כיצד לשמור על כושר מקצועי כאנשי מחשבים?

כיצד לשמור על כושר מקצועי כאנשי מחשבים?

תחום המחשבים הוא אחד התחומים המקצועיים הדינמיים ביותר. בבסיסם המחשבים והתוכנות של היום פועלים על אותם עקרונות שהם פעלו לפני50  שנה, אולם ההנדסה, הטכנולוגיה והכלים שמאחורי פיתוח המוצרים והפרויקטים, השתנו מקצה לקצה. השינויים התכופים הללו מעמידים אתגר לא פשוט בפני אנשי המקצוע. מתכנת אשר סיים לימודיו ומתקבל לעבודה בפרויקט חדשני, יעבוד בו כשלוש עד חמש שנים ואז יעבור לפרויקט אחר. במקביל, העולם הטכנולוגי זז קדימה במהירות מסחררת וכעבור מספר לא רב של שנים, ימצא המתכנת שלנו כי הוא בעל ניסיון של שבע - עשר שנים בטכנולוגיה לא עדכנית לחלוטין. במידה וירצה להחליף מקום עבודה, יתקשה המתכנת לנצל את הידע והניסיון הטכני שלו. אם יתמזל מזלו ויצליח למצוא מקום עבודה חדש, הוא ירגיש שבמידה רבה עליו להתחיל מאפס, כאשר מתכנתים צעירים בעלי ידע רלבנטי יותר מתחרים בו.

לשמור על כושר מקצועי


כדי לשמור על כושר - לימודים ותרגול הם המפתח. אבל קל לומר - הרבה יותר קשה ליישם. כאשר לחוצים בעבודה ויש מחויבות משפחתיות, קל לראות כיצד שמירת הכושר המקצועי נדחית לשוליים. לשם כך הומצאה תוכנית ה- " יום-חודש-רבעון-קיץ וחורף ".  הרעיון הוא שבכל יום עלינו להשקיע בקריאת מאמר או חוברת מקצועית בנושא טכנולוגי חדש, נושא שאנו לא עוסקים בו ביום-יום. פעם בחודש עלינו להשתתף בפעילות מקצועית כגון כנס, בית פתוח, הרצאת אורח שתחדש את ידיעותינו המקצועיות. בטווח היותר רחב עלינו לצאת ממקום העבודה לפעילות מקצועית לימודית. פעם ברבעון יש לצאת לפעילות של יום ופעמיים בשנה לצאת לקורס מקיף של שלושה-חמישה ימים. המפתח כאן היא פעילות מחוץ למשרד בה נוכל להתנתק מהיום-יום ולהשקיע בעתידנו המקצועי. בפעילויות מחוץ למשרד גם ניתן לפגוש עמיתים למקצוע ממקומות אחרים וללמוד איך הדברים נראים "בחוץ" ולהחליף חוויות מקצועיות.

איך המעסיקים מתייחסים לנושא?


מעסיקים שרוצים בטובת החברה לטווח רחוק ובשימור עובדים, מבינים את הנושא ומוכנים להשקיע בו. זו לא השקעה קטנה! מדובר הן בעלות ימי עבודה, הן בעלות הקורסים עצמם והן בעלות ה-"זמן לשוק", כלומר העיכובים בהתקדמות הפרויקט. יחד עם זאת, כדאי לעובדים להעדיף עבודה במקום אשר נותן להם את האפשרות לצאת בצורה מסודרת ללימודים, על פני מקומות המציעים תנאים טובים יותר. עובדים רבים אף מכניסים לחוזה העבודה האישי שלהם את הנושא, כך שהם בעצם רואים זאת כחלק מהתמורה בגין עבודתם. מה שחשוב לזכור הוא, שגם אם לא עובדים עם טכנולוגיה חדשה, עצם ההיכרות איתה מאפשרת להתאים את הפיתוח לקליטתה בעתיד, בצורה מהירה ויעילה יותר.

מכללת סלע לעזרת המפתחים


בסלע סדרות רבות של בתים פתוחים הנערכים בשעות הערב המוקדמות. מדובר במסגרות המציגות את עיקרי הטכנולוגיות החדשות סמוך לזמן שחרורן לשוק. הבתים הפתוחים כשמם כן הם – הם פתוחים לכל והם מוצעים חינם לקהילת הלקוחות שלנו. בסלע גם ערוץ טכנולוגי המשדר באינטרנט הרצאות של מיטב המומחים שלנו מהארץ ומחו"ל. מעבר לכך בסלע מפיקים כנסים בינלאומיים בהם מרצים מיטב המומחים מהעולם. הכנס מפגיש בין מתכנתי התוכנה לבין מומחים עולמיים אשר עומדים מאחורי הספרות הטכנולוגית בעולם. מעבר לזאת, בסלע מגוון רב של קורסי השתלמויות ברמה הגבוהה ביותר, על-ידי מיטב היועצים ומנהלי הפרויקטים בארץ, בכדי שכל איש מקצוע יוכל לשמור על טריות הידע  המקצועי שלו, וכמובן על כושרו המקצועי.

מסלול קצין אבטחת מידע ארגוני ומומחה לוחמת סייבר

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 6 מוסדות לימוד ובהם 15 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת ר"ג
קורסי הסמכה מקצועיים ומגוונים לקראת בחינות רשמיות, ממשלתיות ומוסדיות.
כתובת: פנחס רוטנברג 87, רמת-גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
תחזוקת מחשבים אישיים ורשתות תקשורת
קורס Cisco Certified Network Associate - CCNA
MCSA 2012 - Server Administrator
מכללת אין ליין
6 חודשים בלבד ויש לך מקצוע טכנולוגי מבוקש
כתובת: ז'בוטינסקי 100 פתח תקווה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תחזוקת מחשבים אישיים
ניהול רשתות מחשבים MCITP של מייקרוסופט
מכללת מגוון טכנולוגיות
כתובת: רח' סחרוב 5 (ליד קניון הזהב ) ראשל"צ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת סלע
מובילים בהייטק
כתובת: מול קנייון אילון ברמת-גן, רחוב ברוך הירש 14, בני ברק 51202
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מסלול קצין אבטחת מידע ארגוני ומומחה לוחמת סייבר
 
 
מכללת NET4U
הבית שלך להצלחה
כתובת: רחוב ז'בוטינסקי 100 פתח תיקווה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 7 מסלולים
CCNP Routing & Swiching
קורס JNCIA ((Juniper Networks Certified Associate
קורס LINUX
קורס Basic Security
קורס CCNA Routing & Swiching
ניהול רשתות ואבטחת מידע
ניהול רשתות בהתמחות CISCO
בעמוד זה נמצאים 15 מסלולי לימוד בתחום קורס ניהול רשתות, ב-6 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס ניהול רשתות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור