לימודי ערב

לימודי ערב

לימודי ערב מיועדים לאנשים עובדים השואפים לשלב לימודים עם עבודה במסגרת מסלול לימוד של עד פעמיים בשבוע


 בעבר הלא כל כך רחוק לימודי ערב היוו אופציה מאד מינורית בקרב מוסדות לימוד. כל מי שחשב ללמוד ידע שיקשה עליו ללמוד במסגרת מלאה של לימודי בוקר לפחות ארבע פעמים בשבוע וגם לעבוד במשרה שהיא לא מלצרות או טלמרקטינג. במקרים רבים חוסר הגמישות של המוסדות האקדמיים במערכת השעות העמוסה של גרם למתעניינים רבים בלימודים לוותר על החלום לתואר על מנת להימנע מויתור על העבודה בה הם נמצאים.

בשנים האחרונות הבינו מכללות רבות ולאחריהן גם אוניברסיטאות את הפוטנציאל הגלום במסלולי לימודי ערב והחלו לפתוח חוגים ששעות הלימוד שלהם הם ערב אחד בשבוע ויום שישי. הסטודנטים המאיישים את ספסלי לימודי הערב הם בד"כ בגילאי 27+, העובדים בעבודה טובה ומסודרת שמאפשרת להם להשלים לימודי תואר ראשון בשעות הערב. מסלול הערב לא מעמיד במצב לא נעים את הסטודנט מול מעבידו , משום שאין לו צורך לבקש לצאת מוקדם מהעבודה או להפחית את שעות העבודה.

ישנן מכללות שלכל מסלול בוקר שלהן יש גם מסלול ערב. ישנן מכללות ובחלק מהאוניברסיטאות בהן ניתן ללמוד  בערב במסלולי ה- B.A  הכללי והרב תחומי.

בנוסף הרבה חברות פרטיות ואפילו בשירות הציבורי ובצבא הבינות את שכדאי להעשיר את העובדים בלימודים כאשר העדיפות היא לימודי תואר ראשון וחברו למכללות שיצרו עבורם מסלולים מיוחדים לאנשי קבע, שוטרים, מנהלים בשירות המדינה, מנהלים בארגונים פרטיים וכד'. 

בגלל שמדובר באנשים עובדים בגילאים מבוגרים יותר החליטו מוסדות לימוד במסלולים רבים לא להקשיח את תנאי הקבלה ובחלק מהמקרים ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי או עם בגרות חלקית. לעיתים קרובות, גם חומר הלימוד קל יותר כדי לאפשר לסטודנטים לסיים את התואר עם ציונים טובים. 

מידע על לימודי ערב במנהל עסקים
מידע על לימודי ערב בהנדסה
מידע על לימודי ערב במדעי המחשב

סגור