קרימינולוגיה - מקצוע עם ערכים!

קרימינולוגיה - מקצוע עם ערכים!

לא צריך להיות 'מבין גדול' כדי להתעמת עם העובדה שבשנים האחרונות אנחנו נחשפים בתקשורת ליותר ויותר פשעים אלימים, הן של בני נוער והן של מבוגרים. אם אתם רוצים לקחת חלק בשיפור החברה שלנו ולדאוג לעתיד ילדינו (וזאת לא קלישאה), כדאי לכם לבדוק מה מציעים לכם לימודי תואר ראשון ושני בקרימינולוגיה

אחוז הרצח של נשים בידי גברים עלה ולצידו הפגיעה בקשישים ובחסרי ישע (פגע וברח). היום יותר מתמיד, תחום הקרימינולוגיה הופך לרלוונטי. עם זאת, מדד שביעות רצון המתלוננים על עבירות במשטרה, לא מעודד. מן הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי בעברות פריצה לדירה רק 29% מרוצים מן הטיפול, רק 32% מביעים שביעות רצון מהטיפול בעבירות גניבה, ואילו (עם שיפור קל) 47% מרוצים מטיפול בעבירות הכרוכות בפגיעה גופנית. סדר חברתי- זה כאן! רוצים להשפיע ולשנות? לימודי קרימינולוגיה הם בשבילכם.

אז מה זה בכלל קרימינולוגיה?

קרימינולוגיה היא תורת פשע והיא עוסקת בחקר והבנה של התנהגויות בעלות סטייה חברתית כפשיעה לסוגיה. תחומי המחקר בתחום כוללים השפעת הסביבה על הפושע, התנהגויות נורמאליות ולא נורמאליות, סיבות לפשעים ועוד. תכנית הלימוד במסלול לתואר ראשון בקרמינולוגיה, כוללת נושאים כדוגמת: סטייה חברתית, קורבנות הפשיעה, סוציולוגיה ומנגנונים חברתיים, עבריינות מין, אלימות, עבריינות נוער, עבריינות ומוסר, מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסטטיסטיקה ,מבוא לסוציולוגיה, תורת הענישה, פקודת הסמים המסוכנים, שיטות מחקר, תיאוריות בקרימינולוגיה, פסיכופתולוגיה, ניתוח וביקורת מחקרים.

להבדיל מהתואר הראשון, שעוסק ברזי התיאוריות הקרימינולוגיות והבסיס התיאורטי המסייע להבנתן, התואר השני בקרימינולוגיה הרבה יותר מעשי, והדגש בו הוא על ההיבט המעשי והמחקרי.  במסגרת התואר נלמדים נושאים כגון: היבטים בפסיכותרפיה, כלים לאבחון, פסיכופתולוגיה וסוגיות מתודולוגיות שונות. לימודי קרימינולוגיה קלינית לתואר שני מיועדים לסטודנטים בעלי תואר ראשון בקרימינולוגיה במוסד אוניברסיטאי מוכר.

מה עושים עם התואר?

מעל 30% מן העבירות המדווחות הן גניבה, מעל 35% מן העבירות הן על אלימות, פחות מ5% עבירות מין מדווחות וכ15% הטרדות מיניות.(מתוך סקר נפגעי עבריינות- הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), אז איך מטפלים בתופעה?

תחום הקרימינולוגיה נמצא בגידול במגזרים כשיטור, פיקוח עירוני, טיפול בנוער עבריין, גופי טיפול ופיקוח, בטחון ואבטחה. בוגרי התואר (ראשון/שני) יכולים להשתלב לאחר לימודיהם במשטרה, שירות בתי סוהר, ארגוני רווחה, ובארגונים העוסקים באכיפת החוק במשרדי ממשלה ובמוסדות מחקר. המועמד המתאים לתחום, צריך להיות בעל ידע מקצועי, בעל ראש גדול ומוטיבציה, יושרה ונכונות לעבודה קשה.

לימודי קרימינולוגיה יכולים לפתוח צוהר לעולמות שונים הן בפן התיאורטי כמחקר אקדמי והן ברמה של התמחות יישומית המאפשרת להשתלב כחוקרי פשיעה במשטרה, במשרד המשפטים, ובשירותי בתי הסוהר. להתמחות בתחום הטיפולי כגון: נוער עבריין, הרשות למלחמה בסמים וכו'.בוגרי התואר משתלבים במוסדות כליאה, בתי חולים לחולי נפש, מוסדות גמילה ומחלקות רווחה, כמו כן משתלבים במערך השיטור הקהילתי, בתי משפט והמערכת המשפטית.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 7 מוסדות לימוד ובהם 11 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
המכללה האקדמית ספיר
כתובת: המכללה נמצאת ליד שדרות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תואר ראשון רב תחומי במדעי הרוח והחברה
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תואר רב תחומי עם מקבץ בקרימינולוגיה
המכללה האקדמית אשקלון
משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום
כתובת: יצחק בן צבי 12, ת.ד 9071 אשקלון, מיקוד 78211
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה האקדמית צפת
שילוב של אקדמיה, מסורת, קבלה, יופי ואווירה קסומה
כתובת: רחוב ירושלים 11 ת"ד 160, צפת, מיקוד 13206
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
תואר ראשון רב תחומי - קרימינולוגיה
קרימינולוגיה ואכיפת החוק- רב תחומי -לאנשים עובדים
B.A במדעי ההתנהגות- פסיכולוגיה, קרימינולוגיה וסוציולוגיה
האקדמית גליל מערבי
כתובת: דרך המכללות, עכו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
מכללת כנרת בעמק הירדן
אקדמיה לעניין
כתובת: צומת צמח, ד.נ. עמק הירדן מיקוד 15132
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
B.A רב תחומי קרימינולוגיה וסוציולוגיה - לאנשים עובדים
B.A רב תחומי בקרימינולוגיה
B.A התמחות בקרימינולוגיה
בעמוד זה נמצאים 11 מסלולי לימוד בתחום לימודי קרימינולוגיה, ב-7 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי קרימינולוגיה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור