התאמה ללימודי שוק ההון

התאמה ללימודי שוק ההון

מידע על לימודי שוק ההון, אפשרויות התעסוקה בתחום והתאמה אישית


במהלך השנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מחליטים שהם רוצים להיכנס לתחום שוק ההון. החלטה זו נובעת בעיקרה מהמחשבה שבאמצעות הכרת רזי המקצוע יהיה ניתן לעשות את סכום הכסף הגדול ביותר בזמן הקצר ביותר. מקצוע זה נחשב לאטרקטיבי גם משום שהוא נתפס כמקצוע דינמי ומלא אדרנלין לעומת מקצועות אחרים, הנחשבים יותר 'אפורים'.
שוק ההון הוא מגוון ומכיל בתוכו לא מעט תחומים החל מניהול וייעוץ השקעות דרך ביצוע סטטיסטיקות ואנליזות ועד למסחר במניות, מט"ח ואופציות מעוף. בכל אחד מהתחומים הנ"ל מוצעים תפקידים שונים כדוגמת מנהלי ויועצי השקעות, אנליסטים כלכלנים, דילרים וברוקרים, מסחר במניות, מט"ח ואופציות. 

תנאי קבלה
לרוב בכדי להגיע לתפקידים אלו יהיה עליכם לעמוד במספר קריטריונים ואף להיבחן במבחנים שונים. עליכם להיות בעלי תואר ראשון בתחום פיננסי או מתמטי כדוגמת כלכלה, מנהל עסקים, מתמטיקה וכו'. בנוסף ישנם תפקידים  רבים הדורשים מעבר של מבחנים חיצוניים כדוגמת מבחני הרשות לניירות ערך, מבחני לשכה, וכן תקופת התמחות מסוימת.
תהליך קבלת תעודות והסמכות אלו הוא תהליך די ארוך, אך עדיין קיימות דרכים נוספות להיכנס לתחום שוק ההון וזאת מבלי לעבור את כל המבחנים וההסמכות הארוכות האלו.
תחום המסחר העצמאי, הוא תחום אשר החל להתפתח בשנים האחרונות, אנשים רבים החלו להבין כי הם לא חייבים להיות משויכים לארגון גדול או לחברה מסוימת בכדי להתחיל לסחור בשוק ההון. בעקבות התפתחות תחום המסחר העצמאי , נפתחו חברות רבות המציעות הכשרות, קורסים, עזרי וחומרי הן בתשלום והם בחינם , כך הן מכשירות אנשים רבים בתחום המסחר בשוק ההון.
חברות מסוג זה ,לא מבקשות בהכרח שתהיו בעל תואר אקדמי או בעל רקע קודם בשוק ההון, יחד עם זאת הם מבצעות מבחני התאמה בסיסיים בכדי לראות האם יש לכם את הכישורים הדרושים בכדי להיכנס למסחר בשוק ההון.

מוסדות לימוד
לימודי שוק ההון נלמדים במגוון מוסדות לימוד כגון: מכללת פסגות, המכללה העסקית של איגוד לשכות המסחר, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה.

למי זה מתאים?
בכדי להיות סוחר בשוק ההון, עליכם להיות בעלי יכולת קליטה מהירה אתם צריכים להיות מסוגלים לקבל החלטות בזמן אמת באופן מהיר ויעיל, תצטרכו להיות בעלי יכולת ריכוז גבוהה וכן לשים לב לפרטים הקטנים ובנוסף עליכם להיות בעלי יכולות אנליטיות גבוהות.
דבר נוסף שחשוב להבין הוא כי החברות המציעות את ההכשרות הללו, יכולות לתת לכם את הכלים וההכשרות הדרושות בכדי להיכנס לשוק ההון, אך לאחר שרכשתם את אותם כלים, ההצלחה תהיה תלויה אך ורק בכם, אתם אלה שתחליטו איך לנווט ולמנף את עצמם בשוק זה.

אם כן, במידה ואתם מעוניינים להיכנס להבין את רזי שוק ההון, חקרו את הנושא לעומק קראו מידע נוסף אחר אופי התפקיד ועשו חושבים האם אתם באמת יכולים להתאים לדינאמיות  של שוק זה. כמובן שרצוי להתייעץ עם אנשים מוסמכים בתחום אשר יעזרו לכם לבחון את כישוריכם וכך תוכלו להגיע להחלטה טובה ושקולה יותר.

קישור רלוונטי
עוד על לימודי שוק ההון


סגור