כלים לבעלי משרה בכירה בלימודי הכשרת דירקטורים

כלים לבעלי משרה בכירה בלימודי הכשרת דירקטורים

כל המידע על לימודי הכשרת דירקטורים לבעלי משרת ניהול בכירה

 

חלק נכבד מהחיים הוא הקריירה. הצלחה בקריירה תגיע מטיפוס במעלי המשרות והתפקידים. כשמגיעים לשיא, יש לעבוד יותר קשה על מנת להישאר במקום הרם ולשפרו. לצורך זה פותח מסלול מיוחד עבור דירקטורים ולבעלי תפקידי מפתח נוספים.
 

קהל היעד ללימודי הכשרת דירקטורים

מסלול לימודים זה פונה לקהל יעד רחב והוא מתאים ביותר לאלו העוסקים בניהול כמו, דירקטורים, מנכ"לים ומנהלים בכירים. הקורס פתוח גם בפני רואי חשבון, עורכי דין ויועצים מתחום המשפטים והפיננסיים.

תכונות אופי וכישורים מיוחדים

בכדי להימצא מתאים ללימודי הדירקטור יש להחזיק במשרה ניהולית בכירה או להיות מועמד למשרה כזו. עצם העובדה שאדם מועסק במשרה ניהולית בכירה או בעל מקצוע אקדמאי בתחום הכלכלה והמשפטים, מעידה עליו שהוא רציני, מתמיד, חכם, בעל יכולת ארגון ושאפתן. תכונות אלו מספיקות בכדי לעבור את הקורס בהצלחה.

תנאי קבלה

הקורס מיועד לבעלי משרה ניהולית בכירה או לבעלי תפקיד בכיר עם השכלה אקדמאית, יחד עם זאת, תעודת בגרות, פסיכומטרי או השכלה אקדמאית אינם תנאי מקדים הכרחי ללימודים אלה. תנאי הקבלה המחייב היחיד הינו עבודה במשרה ניהולית. וממלא, המידע הנלמד בקורס שימושי מאוד עבור מנהלים ואדם ממוצע מן השורה כנראה שלא יתעניין בקורס זה. אם בכל זאת, אדם שאינו עובד במשרה ניהולית מעוניין לעבור את הכשרה לדירקטורים, כדאי לו לנסות כיוון שמוסדות הלימוד נוטים לגלות גמישות מסוימת. בחלק קטן ממוסדות הלימוד הקבלה לקורס תהיה כרוכה בראיון אישי.

מטרת הקורס ותעודת גמר

בקורס נלמדים תכנים שמטרתם להעניק למשתתף כלים מעשיים להתמודדות עם המצבים הכרוכים במשרתם הניהולית. מבחינה פיננסית, שוק ההון, על מאפייניו ומרכיביו, קריאת דוחות כספיים, ומידע אודות המוסדות הציבוריים בישראל. נושא נוסף שנלמד הוא הפן המשפטי, אחריות הדירקטוריון מבחינה משפטית, אתיקה וניהול חברות ופליליים. החלק האחרון של הקורס עוסק בפן הניהולי מעשי, יחסי עובד מעביד, בקרה ופיקוח, ניהול ישיבות מנהלים ועצות טובות לשיפור ושמירה על הצלחה לאורך זמן. בתום הקורס, יקבלו הסטודנטים שצלחו אותו תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים.

בחירת מוסד הלימודים המתאים

תוכנית הלימודים שונה ממוסד אחד למשנהו, השוני בא לידי ביטוי באורך הקורס, בין ארבעים לשמונים שעות לימוד אקדמאיות. קיים הבדל גם בעלות שעשויה לנוע בין מאות שקלים לאלפי שקלים. התכנים הלימודיים גם הם שונים מממוסד למוסד, אך באופן כללי כולם יעסקו בפן הפיננסי, המשפטי והמעשי. בין מוסדות הלימוד המצעים הכשרה זו נמנים: מכון מגיד ללימודי המשך, מרכז השתלמויות בר אילן, היחידה ללימודי המשך וללימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה, לימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.

לימודי הכשרת דירקטורים יתאימו לבעלי משרה ניהולית בכירה או למועמדים למשרה כזאת ויתרום רבות לייעול ושיפור תוצאות עבודתם. יתרה מכך, בחלק ממקומות העבודה מעבר הקורס הוא חלק מתנאי הקבלה למשרת המנכ"ל או למשרות ניהוליות בכירות אחרות.  

 

סגור