לימודי מיקרוביולוגיה לתואר שני

לימודי מיקרוביולוגיה לתואר שני

מידע מקיף על לימודי מיקרוביולוגיה לתואר שני: נושאי לימוד, מוסדות לימוד, תנאי קבלה, עלויות, ואפשרויות תעסוקה בתחום

לעיתים, הדברים החשובים ביותר הם נסתרים מהעין. זהו בדיוק המקרה של המיקרואורגניזמים, הוירוסים והחלקיקים המיקרוסקופיים.
על מנת לנצל את הידע הזה לטובת האנושות, נדרשת מלבד מיקרוסקופ, גם הכשרה מקצועית ענפה. לימודי מיקרוביולוגיה לתואר שני מציעים את ההכשרה הזו בדיוק.

אודות תואר שני במיקרוביולוגיה
מיקרוביולוגיה הוא תחום צעיר במדעי החיים, המתמקד בחקר המבנה והתפקוד של המיקרואורגניזמים הזעירים. באמצעות התבוננות זו, ניתן להסיק רבות על האדם, ללמוד את התפתחותו וכן כיצד מתפתחות מחלות בגופו- גורמים מכריעים בהבנת המין האנושי.
תואר שני במיקרוביולוגיה, בניגוד לתואר הראשון בתחום או במקצוע אחר ממדעי החיים, מתמקד לרוב במחקר היישומי, עם דגש על מחקר רפואי.
עם זאת, מסלול מחקרי הוא רק אחת מהאפשרויות העומדות בפני הסטודנטים. ביכולתם לבחור גם במסלול עיוני, המתמקד בהרחבת הידע בתחום מסוים, כגון גנטיקה, ביוטכנולוגיה, ביולוגיה מולקולארית ונוספים, וכן לבחור במסלול משולב להוראה.

על תוכנית הלימודים
תואר בשני במיקרוביולוגיה אורך לרוב כשנתיים, ומשתרע על פני ארבעה סמסטרים.
במהלכו, נלמדים קורסים בתחומים רבים ומגוונים: וירולוגיה רפואית, גנטיקה מולקולארית, אימונולוגיה תאית ומולקולארית, ביוטכנולוגיה, ביולוגיה מולקולארית ועוד- לצד אינספור שעות במעבדה, כמובן. נכון להיום, המוסד המרכזי להנחיית תחום זה הוא האוניברסיטה העברית בירושלים.

תנאי הקבלה לתואר שני במיקרוביולוגיה
תואר שני במיקרוביולוגיה מיועד, כמובן, לסטודנטים בעלי ידע אקדמי בתחום.
זיקה למדעי החיים היא בגדר חובה ומהווה את דרישת הסף המרכזית לצרכי התאמה ללימודים. לכן, תנאי הקבלה הבסיסיים כוללים לרוב תואר ראשון באחד ממקצועות מדעי הטבע, מדעי החיים או הרפואה, אשר ניתן ממוסד מוכר (בארץ או בחו''ל)- וכן ממוצע סופי לתואר אשר עולה על 80.
עלות התואר שני זהה לשאר המקצועות הנהוגים כיום, ונעה סביב כ-12,000 לשנת לימוד אחת.

התכונות המסייעות להצלחה בתואר
על מנת שהלימודים במסלול המאתגר יעברו בצורה החלקה ביותר, רצוי שהמועמדים יהיו מצוידים במספר תכונות חיוניות.
הדבר החיוני הראשון הוא חיבור למקצוע וסקרנות למדעי החיים. בנוסף, אופי העבודה במהלך התואר ואחריו טמון בפרטים הקטנים, מתוך הנחה כי בהם נמצא המידע הגדול ביותר. לכן, מיקרוביולוג חייב להיות מדויק, הן בהתבוננות והן בניתוח שלו.
לימודי מדעי החיים לתואר שני בכלל, ומיקרוביולוגיה בפרט, הם מהמורכבים שניתן למצוא כיום בשוק האקדמי. הם כוללים קורסים לא פשוטים, שעות על גבי שעות של עבודה סיזיפית במעבדה ודרישה מתמדת למצוינות.

אפשרויות התעסוקה בתחום
תואר שני במיקרוביולוגיה מסייע מאד למצוא עבודה בתחום. בניגוד לתואר הראשון, אשר כמעט ולא פותח דלתות מקצועיות, מסלול זה מאפשר מציאת משרות בתור חוקרים או עוזרי מחקר בחברות הייטק, חברות לייצור תרופות ועוד, וזאת לצד השתלבות בעולם אקדמי.
השכר, במקרים האלה, הופך את העבודה הקשה לכדאית. כבוגרי תואר שני, זוכים המיקרוביולוגים לתנאים משופרים, ומשכורת המתחילה לרוב מ-15,000 ש''ח.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תואר שני בנוירוביולוגיה ואתולוגיה
החוג לניורוביולוגיה - מסלול תואר שני (M.Sc.)
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום תואר שני נוירוביולוגיה, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בתואר שני נוירוביולוגיה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור