הצפון מסייע לדרום

הצפון מסייע לדרום

המכללה האקדמית צפת מגיעה לדרום

משלחת של סטודנטים וסגל מהחוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת ביקרה השבוע ביישובי מועצה האזורית חוף אשקלון ונפגשה עם בני נוער בסיכון, מתוך מטרה להזדהות עם תושבי הדרום במאמציהם לחזור לשגרה אחרי מבצע "עמוד ענן"

המשלחת יצאה יחד עם  ד"ר מיכל פינקלשטיין, מרצה בחוג לעבודה סוציאלית ונפגשה עם בני נוער וצוות המחלקה לקידום נוער במועצה,  כדי לסייע להם להתמודד עם מצבי דחק שחוו מירי מתמשך של רקטות על יישובם במהלך המבצע ובשנים האחרונות. הסטודנטים העבירו לילדי הדרום סדנה חווייתית והפעלה מפיגת מתחים, וקיימו עמם פעילויות לעצמה אישית וחברתית.

 מפגש ב'שטח'

"נפגשנו עם בני נוער מדהימים שגילו פתיחות רבה ושיתפו אותנו בתחושותיהם האישיות מהמבצע. עבורנו זו הייתה חוויה מעצבת ומלמדת, כי עד כה למדנו את החומר התיאורטי. במהלך המפגש עם בני הנוער מהדרום הייתה לנו הזדמנות לחוות את התהליך באופן מעשי, כפי שנעשה בתכנון משותף עם מרצות מהחוג לעבודה סוציאלית, שירה פגורק- אשל ובהדרכתה של ד"ר מיכל פינקלשטיין בשטח", ספרה אפרת אריאל סטודנטית לעו"ס.

ד"ר מיכל פינקלשטיין, היא מומחית למצבי טראומה והדרכת צוותים לטיפול בנפגעי טראומה.

בשנים האחרונות ליוותה צוותים טיפוליים של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, בטיפול בנפגעי טראומה מיישובי הדרום (אשכול, שדרות שער הנגב), במהלכם הציגה דרכים לחיזוק החוסן הלאומי והמשפחתי. 

ד"ר פינקלשטיין: "עבור הנערים הייתה זו אפשרות לשתף אותנו בשיחה כנה את התנסותם הקשה עם ירי הטילים בדרום וניכר היה, שהזדמנות זו הייתה חשובה עבורם. הנערים התרגשו מכך שסטודנטים הגיעו מהצפון, התעניינו בהם ושמעו את מה שעל ליבם. זה בהחלט נתן להם תחושה של העצמה שהיא משמעותית לנערים בסיכון". 

תודות

המשלחת, שנתמכה ע"י הנהלת המכללה האקדמית צפת, התקבלה בחום רב ע"י ראשי הישובים, אשר ברכו על הירתמותם של הסטודנטים לפעילות ההתנדבותית בקרב בני הנוער. "אני רוצה להודות לסטודנטים שהגיעו, על ההקשבה, הרצון ובעיקר – המוכנות להגיע מהצפון הרחוק עד אלינו, יחידה קטנה בחוף אשקלון", הודה  בהתרגשות נרקיס אשוש, מנהלת היחידה לקידום נוער במ.א. חוף אשקלון.

"המכללה האקדמית צפת חרטה על דיגלה את הסיוע לקהילה, והפעם גם הרחק מצפת ומהגליל מתוקף הנסיבות", ציין פרופ' אהרן קלרמן, נשיא המכללה.

סגור