תוכנית מימון חדשנית במסלול האקדמי המכללה למינהל

תוכנית מימון חדשנית במסלול האקדמי המכללה למינהל

המכללה תציע פריסה של כמחצית שכר הלימוד באפס ריבית, ללא הצמדה, ללא ערבים ולאורך זמן - כבר משנת הלימודים הקרובה

 המסלול האקדמי המכללה למינהל מכריז היום (2 לאוגוסט 2010) על מהפכה בכל נושא שכר הלימוד בחינוך הגבוה, וזאת באמצעות השקת תוכנית מימון לפריסת שכר הלימוד – באפס ריבית, ללא הצמדה, ללא ערבים ולאורך זמן – כבר משנת הלימודים הקרובה. עם השקת תכנית זו, יהיה המסלול האקדמי המכללה למינהל למוסד האקדמי הראשון בישראל, המתחייב לפריסת שכר הלימוד – כשהוא נושא בנטל הריבית, וזאת כמקובל באוניברסיטאות המובילות בעולם.

 המסלול האקדמי המכללה למינהל יציע את התוכנית החדשנית בשיתוף עם קרן פיננסית חדשה בשם שכ"ל ("שקט כלכלי לסטודנט") שהקימו בוגרי המכללה,  ובשיתוף עם בנק הפועלים ובנק לאומי – שיהוו שותפים אסטרטגיים למהלך זה, ויתמכו בו בין היתר באמצעות שירות שיציעו בקמפוס המכללה.

 מטרת התוכנית היא לאפשר לסטודנטים במסלול האקדמי המכללה למינהל להתמקד בלימודיהם, ולהקל עליהם עד כמה שאפשר בנטל שכר הלימוד. אם עד עכשיו נדרש כל סטודנט במכללה לשלם את מלוא שכר הלימוד במהלך שנת הלימודים עצמה, תוך מימונו מעבודות מזדמנות בשכר נמוך בזמן הלימודים, כעת, עם השקת התכנית– צפוי המצב להשתנות בעבור רבים מהסטודנטים.

 על פי התכנית החדשה, ישלם הסטודנט בעבור שנת לימודים אחת, שכר לימוד ממוצע של כ-15,000 ₪ - כמעט מחצית מהסכום שהוא משלם כיום בעבור שנת לימודים בודדת במכללה (וזאת בהתאם לתכנית הלימודים שבה הוא לומד). את יתרת שכר הלימוד, סכום שעומד על 15,000 ₪, ישיב הסטודנט בפריסת תשלומים ארוכת טווח, באפס ריבית, ללא הצמדה וללא ערבים. באופן זה, הסכום המרבי שיידרש הסטודנט להשיב מידי חודש יסתכם  ב-250 ש"ח בלבד, וזאת לפרק זמן של 60 חודשים.

 סטודנטים במסלול האקדמי המכללה למינהל יוכלו ליהנות ממבנה שכר הלימוד החדש ומפריסת התשלומים לא רק בעבור שנת לימודים בודדת, אלא מעבר לכך - גם בשנה השנייה והשלישית ללימודיהם. במידה והסטודנט יבחר ליהנות מתכנית המימון בכל שנות לימודיו, הוא יהיה זכאי לפריסת תשלומים של עד 96 חודשים (שמונה שנים), ויידרש להשיב בכל חודש בזמן לימודיו -  250 ש"ח בלבד, ועם תום הלימודים ישיב סכום שינוע בין 250 ל- 750 ש"ח, בהתאם לגובה המימון שבחר לקחת. (פירוט מלא בנספח להודעה).

את התוכנית החדשנית יזמו ראשי קרן שכ"למני בנימין ורפי גמיש, בוגרי בית הספר לכלכלה של המסלול האקדמי המכללה למינהל. הנהלת המסלול האקדמי המכללה למינהל נרתמה במלוא מרצה ונטלה על עצמה התחייבות רב-שנתית למימון הנדרש: תשלום הריבית לבנקים בעבור הסטודנטים בהיקף חזוי של עד 6.5 מיליון ₪ בשנה; וזאת על מנת לאפשר את פריסת שכר הלמוד באפס ריבית ולאורך זמן.

במסלול האקדמי המכללה למינהל צופים כי עד כ-4,000 סטודנטים יסתייעו בתכנית החדשה כבר בשנת הלימודים הקרובה, תשע"א – ותיבחן הרחבתה בעתיד. תהיה זו הפעם הראשונה בישראל שבה תופעל תוכנית מימון בהיקף שכזה, במתכונת המקובלת בארה"ב – אולם בתנאים טובים בהרבה: ללא ריבית, ללא הצמדה, ללא ערבויות. לדברי מני בנימין ורפי גמיש, מיוזמי התוכנית, העומדים בראש קרן שכ"ל: "נוביל שינוי חברתי אמיתי שיאפשר ליותר צעירים בעלי הישגים לעמוד במעמסה של שכר הלימוד לתואר אקדמי".

 תוכנית המימון שמשיק המסלול האקדמי המכללה למינהל, בשיתוף עם בנק הפועלים ובנק לאומי, מיועדת למועמדים ללימודים במסלול האקדמי המכללה למינהל, העומדים בקריטריונים הבאים: בעלי נתוני קבלה גבוהים, ו/או מועמדים המתקשים כלכלית (בהתאם לקריטריונים מוגדרים), ו/או מועמדים אשר שירתו במילואים לפחות שלושה שבועות במהלך השנה וזכאים למלגה על פי אמנת המילואים, ומעוניינים בהסדר המימון במקום קבלת המלגה, ו/או מועמדים שיתחייבו לפעילות חברתית בקהילה, על פי קריטריונים שהוגדרו מראש. 

 לדברי פרופ' זאב נוימן, נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל: "אנו מחויבים לאפשר לסטודנטים המעוניינים ללמוד במסלול האקדמי המכללה למינהל להתמקד בלימודיהם ולהגיע להישגים, ללא חשש למצבם הכלכלי, ולכן בחרנו להעניק לסטודנטים שלנו עוד כלי להצלחה. אנו מאמינים, שכאשר הראש נקי מדאגות כלכליות, ניתן להתפנות ללימודים באופן טוטאלי. אני מאמין שהתוכנית החדשה תאפשר לצעירים נוספים להשלים לימודים אקדמיים ברמה גבוהה במוסד בו יחפצו. אני קורא למוסדות נוספים לפעול באופן דומה וליישם את התוכנית לטובת כלל אוכלוסיית הסטודנטים". פרופ' נוימן הוסיף כי "החלטנו לצאת לדרך עם התוכנית לאחר שערכנו מחקר כמותי ואיכותי בקרב מועמדים וסטודנטים במוסד. מצאנו כי קיים צורך אמיתי בתוכנית מימון מסוג זה. אנו בטוחים כי תהיה היענות רבה מצד הסטודנטים לעשות שימוש במוצר פיננסי, המציע עבורם פתרון כלכלי אמיתי. יצרנו שיתוף פעולה עם שני בנקים מובילים במטרה להקל על הסטודנט – ליצור מערכת זרימה קלה ולמנוע עומס ביורוקרטי. סטודנט העונה על הקריטריונים יקבל אישור מהמכללה ויעבור אוטומטית לקבל את הסדר המימון בבנק, בתהליך פשוט ונוח וללא צורך להעמיד ערבים".

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום מלגות אקדמיות, ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין במלגות אקדמיות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור