לימודי הדרכת טיולים לאוהבי הטבע

לימודי הדרכת טיולים לאוהבי הטבע

כל המידע על התאמה לקורס מדריכי טיולים, תנאי קבלה ועוד


אם אתם מכירים כל הר בצפון הארץ, או יכולים לדקלם גם מתוך שינה את ההיסטוריה של הרובע הגוטי בברצלונה- הדרכת טיולים זה התחום שלכם. הדרכת טיולים כוללת העברת הידע המקצועי שלכם לאחרים, בכל הקשור למקומות ציון, מבנים היסטוריים ואטרקציות תיירותיות.
בעידן האינטרנט, בו ניתן למצוא מידע על כל אדם, מבנה או יצירת אומנות תוך שניות - יש הסבורים כי קרנם של מדריכי הטיולים ירדה. אולם, כל מי שטייל בחייו מבין שבמקרים רבים הטיול המהנה ביותר הוא כזה שנתמך בכישוריו המקצועיים של מדריך טיולים.

על הדרכת טיולים

איך שלא מסתכלים על זה, הדרכת טיולים היא אחד המקצועות המהנים. מדריך טיולים חי ונושם את הטבע, רואה את המקומות היפים בעולם לעיתים קרובות, לומד תרבויות חדשות - ואם זה לא מספיק, גם מקבל על זה כסף. אולם, כדי להיות מדריך טיולים יש להתמקצע.

מה כוללים לימודי הדרכת טיולים?

את לימודי הדרכת הטיולים ניתן לחלק לשניים: הדרכת טיולים בארץ והדרכת טיולים מעבר לים, כאשר במקרים מסוימים תחומים אלה חופפים.
תחומי הלימוד הם מקיפים, מגוונים וכוללים נושאים משלל גופי הידע כגון: גיאוגרפיה ישראלית ועולמית, לימודי דתות, אומנות ואדריכלות, היסטוריה מקומית וגלובאלית, ארכיאולוגיה, עולם החי והצומח ועוד.
בנוסף, נלמדים נושאים שונים הקשורים למהות הדרכת הטיולים: נהלי עבודה במהלך טיול, סוגי טיולים מאורגנים, אחריות המדריך, אתיקה, היבטים משפטיים, וכדומה.

תנאי הקבלה ללימודי הדרכת טיולים

מוסדות שונים המעבירים קורס מדריכי טיולים ותנאי הקבלה ביניהם בהחלט לא אחידים. תעודת בגרות, או לכל הפחות 12 שנות לימוד, הם הכרחיים במרבית המקרים.
תנאי חשוב נוסף הוא רמת אנגלית נאותה. כיוון שעבודתו של מורה הדרך כוללת פעמים רבות ליווי של קבוצות מחו''ל המוסדות השונים מקפידים על כך ולעתים אף עורכים מבחני סף בנושא.

מי מתאים ללימודי הדרכת טיולים?

לימודי הדרכת טיולים מיועדים בראש ובראשונה לאנשים הנהנים להיות בחיק הטבע ושטיולים נמצאים בדם שלהם. יכולת הדרכה גם היא תכונה חשובה, אם כי המיומנויות בתחום זה נלמדות בהכשרה עצמה.
דבר חיוני נוסף הוא יכולת להתמודד עם מספר רחב של נושאי לימוד, שלא בהכרח קשורים ביניהם: כך, למשל, אם אתם אוהבים את עולם הצמחים, אבל לא מסוגלים ללמוד היסטוריה- ייתכן כי לימודי הדרכת הטיולים אינם בשבילכם.
מלבד זאת, עבודת מורה הדרך כרוכה באינטרקציה עם אנשים רבים בכל רגע נתון, ולכן תכונות כמו יחסים בין אישיים טובים, סבלנות ואילתור הן חשובות מאד.

לימודי הדרכת טיולים בארץ

מרגע שהחלטתם ללמוד הדרכת טיולים, קיימים מספר מוסדות אשר מציעים הכשרות שונות בנושא זה. בין השאר ניתן למנות את המוסדות הבאים: בית הספר לתיירות בישראל, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, בית הספר לחינוך – בית ברל, היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת ר"ג ועוד.


 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום קורס מדריכי טיולים, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס מדריכי טיולים אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור