טיפים למעבר על בחינת ה- IELTS

טיפים למעבר על בחינת ה- IELTS

איך להתכונן לבחינת ה- IELTS? כל הטיפים והעצות מאת בית הספר האמריקאי .

 

בתהליך הלמידה לבחינת ה IELTS חשוב להכיר היטב את סוגי השאלות השונים הניתנים בבחינה ולפתח כלים להתמודד עם שאלות אלו. יש לבצע תרגול עם חומרי לימוד המספקים דוגמאות והסברים, וכן לעשות מספר רב של בחינות להתנסות עצמית, ובהן סוגי השאלות העשויים להופיע בבחינה.
הואיל והבחינה בודקת בעיקר שליטה בשפה, שאינה נרכשת בשבועות אחדים אלא בפרק זמן ממושך יותר יש צורך הכרחי בהכנה ממוקדת ואינטנסיבית בתקופה הסמוכה לבחינה. על הנבחן להיות בטוח טרם הבחינה שהוא עבר על הנקודות הבאות:
•הכרות מלאה עם הוראות הבחינה.
•הכרות מעמיקה עם מבנה הבחינה וסוגי השאלות המופיעים בה.
•בניית טקטיקה איך לחלק נכון יותר את הזמן בבחינה.
•שאלות לדוגמא והסברים לפתרונם.
•התנסות בבחינות להתנסות עצמית בתנאים דומים לתנאים שיהיו בשעת הבחינה.

בחלק הרביעי של הבחינה בו נבחן כושר הביטוי בעל פה נדרשת יכולת ורבאלית גבוהה. ביגוד לשאר החלקים כגון קריאה, שמיעה וכתיבה בהם אנו מורגלים ביום יום הרי שבישראל תלמידים נתקלים בקשיים רבים בחלק זה. התקשות בחלק הדיבור בבחינה משפיעה על הציון הכולל ועלולה לגרום לתלמידים מסוימים שלא לעבור את הרף הנדרש בבחינה על אף שהציון בשאר חלקי הבחינה גבוה. מומלץ לבצע מפגשי דיבור בהנחיית דוברי אנגלית שפת אם(רצוי מורים לאנגלית) מפגשים אלו משפרים את מיומנות הדיבור ושיפור השיחה בשפה האנגלית. מפגשים מסוג זה תורמים משמעותית לחיזוק הבטחון העצמי שלכם בשפה ומקנים תרומה מרכזית להצלחתם בבחינה.

חלק נוסף בו מתקשים ישראלים רבים הנו החלק של כתיבת החיבורים. מומלץ לתרגל כתיבת חיבורים ולבקש מדובר אנגלית שפת אם המכיר את שיטת הניקוד בבחינה לבדוק עבורכם את החיבורים. ניתן אפילו לזכור בעל את ההקדמה ואת הסוף של החיבור וליישמם בבחינה.
להכרות עם שיטת הניקוד של הבחינה חשיבות עליונה להצלחה בבחינה .נבחן יכול לכתוב חיבור ברמת אנגלית מאוד גבוהה אולם לטעות בדיוק בנקודות בהם המבחן שם דגש ולקבל ציון נמוך. לעומת זאת, נבחן עם אנגלית בינונית שמקפיד על המבנה הבסיסי הנדרש בחיבור, ופותח את חיבורו באופן מרשים עשוי לקבל ציון גבוה מאוד. חשוב מאוד שמי שבודק עבורכם את החיבורים יהיה מי שמכיר את הבחינה ואת שיטות הניקוד. מבחינה אידיאלית זה יהיה כמובן בוחן מורשה מטעם הבחינה.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור