במה תעסוק לאחר שתסיים את התואר באדריכלות?

במה תעסוק לאחר שתסיים את התואר באדריכלות?

בכתבה זו תוכלו למצוא מידע שיעזור לכם בהתלבטות האם ללמוד אדריכלות ומה אפשרויות התעסוקה למי שמסיים ללמוד

 

אפשרויות התעסוקה באדריכלות
אם כבר מגיל קטן לא עזבתם את הלגו, ושעות הייתם עסוקים רק בבניית גורדי שחקים, ערי הרפתקאות ומשחקים. אם תמיד הייתם מאלה המפנים את הראש ברחוב אל בניינים חדשים ומרהיבים, ואם רק אתם ישבתם מהופנטים בטיולים השנתיים אל מול מבנים היסטוריים ועתיקים, כנראה שאדריכלות זה בשבילכם וכדאי למהר ולרוץ להירשם ללימודים, שבסופם תזכו במגוון משרות מעניינות.

למה דווקא אדריכלות?
מקצוע זה הוא הרבה מעבר לסתם בנייה ועיצוב. אפשרויות התעסוקה באדריכלות יחשפו אתכם למקומות בהם נקבעים הדברים ובהם מתקבלות ההחלטות באשר לסביבה בה כולנו חיים. תוכלו להגשים את חלומם של רבים ולהיות אלה שקובעים ומשפיעים על חזות הסביבה. בין אם מדובר בעיצוב קטן של כסא או בהחלטה על הקמת מגדל רב קומות ממשלתי. תזכו לטעום מכל העולמות.

מהן אפשרויות התעסוקה?
בוגרי לימודי אדריכלות ועיצוב זוכים לאפשרויות אדירות לעומת מקצועות אחרים הקיימים בשוק. כל אחד מכם יכול כמובן לפתוח משרד עצמאי ופרטי ובו להגשים את כל החלומות הכמוסים, לתת שירותי ייעוץ לחברות ואנשים פרטיים, ולתכנן מבנים ועיצובי פנים מקוריים. גם לאלה המעוניינים לעבוד כשכירים האופציות פתוחות ורחבות. הדרך הרווחת היא להצטרף לאחד ממשרדי האדריכלות והתכנון הפרטיים בתור ארכיטקטים ומעצבי פנים. אפשרות תעסוקה נוספת היא דרך חברות בנייה וקבלנות רבות, המחפשות כל הזמן אדריכלים לתפקידי ייעוץ ותכנון ואף לתפקידי פיקוח ובינוי. רשויות מקומיות רבות גם יקבלו אתכם בשמחה בתור אדריכלי נוף לתכנון מראה הערים והשתלבות במשרדי מהנדס העיר הראשי. ואם אתם בעצמכם מעוניינים להיות מהנדסי העיר? לימודי תואר שני יפתחו בפניכם עולם תעסוקה בו אתם תהיו מקבלי ההחלטות ואנשי המפתח בפרויקטים הגדולים ביותר שקיימים. רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה כדוגמת משרדי השיכון והבינוי יחטפו אתכם מייד לעבודה יוקרתית בתור מתכנני ומעצבי ערים ואזורים, בהם תתעסקו בתכנון והקמת יישובים חדשים ואף בפיתוח ושיקום אזורי מגורים ישנים. שוחרי איכות הסביבה והטבע יוכלו למצוא עבודה במשרד להגנת הסביבה בתור יועצים אקולוגיים ואף כמשמרי אתרי מורשת היסטוריים. גם עולם הפיתוח לא סגור בפניכם שם תוכלו לעסוק במחקר ופיתוח בתור מעצבים תעשייתיים בחברות המובילות במשק, כגון משרדי פרסום, משרדי עיצוב ומכוני מחקר, ולהיות משפיעים על דעת הקהל המקומית.

מוסדות הלימוד
לימודי אדריכלות ניתן למצוא כיום במכללות שונות בכל הארץ. אך ישנם שני מוסדות הנחשבים למובילים והמקצועיים ביותר בתחום.
אוניברסיטת תל אביב בה ניתן ללמוד הן ללימודי תואר ראשון והן ללימודי תואר שני באדריכלות.
הטכניון-מכון טכנולוגי לישראל בו ישנה פקולטה שלמה המיועדת רק למקצועות האדריכלות והארכיטקטורה.
המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון פתח גם כן לאחרונה מסלול תואר ראשון המיועד במיוחד לאדריכלות.

העולם שלנו ממשיך להתפתח ולהשתכלל כל הזמן, השאיפה היא תמיד לבנות משהו גדול יותר, יפה יותר וכמובן עוצמתי יותר. אין ספק כי מקצוע האדריכל יישאר רלוונטי ומבוקש לאורך זמן, ויאפשר לכם להגשים כל חלום שרץ בדמיונכם.

קישורים רלוונטיים:

מכינה לאדריכלות
פורום אדריכלות ועיצוב

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום לימודי אדריכלות, ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי אדריכלות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור