לימודי יעוץ מס- שילוב תחום החשבונאות והמיסים

לימודי יעוץ מס- שילוב תחום החשבונאות והמיסים

כל המידע על התאמה ללימודי יעוץ מס, תנאי קבלה, תוכניות הלימוד ועוד


בין הגורמים המשפיעים על ההתנהלות הכלכלית של כל אחד ואחת מאיתנו, תופס תחום המיסים מקום של כבוד. כל אדם נדרש לשלם מיסים וכך גם החברות השונות במשק. יחד עם זאת, רבים מאיתנו לא מודעים לחוקי המיסוי על שלל היבטיהם ולא מנהלים את כספיהם בצורה תקינה.
במקרים כאלה, דרושים מומחים פיננסיים הבקיאים בעולם המיסוי על היבטיו. תפקידו של יועץ המס הוא לסייע ללקוחותיו לנהל את חשבונותיו ולערוך עבורו דוחות שונים המיועדים למס ההכנסה.

לימודי יעוץ מס

על רקע הדרישה ליועצים מקצועיים בתחום המס, נוספות מדי שנה אפשרויות נוספות ללימוד התחום. מכללות ובתי ספר מקצועיים רבים מציעים מסלולים שונים בלימודי ייעוץ מס אשר מעניקים לתלמידיהם את הידע התאורטי והמעשי הדרוש בנושאים אלה.
הקורסים השונים בלימודי יעוץ מס עוסקים לרוב בשני תחומים עיקריים. הראשון הוא תחום החשבונאות, במסגרתו לומדים נושאים כגון: דוחות כספיים, שותפויות עסקיות, סוגי עסקאות, חישובים מסחריים, תיאומי בנק ועוד.
התחום השני בלימודי יעוץ מס הוא תחום מיסים, במסגרתו לומדים על נושאים כגון: הכנסות, הוצאות, פטורים, ניכויים, הליכי גבייה, אתיקה מקצועית, ניהול פנקסים וכן הלאה.

משך זמן הלימודים

במרבית המקרים, לימודי יעוץ מס אורכים כשנה עד שנה וחצי, בדרך כלל המפגשים מתקיימים במסגרת של לימודי ערב.

תנאי הקבלה ללימודי יעוץ מס

התנאים משתנים ממוסד למוסד אך ניתן לומר כי תנאי הקבלה הבסיסיים במרבית מוסדות הלימוד הינם תעודת בגרות מלאה או תעודת גמר מבית ספר תיכון (12 שנות לימוד). זאת בנוסף לתעודה סוג 1+2 או 3 בהנהלת חשבונות מטעם משרד העבודה. במקרים מסוימים נדרש המועמד להציג תעודת יושר ממשטרת ישראל ובמקרים אחרים המועמד יידרש לראיון אישי.
יש להדגיש כי חלק ממוסדות הלימודי מאפשרים קבלת מועמדים על סמך מכינה בציון עובר בתחום החשבונאות.

אילו תכונות אופי דרושות להצלחה בלימודים?

אם אתם שוקלים להירשם למסלולים השונים של לימודי יעוץ מס, אבל לא יודעים אם אתם מתאימים לכך, הפסקה הזאת מיועדת עבורכם. הדבר הראשון והבסיסי ביותר שנדרש הוא חיבור לעולם הפיננסי. הבנה של יסודות בחשבונאות היא חיונית, לא רק כתנאי קבלה, אלא גם כבסיס ללימודים.
מלבד זאת, הרי שתחום יעוץ המס מצריך התחשבות במספר רב של גורמים וחוקים. לכן, אם ניחנתם ביכולת ניתוח של מספר מערכות במקביל, ביכולת הבנת תהליכים ובפעילות מחושבת אשר יורדת לפרטי פרטים - תחום זה מיועד בדיוק עבורכם.

המוסדות המלמדים יעוץ מס בארץ

בשנים האחרונות בתי ספר ומכללות רבות ברחבי הארץ פתחו מסלולי הכשרה שונים לייעוץ מס, בין השאר ניתן למנות את המוסדות הבאים: מכללת אתגר , המכללה המשותפת, לימודי החוץ של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, מישלב קורסים - המכללה לחשבים ולמנהלים, המכללה האקדמית תל חי ועוד.


תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללה האקדמית תל חי
מכללת תל חי
כתובת: ד. נ. גליל עליון 12210 . אצבע הגליל - צפונית לקרית שמונה וסמוך לקיבוץ כפר גלעדי
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת ר"ג
קורסי הסמכה מקצועיים ומגוונים לקראת בחינות רשמיות, ממשלתיות ומוסדיות.
כתובת: פנחס רוטנברג 87, רמת-גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה הבינלאומית לתיכנון פיננסי
בואו ללמוד את מקצוע העתיד
כתובת: חיים בר לב 12 אור יהודה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום קורס ייעוץ מס, ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס ייעוץ מס אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור