קורס או תואר בניהול משאבי אנוש?

קורס או תואר בניהול משאבי אנוש?

מה בתכנית של לימודי משאבי אנוש?

משאבי אנוש הם למעשה כוח האדם של הארגון, כוח האדם מורכב מהעובדים ומהווה מרכיב חשוב בהצלחת כל ארגון. תפקידו של מנהל משאבי אנוש הוא להניע את העובדים לעבוד בצורה הכי יעילה ויצרנית למטרת קידום והצלחת הארגון וכן לדאוג לרווחתם ולשביעות רצונם תוך מיצוי מירב הפוטנציאל הטמון בכל עובד באופן פרטני ואישי. מנהל משאבי אנוש אחראי על גיוס העובדים, הכשרתם, שיבוצם, תגמול עובדים, בניית מבנה ארגוני, ניהול צוותים, מנהיגות וכדומה.

לפיכך, תכנית הלימודים של תואר ראשון בניהול משאבי אנוש מקיפה נושאים כדוגמת ניהול, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, אבחון וכלים לגיוס עובדים, גישור, התנהגות ארגונית, מיומנויות ניהול, יחסי עבודה, היבטים משפטיים, הערכה והדרכת עובדים וכדומה. התכנית במסגרת תואר ראשון כוללת התמחות דו חוגית בתחומים מגוונים כגון כלכלה, מהל עסקים, פסיכולוגיה ועוד. לעומת זאת הקורס של לימודי משאבי אנוש מתמקד בהתנהגות ארגונית בהיבט התיאורטי והמעשי של המושג, פיתוח כלים, בעיות בארגון ופתרונן. הקורס מתייחס גם לשינויים בארגון- יצירתם ויישומם באופן יעיל וכן מאפשר פרקטיקה ותרגול הנושאים. ההבדל המהותי בין מסלול התואר לקורס הוא בהקניית החומר התיאורטי והיקף החומרים שתורמים להבנת ארגון פעיל מכל היבטיו, כאשר תואר ראשון מאפשר הבנה מעמיקה של עולמות התוכן הנושקים שהם ניהול עסקים, כלכלה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה וכדומה ואילו הקורס מתמקד במושגי היסוד ההכרחיים, בהבנת הכלים היישומיים והפרקטיקה בשטח. קהל היעד למועמדי הקורס הוא עפ"י רוב, בעלי תואר ראשון או בעלי ניסיון בתחום אשר מעוניינים להתמקצע ולקבל כלים נוספים לניהול משאבי האנוש בארגון. למועמדים לתואר ראשון נדרש ציון פסיכומטרי (הציון משתנה ממוסד אחד למשנהו) ותעודת בגרות. משך הלימודים של קורס הוא כשנה ואילו של תואר ראשון כשלוש שנים.

כמה עולה?

מחיר ממוצע של קורס ניהול משאבי אנוש נע בין 7,000 ₪ ל- 8,500 ₪ (לא כולל דמי רישום) , עלות לימוד תואר בניהול משאבי אנוש באוניברסיטה הוא 12,000 ₪ לשנה אקדמית, ובמכללה פרטית כ 36,000 ₪ .

יש עבודה?

ענף משאבי האנוש צובר תאוצה בעשור האחרון ויותר ויותר ארגונים מבינים את חשיבותו של תפקיד איש משאבי האנוש ברווחיות ותועלת הארגון. ישנן תיאוריות רבות ושונות בתחום משאבי האנוש ודרכים מגוונות שעל פיהן מתבססים יחסי העובד מעביד וזאת בהתאם לחזון ואמונת כל ארגון. חשוב שמנהל כוח האדם יתאים את דרך ניהול משאבי האנוש בארגון לתפיסת הארגון ועקרונות החשיבה של בעלי הארגון.

תחום ניהול משאבי האנוש, כאמור, נמצא בתאוצה ולפיכך קיים ביקוש גדל בשוק העבודה למנהלי משאבי אנוש, עובדי משאבי אנוש ובהם: מראיינים וממייני קורות חיים, גיוס והדרכת עובדים, הערכה ומשוב על עובדים, ניהול צוותים ועוד. צרכי הארגון בתחום מגוונים ולכן גם בוגרי קורס וגם בעלי תואר יכולים להשתלב בתפקידים השונים. שוק העבודה כולל ארגונים פרטיים וכן ציבוריים.

כמה מרווחים?

מנהל משאבי אנוש מרוויח בממוצע כ 14,000 ₪ , אחראי גיוס והשמה כ 8,000 ₪

רוצים להתייעץ? פורום משאבי אנוש

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 4 מוסדות לימוד ובהם 4 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
היחידה ללימודי המשך וללימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה
מיומנויות וכישורים מקצועיים בתחומי המִנהל, הניהול, הרוח, החברה והאמנות
כתובת: אוניברסיטת חיפה, היחידה ללימודי חוץ, הר הכרמל, חיפה 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת ר"ג
קורסי הסמכה מקצועיים ומגוונים לקראת בחינות רשמיות, ממשלתיות ומוסדיות.
כתובת: פנחס רוטנברג 87, רמת-גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 4 מסלולי לימוד בתחום קורס משאבי אנוש, ב-4 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס משאבי אנוש אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור