מהן אפשרויות התעסוקה בסיום תואר ראשון בכלכלה?

מהן אפשרויות התעסוקה בסיום תואר ראשון בכלכלה?

מידע על מגוון אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון בכלכלה

קצת על תואר ראשון בכלכלה
תואר ראשון בכלכלה הוא אחד מהתארים היותר מבוקשים. תואר זה מקנה כלים תיאורטיים ומעשיים לצורך כניסתכם לשוק העבודה העסקי. במהלך התואר תרכשו ידע בתחומים רבים הקשורים לעולם הכלכלי, המימוני והמתמטי. תלמדו מודלים הקשורים לתמחור, ניהול, שיווק ועוד מגוון רחב של נושאים שונים.

אפשרויות תעסוקה עוד במהלך הלימודים
ישנם לא מעט חברות כדוגמת בתי השקעות, חברות ביטוח ובנקים, שמחפשות את אותם כלכלנים לעתיד. החברות מוכנות להכשיר את הכלכלנים הצעירים ולתת להם לגדול ולצמוח יחד עם החברה.
חברות אלו מקיימות כנסים הן לסטודנטים והן לבוגרים טריים, ובמהלכם הן מספרות להם על המשרות השונות וכן על אופציות הקידום המוצעות.

אופציות התעסוקה לאחר סיום התואר
מגוון האפשרויות לבוגרי כלכלה בשוק העבודה הוא גדול ורחב. בתור בוגרי כלכלה תוכלו להשתלב הן  בתפקידי הכלכלן המסורתיים ובנוסף תוכלו להיכנס לתפקידים בתחומים שונים כדוגמת בנקאות, ניהול פיננסי, שוק ההון וקמעונאות.
הביקוש לבוגרי כלכלה הוא גדול, כיום כמעט כל חברה בכל תחום מחזיקה לפחות כלכלן אחד או אפילו צוות של כלכלנים אשר תפקידם לבצע ניתוחים ולהפיק דוחות אודות ביצועי החברה, וניתוחים סטטיסטים נוספים.
במהלך התואר בכלכלה לומדים כאמור נושאים נוספים כגון: מחשבים, שיווק וניהול פיננסי.
כאשר כל קורס מקנה לסטודנטים כלים וכישורים רבים אשר יעזרו להם להשתלב במגוון תחומים מקצועיים.
כך נפתחות אופציות תעסוקה נוספות כדוגמת תפקידי אנליסטים, עורכים כלכליים, אנשי שיווק, בנקאים ומנהלי סיכונים.


אופציות תעסוקה לבוגרי כלכלה בתחום שוק ההון
שוק ההון הינו תחום דינאמי אשר בשנים האחרונות מושך יותר ויותר את תשומת הלב של כל בוגר כלכלה.
מגוון התפקידים המוצע לבוגרים הינו רחב ומגוון: סוחר אופציות, מנהל סיכונים, משווק פנסיוני וכלכלן השקעות הם רק חלק ממגוון התפקידים המוצעים בשוק ההון.

מוסדות לימוד
תואר בכלכלה ניתן ללמוד כמעט בכל אוניברסיטה או מכללה, כאשר המובילות שבניהן הן אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, המסלול האקדמי המכללה למנהל והמרכז הבינתחומי הרצליה.

לימודי המשך ותואר שני
בוגרי תואר ראשון בכלכלה אמנם יכולים למצוא תעסוקה גם ללא המשך לימודים לתואר שני, אך יותר ויותר בוגרים מבינים כי במידה והם רוצים להמשיך להתקדם ולהתפתח בתחום עליהם להמשיך בלימודי תואר שני. בשנים האחרונות, בהתאם לביקוש הגובר של בוגרי תואר ראשון בכלכלה, נפתחו מסלולים ייחודיים לבוגרים אלו כדוגמת מסלול השלמה לראיית חשבון, תואר משפטים לכלכלנים, תואר במתמטיקה פיננסית ועוד מסלולים רבים נוספים.

אם כן, לסיום ניתן לומר כי לימודי תואר ראשון בכלכלה בהחלט מקנים ערך מוסף רב. אפשרויות התעסוקה של בוגרי כלכלה הן הרבה יותר רחבות ומגוונות ויעניקו יתרון עצום בשוק העבודה לעומת בוגרי מסלולי לימוד אחרים.

קישורים רלוונטיים:
לימודי מנהל עסקים וכלכלה
פורום חשבונאות ופיננסיים

סגור