על לימודי פסיכותרפיה

על לימודי פסיכותרפיה

אז מה זה בעצם פסיכותרפיה?

מקור המונח הוא יווני ופירושו, פסיכו= נפש, תרפיה= טיפול וכשמו כן הוא טיפול בנפש האדם. הטיפול הפסיכותרפי הראשון הועבר במאה ה-18 ע"י פסיכולוג גרמני. מאז התחום התפתח וגם ההתייחסות אליו עלתה בעשרות מונים. לימודי הפסיכותרפיה הם לימודים מעניינים במיוחד ובעלי אפשרויות התמחות שונות.

פסיכותרפיה דינמית- היא שיטת טיפול שמבוססת על עקרונות הפסיכואנליזה ומתבצעת בעזרת שיחות מטפל-מטופל. מלבדה יש שיטות טיפול רבות כדוגמת ביבליותרפיה, אומנות, מחול, דרמה טיפול התנהגותי, פסיכותרפיה רוחנית, פסיכותרפיה הוליסטית ועוד.

תכניות ומסלולי לימודים בפסיכותרפיה

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים משתנה בהתאם לתחום ההתמחות וכן בהתאם לבחירת הסטודנט במסלול המתאים לו: קורס פסיכותרפיה, תואר ראשון, תואר שני או קורסים מתקדמים המיועדים לבעלי תואר שני בלבד. למרות השוני בין מסגרת אחת למשניה ולהיקף החומר הנלמד, בסיס התכניות מושתות על הבטים כגון: הילינג, אמנויות, מגע, תנועה, הכרה ותודעה, איזון ועוד.

מסלולי לימוד

כאמור, ישנם מסלולי רבים ומגוונים בתחום, לפניכם מספר דוגמאות ללימודים בתחום:

ביבליותרפיה- שיטת טיפול בעזרת ספרות. מתבסס על טקסטים ספרותיים מגוונים כגון סיפור, אגדה, שירה, מחזה ועוד. העיסוק מאפשר דיאלוג טיפולי בעקבות אופן ההבנה והניתוח של הטקסטים.

ארומתרפיה- שיטת טיפול שמתבססת על שימוש בשמנים שונים שמובילים ליכולות ריפוי ואנרגיות של הגוף. תכונות המרפא של השמנים, על הרכביו השונים, מועברים בעזרת עיסוי, מריחה, הרחה, הזרקה ועוד. בסיס האמונה היא שהריחות משפיעים על מוח האדם וכך ניתן לטפל בחוליו. במסגרת הלימודים נחשפים הלומדים למרכיבי השמנים, תכונותיו ואופן השימוש בהם.

רכיבה טיפולית- מדריכים טיפוליים שמטפלים בעזרת רכיבה וטיפול בסוסים בטכניקה ייחודית ורגישה. מצליחים בטיפול באמצעות רכיבה לקשר בין עולם הסוס/החיה ובין עולמו הפנימי של המטופל ומסייעים לו בעזרת הדרכה והנחיית לטפל בהיבטים רגשיים ופיזיים לחיזוק.

ליצנות רפואית- הליצנות הרפואית היא מקצוע  ייחודי ומספק. הליצן הרפואי מהווה חלק מצוות בית החולים ודואג לצרכים הנפשיים של החולים. הליצן הרפואי יודע להסיח את דעת הילד החולה מן הכאב, לעודד את הקשיש הסובל ולסייע לחולים סופניים. תפקיד הליצן חשוב ובעזרת טכניקות שונות של ציור, פיסול, קסמים, סיפורים וכדומה, הוא מעודד ומשמח את החולים השונים.

קהל היעד

לימודי הפסיכותרפיה מתאים למטפלים עם או בלי השכלה אקדמית שרוצים לשנות או להוסיף תחום התמחות ולהעשיר את מקצועיותם וכן לאלו המעוניינים לעסוק בתחום הפסיכותרפיה והטיפול.

 

 

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
הקריה האקדמית אונו
אקדמיה יישומית
כתובת: צה"ל 104 קרית אונו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום לימודי ריפוי בעיסוק, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי ריפוי בעיסוק אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור