האקדמית מציעה התמחות באחריות תאגידית בניהול

האקדמית מציעה התמחות באחריות תאגידית בניהול

האקדמית ת"א יפו מביאה את האחריות התאגידית לאקדמיה הישראלית

 האקדמית ת"א יפו משיקה לראשונה בישראל, התמחות חדשה: "אחריות תאגידית בניהול" זאת במסגרת בית הספר לניהול וכלכלה ללימודי תואר ראשון. תחתית הטופסלימודי ההתמחות באחריות תאגידית בניהול יחלו בשנה ב' של התואר והם יכללו לימודי חובה באחריות סביבתית של עסקים, ובתקשורת ארגונית ואחריות תאגידית של עסקים.

לדברי ד"ר אורלי יחזקאל, ראש בית הספר לניהול וכלכלה, נושא האחריות התאגידית בניהול נמצא בצמיחה ברחבי עולם וחודר גם לעולם האקדמי.  לסטודנטים המצטרפים למסלול זה תהיה הזדמנות לקחת חלק בתחום חדשני ומוביל בבתי ספר לניהול.

 ראש התוכנית באקדמית ת"א-יפו, ד"ר דנה לנדאו מדגישה כי בשנים האחרונות יותר ויותר ארגונים עסקיים מבינים שכדי לשמור על צמיחה כלכלית לטווח הארוך, עליהם לקחת אחריות מלאה גם על סביבתם הפיזית, הכלכלית והאנושית וכי ברחבי העולם המערבי מדובר במקצוע נדרש ביותר, ובו כבר ישנן מחלקות המונות עשרות אנשים העוסקים באחריות תאגידית.

"המשבר הכלכלי והסביבתי לו אנו עדים מחייב חשיבה חדשה על יחסי הגומלין בין החברה, התעשייה והסביבה, ובישראל למרות ההתקדמות המרשימה בשנים האחרונות הנושא עדיין בחיתוליו כאשר במקביל נדרשת התמקצעות והבנה גבוהה יותר של התחום". לנדאו מספרת שכיום מספרם של מנהלי האחריות החברתית במשרה מלאה מוערך בעשרות בודדות, בין היתר בחברות כדוגמת טבע, אורנג', מיטב, שטראוס וסלקום.

 תכנית הלימודים באקדמית ת"א-יפו תתבסס על עקרונות הליבה של תחום האחריות התאגידית במטרה להעמיק את הידע והמיומנויות הנדרשות לעיסוק בעתיד, במסגרתה יוכלו הסטודנטים להתמקצע ולקחת חלק בקורסים בנושאים שונים כגון: כלכלה בת קיימא, מדידה בקרה ודיווח, מעורבות ופיתוח הקהילה, רווחת עובדים ואחריות תאגידית ככלי אסטרטגי ניהולי.

המרצים בהתמחות הנם יועצים מוכרים בתחום האחריות התאגידית בישראל ואנשי שטח ותיקים העוסקים בתחום. כמו כן התכנית תשתף פעולה עם אנשי התעשייה ועולם העסקים בישראל אשר מקדמים את הנושא בארגונם.   

סגור