לימודי ביולוגיה ימית  - לאוהבי הים

לימודי ביולוגיה ימית - לאוהבי הים

מידע מקיף על לימודי ביולוגיה ימית לתואר ראשון, דרישות קבלה, מוסדות לימוד ועוד


לימודי ביולוגיה ימית לתואר ראשון מהווים חטיבת התמחות עצמאית לתואר ראשון בתחום הביולוגיה, אשר מתמקד בסביבת החיים הימית. לימודים אלה מיועדים לנוטים לתחומי המחקר והמדע, מעריצי טבע ובעלי חיים ולמי שמוקיר את הסביבה ומוכן לפעול למענה.

מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון בביולוגיה ימית?
ביולוגיה ימית ניתן ללמוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מציע תואר ראשון במדעי החיים עם התמחות בביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית. אוניברסיטת חיפה פתחה לאחרונה תוכנית לימודים לביולוגיה ימית לתואר שני.
דרישת הקבלה לתואר ראשון במדעי החיים עם התמחות בביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית הינה ציון סכם בגובה 600, המבוסס על ממוצע ציוני בחינות הבגרות וציוני הבחינה הפסיכומטרית.
תנאי רישום נוספים לתואר הם ציון מינימאלי של 78 בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית ותעודת בגרות מלאה עם ארבע יחידות לימוד לפחות במקצוע האנגלית.
הרחבה במקצוע מדעי בציון מעל 85 במסגרת בחינות הבגרות תהווה יתרון נוסף למועמדים. 
יש להדגיש שהשנתיים הראשונות ללימודים מתקיימות בקמפוס באר שבע של אוניברסיטת בן גוריון ובשנה השלישית בקמפוס בעיר אילת.
הלימודים לביולוגיה ימית לתואר ראשון כוללים בין השאר נושאים כגון: התנהגות בע"ח, אבולוציה ימית, רביה ואימונולוגיה, גנטיקה מולקולארית ופיזיולוגיה של אורגאניזמים ימיים. 

האם נדרשים תכונות או כישורים נוספים להצלחת המועמד בלימודים?
אופיים הרחב של הלימודים מצריך, פרט ליכולות הסקה גבוהות, גם גישה למספרים וחשיבה ריאלית, שיימצאו יעילים במיוחד בקורסי המבוא בשנה הראשונה. באופן כללי, ניתן לציין כי גם גישה למחקר, למדע, לבעלי חיים ונטייה טבעית לתחום הביולוגיה יוכלו לסייע לכם לסיים בהצלחה את הלימודים בתחום.   

מהי עלות הלימודים וההכנסה האפשרית בסיומם?
עלות הלימודים לתואר הראשון היא העלות הנהוגה בתחום ועומדת על כ- 10,000 שקלים לשנה (התואר מתפרס על פני שלוש שנים).
בסיום הלימודים עומדות בפני בוגרי התואר הראשון בביולוגיה ימית מספר אפשרויות:
חלק מהבוגרים מעוניינים בלימודי המשך לתארים מתקדמים ולהתמקד במחקר ובהוראה האקדמיים.
במישור התעסוקתי נפתחות בפני הבוגרים משרות במשרד לאיכות הסביבה, רשויות סביבה ארציות, ארגונים לחקלאות ימית, מפעלי תעשיה ותעשיות שקשורות לאיכות הסביבה. 
הכנסה חודשית ממוצעת לביולוג ללא ותק או עד שנתיים ניסיון יכולה לנוע  בין 7,000 ל-12,000 שקלים.
ברם, אחד היתרונות המרכזיים של התואר הראשון בביולוגיה ימית הינו בכך שהוא מאפשר לבוגריו לעבוד גם מחוץ לגבולות ישראל ובדרך זו לפתוח את אפשרויות התעסוקה וההכנסה שלהם בהתאם.
 
סגור