חושבים ללמוד קורס גינון?

חושבים ללמוד קורס גינון?

גלו כמה ניתן להרוויח בתחום!

חושבים על לימודים שאינם אקדמיים? אוהבים לעסוק בגינון ונוי? ייתכן ותמצאו מקום חם בתחום הגינון. באמצעות קורס זה, תקבלו כלים מעשיים ומידע תיאורטי אשר באמצעותם תוכשרו לעסוק בגינון הן באופן פרטי (עצמאי) והן כשכירים בתחום.


כמה זמן זה לוקח ומה לומדים?
ובכן, משך תקופת הקורס משתנה מעת לעת, אולם ניתן להגיד כי מדובר בסך של 300-400 שעות לימוד, ובמספר חודשים בודדים של למידה.  בקורס תצברו ידע בנושאים שונים, כמו למשל כיצד לעבד קרקעות מסוגים שונים, בניית מערכות השקייה, אופן הטיפול (הגינון) בצמחייה שונה, ועוד מידע רב.

בנוסף, תרכשו גם כלים לעבודה מידית, כמו למשל כיצד מבצעים גיזום של עצים, מתי ואיך נכון לשתול צמחים, כיצד מתחזקים גינה ועוד.

 

כמה מרוויחים והיכן ניתן לעבוד?

שאלת מיליון הדולר, תרתי משמע. תתפלאו או שלא, אך בעולם הגינון ניתן להתפרנס בכבוד ואף בכבוד מאוד. באפשרותכם להשתלב בחברות גינון גדולות בתור שכירים, ולהינות משכר ממוצע של 7,000 ₪. אולם, מרבית האנשים הבוחרים ללמוד את המקצוע, מעדיפים לעבור לעולם העצמאי.

במגזר זה, תקרת הזכוכית גבוהה בהרבה. למשל, במחירון הגינון שנמצא באתר גננים פלוס ניתן לראות עלויות עבודות גינון שונות, החל מתחזוקת גינה שוטפת ועד להקמת גינה פרטית או ציבורית. עברו על נתוני המחירון, וראו מה הם המחירים הממוצעים הגובים אותם בשוק. לגננים עצמאיים האפשרויות רבות ומגוונות, ושצף העבודות שהם מקבלים מגיע מאפיקים שונים ומגוונים.

ככל בעלי המקצוע, ניתן לפרסם את בית העסק בערוצי שיווק שונים, כמו באתרים בקבוצת דפי זהב, ניתן לפרסם בעיתון, וניתן אף לרכוש פניות מלקוחות פוטנציאלים (לידים), כמו מהאתר גננים פלוס. גננים עצמאיים מוצלחים מגיעים לשכר ממוצע של 15,000 ₪.


תנאי קבלה ועלויות

סביר שזו תהיה הדאגה האחרונה שלכם בנושא. ראשית, אנו ממליצים להגיע להבנה עצמית, עמוקה וכנה, האם אתם באמת מעוניינים בלעסוק בעולם הגינון והנוי. אמנם אין מדבר בתואר אקדמאי (אלא אם תבחרו ללמוד אדריכלות נוף, כמובן)

אולם מדובר בכסף שתוציאו מכיסכם, ובזמן יקר שבו תשקדו ותלמדו את רזי המקצוע. במידה ובחרתם ללמוד את הקרוס, אזי שבאופן כללי אין תנאי קבלה לקורס גננים, כל עוד מדובר בקורס הרגיל והבסיסי של משרד התמ"ת.

עלות הקורס משתנה גם כן, אך ניתן להגיד בממוצע כי עלות קורס גינון תעלה לכם כ-5,000 ₪. בסוף הקורס, אגב, תקבלו תעודה מטעם משרד התמ"ת.

מאמר זה נכתב בשיתוף עם אתר: גננים פלוס המתמחה בעבודות הגינון השונות.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום קורס חקלאות, ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס חקלאות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור