל בהערכה המסכמת המלצה על שנת התמחות נוספת או במקרה שנכשל יכול להגיש ערר.

שיהיה לכולם בהצלחה!

פורום לימודי חינוך

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 8 מוסדות לימוד ובהם 21 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים. להצליח ולהישאר בן אדם
כתובת: דרך נמיר 149, תל-אביב
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 5 מסלולים
תואר ראשון בניהול ויזמות עסקית-חברתית
תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך מיוחד רב-גילי
תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בחינוך על יסודי- מדעי הרוח
תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בשפה וספרות אנגלית
תואר ראשון ותעודת הוראה בביולוגיה בדגש על יסודי
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה האקדמית אחוה
מלמדים לחשוב
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תואר ראשון בוגר בהוראה ותעודת הוראה לביה"ס העל יסודי
המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון
יחס אישי ברמה אקדמית
כתובת: ד.נ אבטח מיקוד 79239,
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תואר בוגר בהוראה B.Ed ותעודת הוראה מסלול בית ספר על יסודי
המכללה האקדמית בית ברל- הפקולטה לחינוך
המכללה האקדמית בית ברל
כתובת: בית ברל
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תואר ראשון במסלול העל יסודי
תואר ראשון B.Ed במסלול להכשרת מורים לאנגלית
 
 
המכללה האקדמית בית ברל- הפקולטה לאמנות-המדרשה
המכללה האקדמית בית ברל
כתובת: בית ברל
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
הכשרת אקדמאים להוראת קולנוע
תואר ראשון.Ed.F.A בקולנוע
תואר ראשון .B.Ed.F.A באמנות
המכללה האקדמית חמדת הדרום
לחינוך יהדות והוראת המדעים
כתובת: מועצה אזורית שדות נגב
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 5 מסלולים
הוראה בחטיבות הביניים לתואר ראשון
הוראת אנגלית בכיתות ד-י לתואר ראשון
לימודי השלמה לקראת תואר ראשון בהוראה (למורים)
תוכנית הסבת אקדמאים לקראת תעודת הוראה B.ED
תוכנית שילוב אנגלית
לימודי תעודה והשתלמויות בקמפוס האקדמי אחוה
לימודי תעודה והשתלמויות בקמפוס האקדמי אחוה
כתובת: ד.נ. שקמים 79800
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
תלמידים מחוננים ומצטיינים
עידוד קריאה בעידן הדיגיטלי
כלים של אימון אישי וקבוצתי לעובדי הוראה המלמדים תלמידים בעלי הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה
בעמוד זה נמצאים 21 מסלולי לימוד בתחום לימודי הוראה לביה"ס העל יסודי, ב-8 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי הוראה לביה"ס העל יסודי אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור