על מקצוע אדריכלות נוף ממקור ראשון...

על מקצוע אדריכלות נוף ממקור ראשון...

למה כדאי לבחור במסלול אדריכלות הנוף?

בימים אלה נמצאת ההרשמה לחוג אדריכלות הנוף בטכניון בעיצומה. טלי וקסלר, אדריכלית נוף, מסבירה לכם למה כדאי לבחור במסלול אדריכלות הנוף:

נעים להכיר, אני טלי, בת 34, אדריכלית נוף כבר תשע שנים. זכיתי להוביל פרויקטים בקנה מידה עירוני ואף ארצי. בימים אלה אני בצוות שמתכנן את תכנית המתאר העירונית של בת-ים, מתכננת את שכונת הגוש הגדול בצפון ת"א, מעורבת בתכנון המרכז העירוני החדש של אשקלון ולפני שבועיים נפתח פרויקט החידוש של מדרחוב רוטשילד, בלב העיר ראשון לציון ראשון לציון. בכל הפרויקטים הללו אני אחראית על התכנון הנופי,  תכנון טופוגרפיה, פרטי פיתוח, ריהוט רחוב, תכנון צמחייה והיבטים של תכנון עירוני, כתלות באופי הפרויקט.

על אף שזה לא מקובל במדינת ישראל - אני אוהבת את המקצוע שלי. למי שמחפש עתיד - אני ממליצה להשתלב בעולם אדריכלות הנוף. תחום ללא גבולות, עם המון מקום להתפתחות אישית ויכולת להשפיע בקנה מידה רחב.

מקצוע מרתק

כך מצאתי את עצמי במקצוע מרתק, שתורם לסביבה, ולחברה ומוביל אותי לשיאים אישיים חדשים על בסיס יום-יומי. בדומה למרבית בוגרי מסלול אדריכלות הנוף, גם אני התגלגלתי לשם ללא תכנון מוקדם.

בין אם אתם מודעים לכך ובין אם לאו, תחום אדריכלות הנוף מוכר לכם היטב. אדריכלי הנוף מתכננים את הפארקים בהם אתם נופשים, מעצבים את הרחובות בהם אתם משוטטים, מגנים על הטבע בשבילכם, מובילים תהליכי התחדשות עירונית ומשפיעים ללא הרף על המקום שבו הדברים קורים - המרחב הציבורי.

אז למה כדאי לבחור במסלול אדריכלות הנוף?

בוודאי הרגשתם את תנופת הפיתוח שישראל עוברת בשנים האחרונות, בדגש על המרחב העירוני. מעצבים מחדש את חלל הרחוב באבן גבירול, שינקין בת"א; רח' יפו בירושלים הפך למדרחוב ושולבה בו הרכבת הקלה; פותחים מתחמים עירוניים כמו נמל תל-אביב, מתחם התחנה, רובע הבילויים בראשון ומתחם שרונה שנמצא היום בעבודה; כל עיר פותחת פארק עירוני – הרצליה, רעננה, כפר-סבא; פארקים וגנים חשובים נוספים השתלבו בנוף העירוני כגון פארק הכט בחיפה, פארק מדרון יפו, שצ"פ המסילה בירושלים.

לשמחתי הרבה, משרדי אדריכלות הנוף בארץ לא עומדים בקצב העבודה. הדרישה רבה, המשרדים גדלים, אבל.... אין אדריכלי נוף שיאיישו את המשרות. תחום אדריכלות הנוף בארץ לא מוכר והתוצאה המיידית היא שמעטים הנרשמים למסלול לאדריכלות נוף, בטכניון חיפה, המקום היחיד בו אפשר ללמוד אדריכלות נוף בארץ. כדאי לדעת כי בשל מיעוטם, כל 25 הסטודנטים בוגרי מסלול אדריכלות הנוף בטכניון "נחטפים" ממש עם סיום לימודיהם, שכן קיים ביקוש עצום בקרב משרדי אדריכלי הנוף, הכורעים תחת עומס העבודה.

אז, רוצו להירשם.

טלי וקסלר, אדריכלית נוף

משרד דן צור- ליאור וולף, אדריכלות נוף

מסלולי הלימוד בטכניון

*רוצים להתייעץ? כנסו לפורום אדריכלות

 

סגור