קורס Adobe – כלים לביטוי היצירתיות

קורס Adobe – כלים לביטוי היצירתיות

מידע מקיף על קורסי תוכנות Adobe


מזה שנים, אדובי (Adobe) נחשבת לאחת מחברות התוכנה המובילות בעולם. מוצרי החברה הם הנמכרים ביותר בכל הקשור לעיבוד תמונה, לעיצוב גרפי, לגרפיקה ממוחשבת ועוד.
לכן, לא מפתיע כי מרבית העבודה במדיות השונות נעשית באמצעות התוכנות של אדובי.
כיצד תוכלו להיות חלק מכל זה? איך תלמדו על התוכנות של אדובי בצורה מקצועית ומקיפה? אפשרות אחת היא לנסות ללמוד אותן בבית, דרך מדריכים שתמצאו באינטרנט או ספרים. אולם, התוצאות בשטח מראות שכדי להיות בקיא באמת ברזי התוכנות השונות של אדובי, עליכם להירשם לקורס אדובי מקצועי.


התוכנות של Adobe

הקורסים של אדובי מתמקדים בתוכנות החברה. בין התוכנות המובילות של אדובי בתחום העיצוב הגרפי, ניתן למנות את Adobe Photoshop - המשמשת לעיבוד גרפי של תמונות, Adobe Indesign, שעיקרה עימוד תוכנה ויצירת חומרים גרפיים, תוכנות האיור הווקטורית Adobe Illustrator ועוד.
גם תחום הוידאו לא נשאר יתום. אדובי מציעה בו מספר תוכנות: תוכנת עריכה הוידאו Adobe Premiere, תוכנת האפקטים הויזואליים Adobe After Effects והרשימה עוד ארוכה.

מה לומדים בקורסים השונים?

באשר לקורסים המוצעים - הרי שבמכללות ובבתי הספר השונים ניתן למצוא קורסים ייעודיים על כל אחת מהתוכנות, כאשר גם קורס מקיף על עיצוב גרפי וכלל התוכנות של אדובי אפשרי בהחלט ואף מומלץ.
קורס זה עוסק בכל התוכנות החשובות של אדובי. במסגרת קורס זה לומדים גם יסודות שונים בתחום העיצוב הגרפי: הבאה לדפוס, תקשורת חזותית, מערכות הפעלה שונות, תיאוריה בעיצוב גרפי, דגשים ביצירת עמודי אינטרנט ועוד.
 

תנאי הקבלה לקורסים

מכללות ובתי הספר שונים מציעים קורסי אדובי בארץ. בין המוסדות, ניתן לציין את מכללת סלע,  מכללת אתגר, מכללת תילתן, מכללת תפנית ועוד.
במרבית המקרים, קורסי אדובי השונים פתוחים לקהל הרחב ודרישות הקבלה אליהם הן מינימליות באופן יחסי. התנאי העיקרי הוא 12 שנות לימוד ורקע בסיסי במחשבים.
 

משך זמן הקורסים

הקורסים נבדלים אחד מהשני בהיקף, בתוכנות הנלמדות, וכתוצאה - משך אורכי הקורסים אינו קבוע. קורס בסיסי על תוכנה מסוימת נמשך לרוב מספר חודשים בלבד, בעוד שקורס מקיף על שלל מוצרי אדובי עשוי לארוך בין שנה לשנתיים.

 

למי מיועדים הלימודים?

לימודי עיצוב גרפי בתוכנות השונות של אדובי מיועדים לבעלי חוש גרפי מפותח. יצירתיות היא מילת המפתח: בעיצוב גרפי, הדמיון הוא המכשיר המרכזי. לכן, גם אם אתם בקיאים בכל האפשרויות הגלומות בתוכנות, בלי יצירתיות זה פשוט לא יעבוד.
מלבד זאת, סבלנות חשובה בהחלט. עיבוד תמונה, למשל, מצריך מחשבה רבה בכל פינה של המסך ובאותה מידה - עריכת וידאו דורשת התייחסות לכל פריים ופריים. לכן, אנשים נמהרים וחסרי סבלנות לא בנויים ללימודים כאלה.מה עושים בעולם האמיתי?

בסיום הקורס, מקבל המסיים תעודת מעצב גרפי, שלעיתים מכילה התייחסות לתוכנות הנלמדות. בנוסף, גם תיק העבודות שהמועמד בונה במהלך לימודיו הוא חיוני ויקבע רבות אם המועמד יתקבל למשרות בתחום.
ומהן המשרות האפשריות? ובכן, המעצב הגרפי הטרי יכול להשתלב במשרד פרסום או בכל מדיה תקשורתית אחרת: בעיתונות, בטלוויזיה, בקולנוע וכו'. גם עבודה בתור עצמאי בתחום, לפי פרויקטים, היא אפשרית בהחלט.

 

קישור רלוונטי

לימודי גרפיקה

 

סגור