חדש בצפת: לימודים לתואר ראשון בפיזיותרפיה

חדש בצפת: לימודים לתואר ראשון בפיזיותרפיה

אושרה תוכנית עצמאית שישית למכללה האקדמית צפת: לימודים לתואר ראשון בפיזיותרפיה

  המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), החליטה להעניק למכללה האקדמית צפת, היתר לפתוח תוכנית לימודים עצמאית נוספת לתואר ראשון - התוכנית בפיזיותרפיה. פתיחת התוכנית החדשה מהווה נדבך נוסף בהתפתחות המסלול למקצועות הבריאות שאושר למכללה ע"י המל"ג ומהווה פריצת דרך בלימודי מקצועות הבריאות לתואר ראשון בצפון. "התוכנית בפיזיותרפיה היא התוכנית השישית לתואר אקדמי של המכללה האקדמית צפת והיא תורמת לפיתוחה של המכללה כמוסד אקדמי מבוסס ומוביל בגליל העליון", ציין פרופ' אהרן קלרמן, נשיא המכללה.

מכללת צפת, היא המכללה הראשונה בארץ לימודי פיזיותרפיה הינם לתואר ראשון  אחרי אוניברסיטאות תל אביב, בן גוריון וחיפה, והמרכז האוניברסיטאי  אריאל.

 תוכנית הלימודים בפיזיותרפיה מבוססת על הגישה של קידום בריאות בקהילה וחינוך לבריאות, תוך התייחסות לפן הרב תרבותי של הגליל. התוכנית תאפשר את הכשרתם של אנשי מקצוע בעלי ידע ומיומנות הנדרשים לשם מתן טיפול פיזיותרפי איכותי ויעיל בקהילה ובבתי החולים. כמו כן, תאפשר לעובדים בתחום הפיזיותרפיה והשיקום בגליל להתפתח בעבודתם, מקצועית ואקדמית.

 בראש התוכנית עומדת ד"ר סמדר פלג, חוקרת בתחום האנטומיה ותורת התנועה. מומחית בשיקום מערכת התנועה ובעלת ניסיון רב בהוראה, תוך שילוב בין ידע אקדמי לקליני ושימת דגש על הפן החוויתי של הלמידה.  

סגל התוכנית מורכב מפיזיותרפיסטים מומחים בתחום השיקום האורתופדי והנוירולוגי, רופאים מומחים בתחומים אלו ורופאים המתמחים בקידום בריאות בקהילה  (בדגש על שיקום גריאטרי).

הלימודים נמשכים ארבע שנים. בשלוש השנים הראשונות יתמקדו הסטודנטים בלימודים  עיוניים אקדמיים. השנה הרביעית מוקדשת להתנסות קלינית בבתי חולים ומרפאות, והשתלמויות שיקומיות בקהילה. בסיום הלימודים מוענק לבוגרים תואר ראשון   B.P.Tבפיזיותרפיה.

 עם סיום לימודיהם ייפתחו בפני הבוגרים אפשרויות  להשתלב כפיזיותרפיסטים בבתי חולים, מכוני שיקום, בתי אבות, מרכזי שיקום ומכונים בקהילה. כמו כן יוכלו הבוגרים להשתלב במוסדות טיפוליים המתמחים בהפרעות ספציפיות, כגון מרכזים להתפתחות הילד,  מוסדות חינוך ועוד, וכמובן לעסוק בפרקטיקה פרטית.

 בימים אלה מתגבשת התוכנית  להכשרתו של מבנה מרכזי במכללה שייוחד לאכלוס חדרי ההרצאות, המעבדות המקצועיות ומתקנים נוספים הקשורים להוראת מקצועות הבריאות בהם החוג לסיעוד הפועל כבר שלוש שנים, החוג לפיזיותרפיה ובעתיד גם מעבדנות רפואית, רפואה דחופה ועוד.

 מר שמואל הר נוי, מנכ"ל המכללה, ברך על פתיחת החוג החדש, הודות לפעילות בת מספר שנים של ד"ר סמדר פלג וסגל המכללה. הוא  ציין כי "פתיחת החוג לפיזיותרפיה היא עוד נדבך בפיתוח המכללה האקדמית צפת כמכללה מובילה בתחומי מדעי הבריאות".  

 הפיזיותרפיסט עוסק בשיקום מערכת התנועה, ומשמש כמדריך בתחום קידום וחינוך ליציבה ותנועה באדם הבריא והחולה לאורך מעגל החיים.

סגור