תכנית חדשה ללימודי תואר שני בהנדסת מערכות

תכנית חדשה ללימודי תואר שני בהנדסת מערכות

לאור הדרישה הגוברת בקרב בוגרי המכללה ואנשי תעשייה, להכשרה רחבה ורב-תחומית של מהנדסים בכירים, בנתה המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל תוכנית לימודים לתואר מוסמך במדעים (M.Sc.) בהנדסת מערכות

לאור הדרישה הגוברת בקרב בוגרי המכללה ואנשי תעשייה, להכשרה רחבה ורב-תחומית של מהנדסים בכירים, בנתה המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל תוכנית לימודים לתואר מוסמך במדעים (M.Sc.) בהנדסת מערכות.

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל, מציעה החל משנת הלימודים הקרובה מסגרת לימודים לתואר שני למהנדסים בעלי בסיס טכנולוגי רחב כדוגמת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מכונות והנדסה אופטית.

לדברי ד"ר שוקי דרור, ראש התכנית וראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול, "הצורך בלימודי תואר שני בהנדסת מערכות אותר על ידי הסגל האקדמי של המכללה בעקבות פניות של בוגרים ומפגשים עם אנשי תעשייה. הסתבר שקיימת דרישה להכשרה רחבה ורב-תחומית של מהנדסים מעבר לדיסציפלינה ההנדסית בה למדו לתואר ראשון. הכשרה כזאת תאפשר לבוגרים להוביל פרויקטים הנדסיים תוך הבנה טובה יותר של התהליכים המערכתיים ותוך קיום תקשורת יעילה יותר עם הממונים או הכפופים אליהם".

לדבריו, "הכשרת מהנדסים ליכולת מערכתית רב-תחומית מחייבת כושר חשיבה אנליטי והנדסי, ניסיון תעשייתי ובגרות הנדסית. זהו תחום הניתן ללימוד רק במסגרת של לימודים מתקדמים, לאחר סיום ההכשרה כמהנדס ורצוי לאחר ניסיון בתעשייה. הנדסת מערכות עוסקת בפתרונות טכנולוגיים וניהוליים לפרויקטים מערכתיים מורכבים, וביצירת מוצר או שירות בתהליך רב-שלבי".

התכנית מקנה ידע מדעי מחקרי עדכני לפתרון בעיות מערכתיות - הנדסיות, טכנולוגיות וניהוליות. היא מיועדת למהנדסים המתמודדים בתעשייה עם בעיות מערכתיות בבעיותיהם מורכבות וכן לעוסקים בפיתוח מוצרי היי-טק מערכתיים.
לתכנית יוכלו להתקבל מועמדים בעלי תואר ראשון בהנדסה.

סגור