תואר שני במדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה

תואר שני במדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה

התכנית החדשה מיועדת לבעלי תואר ראשון במדעי המחשב או בתחום מדעי או הנדסי קרוב

בית הספר למדעי המחשב במכללת הדסה ירושלים מציע תכנית לימודים ייחודית לתואר מוסמך במדעי המחשב (M.Sc.).

 מטרת התכנית היא לאפשר לבעלי תואר בוגר להעשיר את השכלתם במדעי המחשב, תוך שימת דגש על הצד המעשי, והנגשת לימודי התואר השני לתלמידים המעוניינים לשלב לימודי מוסמך עם עבודה במשרה מלאה.

 הצורך בתכנית מוסמך במדעי המחשב נובע מכך שבמסגרת לימודי הבוגר ניתן לחשוף את התלמידים רק במידה מוגבלת לטכנולוגיות חדשניות. התוצאה היא שהשכלתו של הבוגר הינה ברובה בסיסית. על מנת לאפשר לתלמידים היכרות עמוקה יותר עם נושאים מתקדמים יש צורך בהמשך לימודים  לתואר שני בתחום. מכיוון שחלק מהבוגרים מעוניין להשתלב בשוק העבודה  כבר בתום לימודי התואר הראשון, תכנית הלימודים מותאמת גם לאנשים העובדים במשרה מלאה.

 התכנית מיועדת למועמדים בעלי תואר בוגר במדעי המחשב, או בתחום מדעי או הנדסי הקרוב למדעי המחשב. לא אחת תלמידים אשר למדו תואר ראשון במקצועות כגון מתמטיקה או פיזיקה מעוניינים להשתלב בתעשייה ההיי-טק כמהנדסי תכנה. במסגרת התכנית, תלמידים אלה יוכלו להשלים את הרקע החסר להם מלימודי הבוגר, ולהשתלב בלימודי מוסמך, ככל בוגר במדעי המחשב.

 התכנית מציעה קורסים מתקדמים וייחודיים המשלבים היבטים ישומיים מחזית הטכנולוגיה עם תחומי מחקר מודרניים כמו מנשק אדם מכונה, רובוטיקה, ראייה ממוחשבת, ארכיטקטורת מחשבים ותקשורת.

 התכנית שמה דגש על שיתוף פעולה בין האקדמיה לתעשייה, וחלק מהפרויקטים עליהם עובדים הסטודנטים מבוצעים בשיתוף פעולה עם חברות היי-טק מובילות כגון: Intel, HP, NDS, JVP, eXaudios   ועוד. כמו כן מקיים החוג שת"פ עם בנק ישראל, המחלקה לזיהוי פלילי של משטרת ישראל, וקבוצות מחקר במכון ויצמן ובאוניברסיטה העברית בתחומי הביו-רובוטיקה והחישוביות עצבית.

סגור