לימודי BA כללי - למי שעדיין לא בחר כיוון

לימודי BA כללי - למי שעדיין לא בחר כיוון

מידע מקיף על לימודי BA כללי, תכני הלימוד, תנאי הקבלה, מוסדות לימוד ועוד


אתם בשנות העשרים לחייכם, ורוצים להירשם למוסד להשכלה גבוהה. הבעיה היא שאינכם יודעים עדיין מהו הכיוון הספציפי שלכם, ומעבר לזאת- אין לכם ולו מושג קלוש לגבי המקצוע בו תעסקו בעתיד. מה באפשרותכם לעשות?
ובכן, אם אתם מעוניינים להיכנס אל העולם האקדמי מבלי להתמקצע בתחום לימודים אחד,  תואר אקדמי אחד פשוט תפור עליכם: לימודי BA כללי. תואר זה כולל מגוון רחב של תכני לימוד מתחומי ידע רבים, כך שבסיום התואר אפשרויות רבות פתוחות בפני הבוגרים הטריים.

מהו תואר BA כללי?

תואר BA כללי מציע תואר ראשון רב תחומי. נלמדים בו נושאים מעולמות ידע שונים: פוליטיקה וממשל, תקשורת, היסטוריה כללית, כלכלה, פילוסופיה, אומנות, ספרות, לימודי המזרח התיכון וכן הלאה.
כך, גדלים הסיכויים כי במהלך הלימודים ימצא הסטודנט את תחום הלימודים אשר מושך אותו ביותר וישתלב בו בהמשך, בין אם במסגרת של תואר שני ובין אם במסגרת תעסוקתית.
חשוב להדגיש כי הלימודים מיועדים גם לאנשים אשר חושקים במקצוע נתון, אולם המעסיקים דורשים כתנאי הכרחי תואר אקדמי באשר הוא.

היכן ניתן ללמוד BA כללי

מגוון אוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר מקצועיים מאפשרים לימודים במסגרת של BA כללי. בין המוסדות, ניתן לציין את מכללת אחוה, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, המרכז האקדמי כרמל ועוד.

תנאי הקבלה ללימודי BA כללי

כמובן שדרישות הסף ללימודי תואר ראשון BA כללי נקבעות אך ורק על ידי מוסדות הלימוד השונים. לרוב, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי אשר עומד בדרישות הקבלה של המוסד האקדמי הנתון.
דגש גדול בלימודי BA כללי ניתן על אנגלית. כתוצאה, המועמדים נדרשים לציון גבוה בפרק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית או למעבר של מבחן אמי''ר בציון גבוה.
אולם, גם חוסר עמידה בתנאי הקבלה אינה מהווה סוף פסוק עבור המועמדים. באפשרותם לעבור מכינה קדם אקדמית, אשר נערכת לרוב במוסד הלימודים עצמו- ולהתקבל ללימודי BA כללי על סמך המכינה בלבד.

הכישורים הנדרשים ללימודי התואר

מעוניינים ללמוד BA כללי? גם אם הנכם עומדים בדרישות הקבלה, רצוי שיהיו לכם מספר תכונות אישיות שיסייעו לכם לצלוח את הלימודים. הראשונה היא יכולת התמודדות עם נושאי לימוד שונים בתכלית. לימודי BA כללי, כאמור, עשויים לכלול קורסים שהקשר ביניהם הוא מקרי בהחלט, ואוריינטציה למגוון נושאים הינה הכרחית.

מכיוון שהלימודים הינם עיוניים ברובם (אבל לא רק), יש צורך ביכולת התמודדות עם חומר אקדמי רב, אשר חלקו הגדול הוא באנגלית. שקדנות והרגלי למידה נכונים, לכן, מהווים יתרון עצום. בהקשר הזה, אגב, יש לציין כי לימודי התואר נועדו גם להקנות יכולות למידה אקדמיות והרגלים נכונים.
מלבד זאת, חשוב שלא להירשם אל לימודי BA כללי כברירת מחדל, או רק כדי לסמן 'וי' על תואר אקדמי. הלימודים אמנם כלליים, אבל לא פעם הם יוצאים מנקודת הנחה שבמהלכם יתוודע הסטודנט אל התחום האידיאלי עבורו. 

קישור רלוונטי

פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי
 

סגור