לימודי גרפיקה - כדי להתשתלב בעולם התקשורת

לימודי גרפיקה - כדי להתשתלב בעולם התקשורת

מידע מקיף על לימודי גרפיקה, תוכנות הנלמדות במסגרת הלימודים, אפשרויות התעסוקה בתחום ועוד

במאה ה-21, חשיבותם של המסרים החזותיים עצומה, וניכרת בכל אלמנט בחיינו. שלטי חוצות, טלוויזיה ועיתונות - אלו הם רק חלק מהגורמים המשתמשים באלמנטים ויזואליים לצורך העברת מסריהם לנמענים.
התקשורת החזותית מבוססת על דבר מרכזי אחד: גרפיקה. אם בעבר רק מעטים יכלו לשלוט בתחום, הרי שכיום המצב שונה. בעידן הנוכחי, כל אדם יכול לרכוש או להתקין תוכנה לעיצוב גרפי, ולבטא בעזרתה את עולמו הוויזואלי.
כיצד עושים זאת ברמה מקצועית באמת? לצורך זה כבר יש לשקול לימודי גרפיקה.

מדוע יש צורך ללמוד גרפיקה?

בראש ובראשונה, נועדו לימודי גרפיקה להכשרת מעצבים גרפיים. לצד ידע טכני בתוכנות המחשב האמורות (פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין ועוד), המוענק לסטודנטים בקורסי הגרפיקה, הם לומדים גם טכניקות אשר ישמשו אותם להעברת מסרים בצורה הטובה ביותר. חשוב להבין כי מלאכה זו אינה פשוטה כלל, מאחר ומאות גורמים מתחרים על לכידת תשומת לבו של הנמען בכל רגע נתון.
 

תכני הלימוד

בין שאר הנושאים המועברים במסגרת לימודי גרפיקה, ניתן למנות קורסים על יסודות העיצוב, טכניקות עיצוב והתאמתו למדיומים שונים, שימוש בגוונים, הכרת העיצוב האינטרנטי, הקשר בין העיצוב להעברת הרגש המתאים, אפקטים מיוחדים, עבודה עם טקסטים, תלת מימד וכן הלאה.
במסגרת הלימודים, מתנסים הסטודנטים גם בעבודה הלכה למעשה בתחום.
הם מעצבים מודעות בעיתון, יוצרים פרסומות טלוויזיות ועוד- מתוך הבנה כי רק כך ניתן ללמוד על ההבדלים בין אמצעי המדיה השונים.

תנאי הקבלה ללימודי גרפיקה

הדרישה העצומה ללימודי גרפיקה בשנים האחרונות הביאה לכך שמוסדות לימוד רבים החלו לאפשר הרשמה ללימודים מסוג זה. בין המוסדות האלה, נמנים מכללת תלתן, המכללה המשותפת, מכללת אתגרשרוטל, מכללת תפנית, המרכז להשתלמויות רופין ועוד.
תנאי הקבלה משתנים בין מוסד למוסד. מכיוון שלימודי גרפיקה אינם אקדמיים ביסודם, לרוב לא נדרשת תעודת בגרות מלאה או מעבר של בחינה פסיכומטרית.
לעומת זאת, שליטה בסיסית במערכת ההפעלה Windows וברשת האינטרנט היא בגדר חובה, ובמקרים מסוימים על המועמדים לעבור גם ראיון קבלה אישי.

משך זמן הלימודים

ניתן ללמוד גרפיקה בשני מסלולים. הראשון מקנה תעודת גרפיקאי או הנדסאי גרפיקה. הלימודים במסלול זה אורכים לרוב כשנתיים ונחשבים למקיפים ביותר.
המסלול השני הוא מסלול של לימודי תעודה בגרפיקה, המכשיר סטודנטים לעבודה בתחום. במקרה כזה, משך זמן הלימודים נע בין חצי שנה לשנה, וגם בסיומו מתקבלת תעודה רשמית מטעם מוסד הלימודים.

היום שאחרי הלימודים

כאמור, הדרישה בשוק לגרפיקאים היא עצומה. בין היתר, באפשרותם של הבוגרים הטריים לעבוד כמעצבים גרפיים במשרדים ייעודיים לתחום, במשרדי פרסום, במערכות עיתונים, בחברות לייצור מוצרים, באתרי אינטרנט, באמצעי התקשורת האלקטרונית וכן הלאה.
מלבד זאת, יכולים המעצבים הגרפיים להציע את שירותיהם כעצמאיים.
במסגרת זו, הם יכולים לעצב כרטיסי ביקור לאנשי מקצוע פרטיים, ליצור הזמנות לאירועים שונים, לעצב אתרי אינטרנט לחברות מסחריות ועוד. 
 

קישור רלוונטי

פורום אדריכלות ועיצוב


 

סגור