"רוח על הבר"

מרצי אוניברסיטת חיפה בפאבים של העיר

מאות השתתפו בהרצאות "רוח על הבר" של מרצי הפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה

 

מאות מתושבי חיפה יצאו אתמול (יום א') לפאבים בעיר כדי לשמוע את הרצאות "רוח על הבר" – הרצאות של מרצי הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה שהתקיימו באווירה נינוחה ועל כוס משקה.      

"מאות הצעירים שהגיעו הערב הראו שוב שיש צמא אדיר לתחומי הידע של מדעי הרוח. אנחנו מקווים שהערב הזה יהפוך למסורת ארוכה ומוצלחת, שתחזק עוד יותר את הקשר שבין אוניברסיטת חיפה ותושבי חיפה וסביבותיה. לאוניברסיטת חיפה תפקיד מרכזי בחיזוק אזור הצפון ואנחנו שמחים לשתף את הידע שלנו עם הציבור", אמר נשיא האוניברסיטה עמוס שפירא, ששמע את הרצאתו של פרופ' עודד בלבן על הקשר (או חוסר הקשר) שבין פוליטיקה ואידיאולוגיה.

 "רוח על הבר" הינו שיתוף פעולה בין אוניברסיטת חיפה, מרכז הצעירים של עיריית חיפה ועמותת "דרך רוח". במהלך הערב הרצו 12 מטובי המרצים של הפקולטה למדעי הרוח ב-12 פאבים ובתי קפה שונים ברחבי העיר אל מול קהל שכלל בעיקר צעירים אבל גם לא מעט מבוגרים שהגיעו על אף מזק האוויר הגשום כדי לקנות דעת. בכל המקומות התפוסה הייתה מלאה לחלוטין ומרבית המקומות הוזמנו מראש, כשהדיון הער שהתפתח בסיומה של כל הרצאה הראה עד כמה תחומי הרוח יוצרים עניין בקרב הקהל.

בין ההרצאות שהועברו: פרופ' עוז אלמוג, סוציולוג של החברה הישראלית, דיבר ב"בית הבירה" על מאפייני דור ה-Y הישראלי, ב"ג'ק והאפונים" חשף פרופ' שריאל שלו את תעשיית ההיי-טק המשגשגת של תקופת האבן וד"ר עוזי אלידע סיפר ב"מנדרין" על חיי הבוהמה בבתי הקפה של פריז בתחילת המאה ה-20.

"החבירה עם האוניברסיטה ועם העירייה בתחום מדעי הרוח היא שיתוף פעולה ראשון מסוגו להחזרת הרוח לקדמת הבמה, ואנחנו מקווים שתתחיל כאן מסורת ארוכת שנים. בסופו של יום, כל אדם מתמודד עם שאלות מהותיות שלמדעי הרוח יש תשובות עליהן", אמר ליאור פרלברג, מייסד "דרך רוח".

           

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור