מינוי חדש במרכז האקדמי פרס

מינוי חדש במרכז האקדמי פרס

פרופ' מלכה מרגלית, שכיהנה בעבר כראש ביה"ס לחינוך באוני' ת"א, מונתה השבוע לכהן כראש ביה"ס למדעי ההתנהגות - במרכז האקדמי פרס.

  
פרופ' מלכה מרגלית, פסיכולוגית מומחית (מדריכה) בפסיכולוגיה חינוכית ושיקומית, מונתה השבוע לתפקיד ראש ביה"ס למדעי ההתנהגות במרכז פרס. פרופ' מרגלית שכיהנה בעבר כראש בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב, משמשת כיום, כסגנית נשיא באקדמיה הבין לאומית למחקר בליקויי למידה וכחברה בוועד החינוך בישראל.

כראש ביה"ס למדעי ההתנהגות במרכז האקדמי פרס, מצהירה פרופ' מרגלית כי היא מתכוונת לפתח דרכים לקידום המצוינות האישית של כל סטודנטית וסטודנט. "בו זמנית עלינו לפעול נמרצות לצמצום הפערים בכך שנסלק את אבני הנגף הניצבות בדרכם של הסטודנטים השונים בדרכם אל הלמידה. כך יגדלו סיכוייהם להצלחה".

בכוונתי בעתיד לחזק בבית הספר את המגמות של פסיכולוגיה חיובית ומעצימה, ואת ההכרה בחשיבות התמיכה, הקשר האישי והשייכות הקבוצתית. בנוסף אני שואפת לחזק בקרב הסטודנטים מגמות של חדשנות ומצוינות, חשיבה מדעית ביקורתית, שיפור מיומנויות למידה וכישורים פסיכולוגיים, זאת מבלי לוותר על יצירת קהילת סטודנטים תומכת בסביבה לימודית מטפחת". 

לדברי פרופ' מרגלית : "תפיסותיי והעדפותיי לגבי כיווני הפיתוח של בית הספר למדעי ההתנהגות נובעות וקשורות לתחום המחקר שבו אני עוסקת בשנים האחרונות. מחקרי מכירים בחשיבותם של קשרים בין אישיים ומתמקדים בהבנת הסיכון ההתפתחותי של בדידות ילדים ובני משפחותיהם וכן בהתמודדות יעילה עם בדידות ובקידום תקווה".

עוד על פרופ' מלכה מרגלית
פרופ' מרגלית חברה בוועד המנהל של החברה הבין לאומית למחקר בהתערבות מוקדמת. בעבר כיהנה כמנהלת מכון שניאורסון, כיו"ר מועצת הפסיכולוגים ונציגת הפסיכולוגים במועצת הבריאות; סגנית יו"ר הארגון הבין לאומי לחינוך מיוחד ויו"ר הוועדה ללקויות ולשיקום בארגון הפסיכולוגים הבין לאומי.

תחומי מחקרה של פרופ' מרגלית מתמקדים בהשפעה של רגשות על התפתחות והסתגלות במסגרת משפחתית ובית ספרית, תוך זיהוי מאפיינים מנבאים התפתחותיים וחינוכיים. כיום היא חוקרת את הגורמים המקדמים את יכולתם של ילדים ומשפחות לעמוד בפני אתגרים. נושאי מחקריה הם: חברות, בדידות ותקווה של ילדים ומשפחותיהם, תוך התמקדות בפסיכולוגיה של תלמידים עם ליקויי למידה, הפרעות התפתחות והתנהגות. למחקריה לאחרונה עסקה בבחינת הסיכויים והסיכונים בקשר שבין תקשורת וחברות וירטואלית לבדידות של ילדים והורים.

פרופ' מרגלית פרסמה 3 ספרים ויותר מ – 100 מאמרים בכתבי עת מדעיים בין לאומיים ומציגה את מחקריה לעתים  קרובות בכנסים בין לאומיים. היא עורכת של special issues  בכתב העת המדעי  Journal of Learning Disabilitiesוחברת מערכת בכתבי עת מדעיים נוספים.

פעילות ציבורית : 
עמדה בראש הוועדה הציבורית (ועדת מרגלית) לבחינת מיצוי יכולתם של תלמידים עם ליקויי למידה (1997) ובראש הועדה הציבורית לבחינת היישום של חוק החינוך המיוחד וקידום השילוב של תלמידים עם צרכים מיוחדים (2000). היא יועצת מדעית לארגונים וולונטריים כגון ניצן ויו"ר הועדה המדעית הבין לאומית של שלווה.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור