הכשרת מנחי קבוצות אתגר בשטח בבית ברל

הכשרת מנחי קבוצות אתגר בשטח בבית ברל

אוהבים אתגר, הרפתקאות ויצירתיות? תכנית החדשה להכשרת מנחי קבוצות אתגר בשטח

 

קורס חדש וייחודי להכשרת מנחי קבוצות אתגר בשטח ייפתח באוקטובר הקרוב במכללה האקדמית בית ברל. מדובר בלימודי תעודה בהנחיית קבוצות לטיפול בנוער בסיכון ובמצוקה באמצעות "התערבות אתגרית בשטח" ויציאה למסע חווייתי בחיק הטבע. הסטודנטים יירכשו במסגרת הקורס כלי טיפולי רב עוצמה שהוכיח עצמו כמתאים לאוכלוסיות אלו כמו גם לאוכלוסיות נוספות דוגמת חיילים שלקו בהלם קרב.

 מרכז הקורס, יחזקאל (פייסא) כהן ממכללת בית ברל עוסק בתחום הנחיית קבוצות אתגר בשטח כבר מעל ל-20 שנה: "מדובר בשיטה המיושמת בהצלחה במדינות רבות כמו אנגליה, אוסטרליה וארה"ב כבר שנים רבות, וכעת היא נכנסת לשימוש בישראל יותר ויותר. הטיפול גורם לפריצת דרך במקרים קשים שתחום התרפיה הקונבנציונלי לא מצליח לעשות זאת."

 המבנה הייחודי של ההתערבות החברתית בשטח, מוביל את המשתתפים להתנסות בחוויה של שליטה על המתרחש בעקבות רכישת ידע רלוונטי למצבם. ההצלחה במילוי המטלות פעם אחר פעם מאפשרת להם להגיע להכללה, ולצפות להצלחה במצבים אחרים הנתפסים כדומים או קשורים, וכתוצאה הם רוכשים כלים ומיומנויות שמסייעים להם בהמשך ומשפרים את ביטחונם העצמי.

 התכנית מיועדת לאנשים האוהבים אתגר, הרפתקאות ועבודה מקצועית ויצירתית. בוגרי תואר ראשון מתחום הטיפול והחינוך (פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, חינוך ועוד) ולאנשי מקצוע מתחום השטח (מורי דרך ושל"ח לדוגמא). הקורס הוא במתכונת לימודי תעודה  במשך שנה ומשתתפיה יהיו זכאים לגמול השתלמות.

סגור