הרצאות על מוסיקת הרוק והתפתחותה

הרצאות על מוסיקת הרוק והתפתחותה

האקדמית תל אביב יפו מציעה סדרת הרצאות אודות מוסיקת הרוק והתפתחותה:

  האקדמית תל אביב יפו מציעה סדרת הרצאות הכוללת 6 מפגשים תחת הכותרת "יאללה כאסח – האסתטיקה של מוסיקת הרוק".  זוהי הסדרה הפותחת במסגרת המרכז ללימודי אמנות ותרבות של האקדמית תל אביב יפו אשר יציע מגוון קורסים והרצאות בנושאי ספרות, מוסיקה, קולנוע ותיאטרון ואמנות ותרבות.  את המרכז ללימודי אמנות ותרבות מוביל ד"ר דיויד גרייבס, מרצה לאמנות ופילוסופיה באקדמית תל אביב יפו.

לדברי דיויד גרייבס, מרצה לאמנות ופילוסופיה וראש המרכז ללימודי אמנות ותרבות באקדמית תל אביב יפו, מדובר בסדרת הרצאות המכוונות אל הקהל הרחב. הסדרה תציג את מקורות מוסיקת הרוק ואת התפתחותה למן הבלוז הפשוט ועד לרוק המתקדם של שנות השבעים. סיפור הרוק יסופר לא רק בהקשר של התפתחויות מוסיקליות של התקופה אלה גם בהתייחסות ישירה לאירועים החברתיים-פוליטיים של שנות השישים, ולבסוף להיווצרות "תרבות הנגד" של ילדי הפרחים. גרייבס מדגיש כי ייחודה של הסדרה הינה בין השאר בשילובה של להקת רוק אשר תדגים בקטעי מוסיקה את החומר הנידון, כפי שמקובל בהרצאות על מוסיקה קלאסית.

"יאללה כאסח – האסתטיקה של מוסיקת הרוק"

נושא הסדרה הוא מוסיקת הרוק תוך התייחסות פילוסופית-אסתטית וזוית מוסיקלית-אמנותית.  בנוסף, תנתן תשומת לב רבה לאספקטים החברתיים הרלוונטיים לצמיחת הרוק במהפכת התרבות של שנות השישים בארה"ב.  סדרת ההרצאות ילווו, באופן ראשוני וייחודי לאקדמית תל אביב יפו, בהדגמה חיה (בדומה לנהוג בהרצאות מסוג זה במוסיקה קלאסית) על ידי להקת הרוק "ליאור והלוזרים".

נושאים ההרצאות: מבוא: מסע מהבלוז אל הביטלס; דור שנות השישים – מדוע הרוק כבש את עולמם; צורה ותוכן ברוק – תוכן: הערכים הבסיסיים של הרוק; צורה: היכרות עם להקת הרוק; אסתטיקה – תפיסת העולם והפילוסופיה הרומנטית של הרוק; ליריקה – כוחה של מילה – הצצה אל העולם הטקסטואלי של הרוק; רוק קלאסי – הריף והגרוב.

מחיר סה"כ לכל הסדרה: 380 ₪. מפגש ראשון ב- 35 ₪, כל מפגש בודד לאחר מכן הינו 80 ₪.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 4 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
הקריה האקדמית אונו
אקדמיה יישומית
כתובת: צה"ל 104 קרית אונו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תואר ראשון במוסיקה
מכינה ללימודי מוסיקה
המכללה האקדמית צפת
שילוב של אקדמיה, מסורת, קבלה, יופי ואווירה קסומה
כתובת: רחוב ירושלים 11 ת"ד 160, צפת, מיקוד 13206
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 4 מסלולי לימוד בתחום לימודי מוסיקה , ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי מוסיקה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור