המילה הכתובה

המילה הכתובה

מסלולי לימוד בתחום הכתיבה

יותר ויותר אנשים חוטאים בכתיבה למגירה- שירים, פרוזה ועוד. האמיצים שבהם- בעלי בלוג והאמיצים יותר מעזים ומפרסמים פה ושם את כתביהם ברבים. אם אתם חלק מ'אותם אנשים' והמילה הכתובה עושה לכם את זה, אז למה שלא תהפכו זאת למקצוע?

כתיבה מגזינית

קורס בכתיבה מגזינית מתמקד בכתיבה לעיתונות, עפ"י כללי הכתיבה המקובלים ומאפשר לכם להתנסות בכתיבה במגוון נושאים באופן מקצועי ולפי אמות המידה המקובלים בעיתונות הכתובה ובאתרי האינטרנט השונים. מרצי התכנית הם אנשי עיתונות מנוסים שמציידים אתכם בארגז הכלים הנכון והמקצועי למטרת כתיבה מגזינית. הלימודים מועברים בעזרת סדנאות, הרצאות ותרגול וכוללים נושאים כדוגמת: התאמת משלב, בחירה מושכלת של נושאים, איסוף מידע ומקורותיה, עיבוד החומר, עריכת ראיון, כללי האתיקה, מבנה המערכת, עריכה, הפקה ויצירת מגזין מקוון.

הנושאים מרתקים והלימוד מהנה במיוחד לאוהבי השפה והכתיבה בפרט. קורס ממוצע אורך 4-6 חודשים, אחת לשבוע בשעות אחה"צ, ומשפר משמעותית את סגנון הכתיבה והעושר המילולי של המשתתפים.

הכשרת מנחי כתיבה

קורס זה מתמקד בשירה ומקנה ללומדים בו ידע במיומנויות לימוד והדרכת משוררים בתחילת דרכם. הלימודים כוללים תכנית בת שנתיים ומתאימים למשוררים 'צעירים' שמעוניינים להעביר את תורתם הלאה. תכנית הלימודים כוללת, בין השאר, פיתוח יצירתיות, גיבוש היצירה כהבעה דיאלוגית, שיקולי עריכה, יסודות הפואטיקה, תרגום שירה, מצלול, נושאי שירה ועוד. גם קורס זה כולל סדנאות ותרגול ומועבר על ידי משוררים ועורכי שירה ידועים. בסיום תכנית הלימודים, המשתתפים הם מנחי כתיבת שירה מיומנים ויצירתיים ויכולים להתחיל להנחות קבוצות.

לימודי עריכה לשונית

בגדול, תפקידו של העורך הלשוני/עורך התוכן היא לשבח את הטקסט של הכותב ולהטיב עמו. בפועל העורך מוודא את רמת העריכה הנדרשת. עורך לשוני שנדרש לבצע 'ליטוש' יקפיד על סימני פיסוק, ניקוד, איות המילה והגהה. לעומת זאת, יש מצבים בהן נדרשת עבודת שכתוב וסגנון, בנוסף להקפדה הלשונית. טווח העריכות משתנה בין כותב למשנהו אך המוטו לפיו כל עורך צריך לעבוד הוא שיפור והשבחת טקסט הכותב, וזאת תוך שיתוף פעולה עם כותב הטקסט.

אז מה לומדים בתכנית?

מתנסים ולומדים על סוגי עריכה שונים: עריכת תרגום, עריכת פרוזה, עריכה אקדמית, עריכת שירה, עריכה משפטית, עריכה עיתונאית , שיקולי עריכה, עריכה ממוחשבת, עריכת מקור, כללי לשון, עברית בת זמננו וזיקתה לרובדי לשון קדומים, ספרות ילדים, קונטקסט ועוד שפע נושאים מעניינים. הלימודים כוללים סדנאות ותרגול רב, ונמשכים כשנה עד שנתיים (יום בשבוע). רוב המוסדות אשר מלמדים תכנית זו מעמידים כתנאי קבלה תואר ראשון בציון של לפחות 80, מוסדות אחרים שאינם דורשים תואר מחייבים לימודים למשך שנתיים.

קורסים נוספים בתחום

תחום הכתיבה הוא תחום ענף ומתקיימים בו קורסים ולימודים מגוונים. חלקם נמשכים חודשים ואחרים שנים. ניתן לסיים לימודים אלו עם תואר או תעודת מקצוע והכל בהתאם ליכולתכם, הידע הקיים בתחום והביקוש בשוק. בין הקורסים הנוספים בתחום, ניתן למצוא לימודי: ביבליותרפיה, תרגום, כתיבת סיפורי חיים, ספרות, בלשנות ועוד.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום קורס עריכה לשונית, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס עריכה לשונית אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור