בואו לייצג את המדינה בכבוד - לימודי מלונאות ותיירות

בואו לייצג את המדינה בכבוד - לימודי מלונאות ותיירות

מידע מקיף על לימודי מלונאות ותיירות, תנאי הקבלה, תוכנית הלימודים ועוד


כמעט כל מדינה בעולם מעמידה את נושא התיירות במרכז התפיסה שלה. הרי תחום זה משפר לאין ערוך את הכנסותיה של המדינה ואת תוצרה הגולמי. בשנים האחרונות, עקב הגלובליזציה והעלייה באיכות החיים במדינות המערב, תחום זה מקבל משנה תוקף.                            
לימודי מלונאות ותיירות עמדו מאז ומתמיד בבסיס הכלכלי והעסקי של מדינות מפותחות, בעידודן, עולה הביקוש ללימודים מסוג זה. בשנים האחרונות  התפתחו מסלולי לימודים המיועדים להכשיר את המעוניינים להשתלב בענף המלונאות במגוון רחב של תפקידים. זאת מתוך הנחה כי לצורך ניהול ועבודה מיטבית בענף זה, צריכים אנשי המקצוע להכיר את האופציות העסקיות הגלומות בו ואת המודלים הנהוגים בעולם בתחום- וביכולתם ללמוד זאת רק במסגרת של לימודים מסודרים.

מה לומדים במסגרת מלונאות ותיירות?

במרבית המקרים, הדגש בלימודי מלונאות ותיירות הוא על התאמת מנהל עסקים לתחומים הנדונים. ההתמקדות היא בנושאי תכנון, ניהול, תפעול ושיווק של מלונות, מסעדות וגופים שונים בענף התיירות. בין השאר, נלמדים במסגרת זו קורסים בנושאים רבים ומגוונים: מימון, שיווק, חשבונאות, פיתוח אזורים תיירותיים, מערכות מידע, סוציולוגיה של התיירות, תיירות כפרית ועירונית, אתיקה בתיירות, תחבורה, ניהול משק, אומנות הבישול ועוד. במהלך הלימודים, עוברים הסטודנטים גם סדנאות והכשרות מעשיות, אשר ממוקמות לרוב באתרי תיירות ובמלונות.

תנאי הקבלה ללימודי מלונאות ותיירות

תנאי הקבלה ללימודי מלונאות ותיירות נתונים אך ורק לשיקולו הבלעדי של מוסד הלימודים, וכתוצאה- המוסדות האקדמיים נבדלים ביניהם בדרישות הסף מהמועמדים.                       
לרוב, נדרשת מהמועמדים תעודת בגרות מלאה העומדת בחתך הקבלה, עם דגש על ציון גבוה באנגלית ובעברית, וכן מעבר של מבחן פסיכומטרי. בנוסף, חלק ממוסדות הלימודים אף מתנים את הקבלה במעבר של ראיון אישי או מבחן כניסה.

מוסדות מסוימים מאפשרים קבלה על בסיס מכינה, בין היתר, מוצעת מכינה המיועדת לנטולי תעודת בגרות. השתתפות במכינה קדם אקדמית בנושאים דומים דוגמת טבע והנדסה מגדילה את סיכויי הקבלה.

מי מתאים ללימודי תיירות ומלונאות?

בראש ובראשונה, מיועדים לימודי מלונאות ותיירות למועמדים אשר מוצאים עניין בתחומים אלה. כלומר, מסלול זה לא מיועד למי שמרבה לנפוש, אלא לבעלי עניין המבינים את הפוטנציאל העסקי והניהולי שקיים בענף התיירות. לכן, זיקה אל תחומי הכלכלה והניהול מסייעת מאד בלימודים, לצד יכולת התמודדות עם תחומי לימוד שלא בהכרח נוגעים זה בזה.
תכונה חשובה נוספת המסייעת להצלחה בלימודים היא יחסי אנוש מעולים. הדגש בענף התיירות הוא על שירותיות והענקת יחס חם לאורחים ולתיירים. סטודנטים שחסרים את התכונות הבסיסיות האלה אולי יתקבלו ללימודים, אבל לא יעמדו בסדנאות העוסקות ביחסי אנוש ובמתן שירות.
מלבד זאת, מכיוון שתיירות כוללת אינטרקציה דינאמית עם גורמים ממדינות זרות, ידיעה של השפה האנגלית ברמת דיבור גבוהה מאוד חיונית אף היא. כנציגים בענף התיירות אתם מייצגים את המדינה, ולכן אין מקום להתנהלות בלתי מקצועית.

היכן ניתן להירשם ללימודי מלונאות ותיירות בארץ?

מגוון מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ מציעים מסלולים שונים בתחום המלונאות והתיירות. ביניהם: מכללת הדסה, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, הפקולטה למדעי החקלאות, המזון ואיכות הסביבה של האוניברסיטה העברית, המרכז האקדמי כרמל, אוניברסיטת בן גוריון ועוד.

 

קישור רלוונטי

פורום לימודי תיירות

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 4 מוסדות לימוד ובהם 5 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללה האקדמית אשקלון
משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום
כתובת: יצחק בן צבי 12, ת.ד 9071 אשקלון, מיקוד 78211
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל
תואר ראשון בלימודי תיירות
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
היתרון שלך מתחיל בבחירה מצוינת
כתובת: ת.ד. 653 באר שבע, קרית האוניברסיטה, באר-שבע
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת כנרת בעמק הירדן
אקדמיה לעניין
כתובת: צומת צמח, ד.נ. עמק הירדן מיקוד 15132
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
Swiss Education Group
בית הספר המוביל ללימודי מלונאות, תיירות ובישול
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
ניהול אירוח/ ניהול תיירות/ ניהול ארועים
בעמוד זה נמצאים 5 מסלולי לימוד בתחום לימודי תיירות ומלונאות, ב-4 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי תיירות ומלונאות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור