מסלולים חדשים באריאל

מסלולים חדשים באריאל

מחלקה ללימודי ביולוגיה מולקולרית; תואר דו-חוגי בפסיכולוגיה בפקולטה למדעי החברה והרוח; תואר לקרימינולוגיה דו-חוגי בפקולטה למדעי החברה והרוח

חדש: מחלקה ללימודי ביולוגיה מולקולרית, היחידה בישראל, המאפשרת המשך לתארים מתקדמים במגוון תחומים, כמו גם אפשרויות תעסוקה מגוונות; תוכנית הלימודים מותאמת לתוכנית לימודי הרפואה המקוצרת של אוניברסיטת ת"א

במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון מחלקה ייחודית ללימודי ביולוגיה מולקולרית, המאפשרת המשך ללימודים מתקדמים במגוון תחומים במדעי החיים, כמו גם אפשרויות תעסוקה נרחבות: בתעשיית התרופות בתפקידים שונים, חברות לציוד רפואי, מעבדות רפואיות, ואף מעבדות לזיהוי פלילי. תוכנית הלימודים של המחלקה לביולוגיה מולקולרית מותאמת באופן מלא לנדרש, ולכן בוגריה בעלי הישגי הסף הנדרשים יוכלו להגיש את מועמדותם ללימודי רפואה מקוצרים באוניברסיטת תל אביב.

ביולוגיה מולקולרית התחילה כענף של ביולוגיה העוסק בעיקר במבנה ובתפקוד של גנים ברמה מולקולרית. מקצועות יישומיים, ביוטכנולוגיה והנדסה גנטית, הם תוצאה של התקדמויות במחקר בסיסי בביולוגיה מולקולרית. שתי המילים "ביולוגיה" ו"מולקולרית" מבטאות למעשה את מהות תחום זה כהבנת הבסיס המולקולרי של מדעי החי. כלומר, הבנה ברמה של מולקולות ואטומים שמרכיבים מערכות של תאים חיים. ביולוגיה מולקולרית אינה מוגבלת לתחום ספציפי של מחקר אלא היא מייצגת גישה ושיטות מחקר שניתנות ליישום בכל תחומי מדעי החי והרפואה. ההתקדמויות האחרונות בביולוגיה מולקולרית מחוללות מהפכה גדולה ברוב ענפי מדעי החי וברפואה. פרויקט "הגנום האנושי" שהביא לחשיפת הרצף של החומר התורשתי הוא רק הישג אחד במהפכה זו. היום, הודות להתקדמות טכנולוגית בביולוגיה מולקולרית, אנו מוצפים במידע מדויק עד לרמה של הרצפים של החומר התורשתי והרצפים של חלבונים שמרכיבים את התאים שלנו.

יישומים של ביולוגיה מולקולרית כוללים: פענוח הבסיס של מחלות תורשתיות; הכנת תכשירים לזיהוי ואפיון מחלות ומיקרואורגניזמים; יצירה של מולקולות וחלבונים לשימושים רפואיים ולשימושים בתעשיית הכימיקלים; פיתוח זנים חדשים של צמחים בחקלאות; עיצוב תרופות חדשות; זיהוי מקור תורשתי לשימושים ברפואה משפטית; מחקרים בכל תחומי מדעי החיים ובענפים מסוימים של מדעי הסביבה; בפעילות מחקרית חברי סגל המחלקה מתמקדים בביולוגיה מולקולרית, ביולוגיה התפתחותית, תאי גזע, הנדסה גנטית, זיהוי מחלות תורשתיות, אימונולוגיה וויסות מטבוליזם ומנגנון הפעולה של הורמונים.

**חדש: תואר דו-חוגי בפסיכולוגיה בפקולטה למדעי החברה והרוח במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון

מחלקה דו-חוגית חדשה נפתחה במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון – פסיכולוגיה. ניתן ללמוד תחום לימודים זה בשילוב עם לימודים במחלקות הבאות: כלכלה, תקשורת, קרימינולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי המחשב, וכן במסגרת תואר B.A. רב-תחומי. מטרת התואר במתכונת דו-חוגית היא לאפשר לסטודנטים רכישת מיומנות ומקצועיות גבוהה בשני תחומים במקביל, ובכך למנפם לשילוב מיטבי בשוק העבודה. לפיכך נבחרו שילומי תחומים שונים הנחוצים למשק הישראלי.

המחלקה לפסיכולוגיה משלבת הכשרה תיאורטית והבנה יישומית אישית וכללית לגבי התנהגות האדם. מטרת הלימודים היא להציג בפני הסטודנטים את שאלות היסוד של הפסיכולוגיה, מושגים בסיסיים בתחומיה השונים, ומכשיריה המדעיים. המחלקה מקנה לסטודנטים הכשרה בסיסית מתודולוגית בשיטות מחקר, התמצאות תיאורטית ומעשית בעיבוד נתונים אמפיריים (סטטיסטיקה) ועוד. התוכנית פותחת בפני הסטודנטים שני נתיבי עיסוק אפשריים – המשך לימודים לקראת תואר מתקדם, ויציאה לעבודה בתחומי תעסוקה הניזונים מהידע שרכש הבוגר בתואר הראשון בפסיכולוגיה.

**חדש: תואר לקרימינולוגיה דו-חוגי בפקולטה למדעי החברה והרוח במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון

מחלקה דו-חוגית חדשה נפתחה במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון – קרימינולוגיה. ניתן ללמוד תחום לימודים זה בשילוב עם לימודים במחלקות הבאות: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תקשורת, כלכלה, מדעי המחשב, וכן במסגרת תואר B.A. רב-תחומי. מטרת התואר במתכונת דו-חוגית היא לאפשר לסטודנטים רכישת מיומנות ומקצועיות גבוהה בשני תחומים במקביל, ובכך למנפם לשילוב מיטבי בשוק העבודה. לפיכך נבחרו שילומי תחומים שונים הנחוצים למשק הישראלי.

לימודי התואר הראשון במחלקה לקרימינולוגיה נועדו להקנות ידע בסיסי בתחומי הסטייה והעבריינות, כמו גם המשפט הפלילי. במהלך הלימודים נסקרות ההתנהגויות הסוטות והעבירות השונות, כדוגמת עבריינות מין, עבריינות נוער, אלימות, רצח, שימוש בסמים ובאלכוהול וכו'. כמו כן נדונות התיאוריות השונות שמסבירות התנהגויות
אלו, תוך התמקדות בהסברים פסיכולוגיים ופסיכופאתולוגיים, מצבי לחץ ומשבר, גישות סוציולוגיות, היבטים משפטיים, וכן דרכי טיפול ומניעה. במסגרת תכנית הלימודים קיימת גם התנסות בעבודת שדה. התנסות זו משלימה את הלימודים התיאורטיים, ומאפשרת העמקת ההבנה של הידע שנרכש במסגרת הלימודים לתואר של תחום מעניין ומרתק זה. עבודת השדה מאפשרת התנסות במסגרות עבודה רלוונטיות כמו משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר, מוסדות ומסגרות שונות לשיקום אוכלוסיות שוליים וכד', ומסייעת לסטודנטים לבחון את דרכם העתידית. בפני בוגרי התואר הראשון במסלול זה עומדת האפשרות להמשך ללימודים מתקדמים בתחום.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 7 מוסדות לימוד ובהם 11 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
המכללה האקדמית ספיר
כתובת: המכללה נמצאת ליד שדרות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תואר ראשון רב תחומי במדעי הרוח והחברה
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תואר רב תחומי עם מקבץ בקרימינולוגיה
המכללה האקדמית אשקלון
משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום
כתובת: יצחק בן צבי 12, ת.ד 9071 אשקלון, מיקוד 78211
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה האקדמית צפת
שילוב של אקדמיה, מסורת, קבלה, יופי ואווירה קסומה
כתובת: רחוב ירושלים 11 ת"ד 160, צפת, מיקוד 13206
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
תואר ראשון רב תחומי - קרימינולוגיה
קרימינולוגיה ואכיפת החוק- רב תחומי -לאנשים עובדים
B.A במדעי ההתנהגות- פסיכולוגיה, קרימינולוגיה וסוציולוגיה
האקדמית גליל מערבי
כתובת: דרך המכללות, עכו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
מכללת כנרת בעמק הירדן
אקדמיה לעניין
כתובת: צומת צמח, ד.נ. עמק הירדן מיקוד 15132
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
B.A רב תחומי קרימינולוגיה וסוציולוגיה - לאנשים עובדים
B.A רב תחומי בקרימינולוגיה
B.A התמחות בקרימינולוגיה
בעמוד זה נמצאים 11 מסלולי לימוד בתחום לימודי קרימינולוגיה, ב-7 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי קרימינולוגיה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור