מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

פגישת הכוונה לבחירת מסלול לימודים ומקצוע

ישנם אנשים שיודעים 'מה הם יהיו' כבר בגיל חמש, אחרים מחזיקים ברשימת אפשרויות מצומצמת ועם הזמן מתקבעים על תחום זה או אחר. אך אם אתה משתייך ל'רובנו', אתה וודאי מוצא את עצמך נבוך ומבולבל מול שלל האפשרויות המוצעות כיום. כדי להחליט את ההחלטה הנכונה, חשוב לעשות שיעורי בית כמו שצריך...

ההתלבטויות

הקושי בבחירת תחום הלימודים נובע מסיבות שונות- ביניהן חוסר היכרות עם עולם הלימודים, או "בחירת" תחום שהוטמע בנו מתוך אינטראקציה עם הסביבה, או מחשבה שגויה שזהו התחום הנכון לעסוק בו. סיבה נוספת היא הקושי שלנו להגדיר את עצמנו ואת תכונותינו- במה אני טוב, מה אני אוהב לעשות, מה אני רוצה להיות...

הקריטריונים אשר משפיעים על בחירת המקצוע הינם אינדיווידואליים, ולא תמיד אנו יודעים להגדיר את אותם הקריטריונים והאפיונים החשובים לנו. הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם תהליך קבלת ההחלטות הינה חקירת העצמי וחקירת הסביבה. כלומר, מצד אחד מיפוי התכונות האישיות, ומצד שני מיפוי תכניות הלימוד המוצעות לנו. כך שבסופו של דבר, הבחירה באה מתוך אינטגרציה שמבצעים בין השניים. מתוך כך, ניתן להבין כי תהליך בחירת המקצוע הינו תהליך אישי, שכל אדם חווה בצורה שונה ומגיע גם להחלטה באופן שונה. אין דרך אחת שהיא נכונה, אך קיימות תבניות אשר מסייעות לנו להישאר בתוך מסגרת מסוימת על מנת שלא נאבד בתוך כל האופציות הפרושות בפנינו.

עם מי להתייעץ?

וודאי ישנם תחומים שמושכים אותך יותר או פחות, אך כיצד תדע שאכן זהו התחום עבורך? אולי דווקא המקצוע שעליו לא חשבת הוא הנכון עבורך. ראשית כדאי להתעניין ולברר לגבי התחומים שמעניינים אותך, לשאול את העוסקים במלאכה או הלומדים אותה, להתעניין בשכר המקובל ומצב ההיצע והביקוש בשוק. אך זהו רק השלב הטרום התחלתי לאחד התהליכים המשמעותיים והחשובים בחייך.

הדבר הנכון ביותר לעשות, הוא לפנות לגורם מקצועי ומיומן שיודע לבחון את נטיותייך, יכולותייך ואפשרויות המקצוע והלימוד הטובים ביותר עבורך.

במרכז הארצי לייעוץ לימודים אנו מעניקים ייעוץ אישי לכל אדם בהתאם לשלב בו הוא נמצא, בהתחשב בידע שהוא צבר על עצמו, הידע שהוא צבר על הסביבה והשלמת הפערים אשר חשובים לו על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורו. במהלך הייעוץ, האדם מקבל כלים אשר מסייעים לו לקבל החלטות באופן עצמאי, כך שיפתח את המיומנות הזו לקבלת החלטות עצמאית. לאחר פגישת ייעוץ שנערכת במרכז הארצי לייעוץ לימודים, היועצת מלווה את המתעניין לכל אורך הדרך ועד לקבלת ההחלטה הרלוונטית לו.

הייעוץ האישי-פרטני שנערך פרונטלית כרוך בתשלום. מלבד ייעוץ זה לרשותך שירותי ייעוץ חינם טלפוניים מקצועיים שניתנים ללא עלות בטלפון

03-5767671

מה קורה בפגישה האישית?

הפגישה נמשכת, בממוצע כשעה והיא מבוססת על דו-שיח ושאילת שאלות, במטרה להבין את הערכים והעקרונות שלך. במסגרת הפגישה נבנית תבנית של התפקיד העתידי אליו אתה שואף להגיע, ורק בהתאם לזה מועלות אופציות של לימודים אשר עונים על הקריטריונים המבוקשים.

חשוב להבהיר- אתה לא יוצא עם תחום קונקרטי אחד, אלא ממוקד יותר עם מספר תחומי לימוד (לכל היותר 3), הרי ברור שלכל אדם יש יותר מאפשרות אחת ללמוד ולעסוק בתחומים שמתאימים לו...

תהליך הליווי נמשך, מעבר להכוונה הלימודית, כדי להקנות לך כלים שיסייעו לך בתהליך קבלת ההחלטות באופן עצמאי. כאמור, הייעוץ אינו מסתיים בפגישה הפרונטאלית- מרכז הייעוץ דואג לחזור אליך בהתאם לצרכיך כדי לקדם אותך עד לתהליך הרישום.

כיצד והיכן?

פגישת הייעוץ הפרונטלי נערכת במשרדי החברה בפתח תקווה, ופגישת הייעוץ, באמצעות שיחת וידאו (במקרים בהם המרחק הגיאוגרפי מהווה מכשול), מתואמת מראש.

חשוב לציין כי היועצת, אשר אחראית על הייעוץ המעמיק במרכז היא יועצת מקצועית, בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי ותעודת ייעוץ להתפתחות וקריירה.

לכתבות נוספות: ייעוץ לימודים ומידע שימושי

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור