לימודי הנדסה - לימודי הנדסה סביבתית

מידע מקיף וחיפוש מוסדות לימוד ללימודי הנדסה סביבתית לתואר ראשון

ביקשת לסנן לפי:
תואר ראשון
+
לימודי הנדסה
+
לימודי הנדסה סביבתית
+
באר שבע והדרום
 
בגרות
  • נדרש (1)
פסיכומטרי
  • נדרש (1)
זמני לימוד
  • לימודי בוקר (1)
שכר לימוד
  • אוניברסיטאי - מתוקצב (1)
  • ניתן לשלם על פי הפקדון לחיילים משוחררים (1)
 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום לימודי הנדסה סביבתית, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי הנדסה סביבתית אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
מידע נוסף
לא צריך להיות גאון כדי להבין שהמגמה העולמית והנושא המשותף היום לרוב האוכלוסייה על פני כדור הארץ הוא שימור הסביבה ודאגה להפחתת הזיהום והנזק שגורם האדם. לימודי הנדסה סביבתית הם מהתוצרים החשובים ביותר של מגמה זו, לימודי אקדמיים שמכשירים את בוגריהם להתמודד עם בעיות סביבתיות, לטפל בהן ולמנוע אותן.

ההנדסה הסביבתית עוסקת בכלים שעומדים לרשות האדם במאבק נגד הפגיעה המתמשכת בכדור הארץ. בעזרתה, יוכל האדם לדעת יותר על הנזקים שכבר נגרמו לאורך ההיסטוריה, על הדרכים לרפא את הפגיעות, על הבעיות שישנן ועוד לא התגלו ועל השיטות בהן יופחתו תהליכים אלו, עד למניעת פגיעה באופן מוחלט.

התפתחות האנושות מביאה עמה נזקים סביבתיים. כל בנייה של בית חדש, סלילה של כביש או כריית מנהרה פוגעות בצורה זו או אחרת בסביבה, במשאבי כדור הארץ ובטבע עצמו. מהנדס סביבתי יוכל לסייע בתכנון של פרויקטים כאלו, ועוד רבים אחרים, כך שיתחשבו ככל האפשר בסביבה וישתלבו בטבע בצורה אופטימלית.

לימודי הנדסה סביבתית משלבים נושאים כמו אקולוגיה, מיקרוביולוגיה וביוטכנולוגיה, יחד עם חקר הקרקע והמים, מטאורולוגיה, אטמוספרה, וולקנולוגיה (חקר הרי געש), חקר חומרים טבעיים והתפתחות נופי הטבע ואפילו חקר החברה, גאוגרפיה, האדם וסביבתו, גנטיקה, חקיקה בתחום הסביבתי ועוד.

בעיני רבים, הנדסה סביבתית היא תת תחום או נושא המהווה חלק בלתי נפרד מלימודי הנדסה אזרחית של היום. הרי גם ההנדסה האזרחית מנסה להבין כיצד להקים פרויקטים בשילוב הטבע והסביבה וכיצד להפוך אותם ליעילים וחסכוניים יותר. למעשה, ניתן לומר כי לימודי ההנדסה הסביבתית הם 'האגף הירוק' של לימודי ההנדסה האזרחית.

ניתן ללמוד לימודי הנדסה סביבתית בטכניון בחיפה ובמכללה להנדסה בירושלים (מסלול מטעם הטכניון). ישנם מוסדות נוספים בארץ המציעים תואר שני בהנדסה סביבתית או תואר לא הנדסי במדעי הסביבה, כמסלול בודד או בשילוב עם התמחות נוספת.

לימודי הנדסה סביבתית מרתקים אותך? רוצה לדעת עליהם עוד? אתר iLimudim יספק לך את כל המידע הדרוש בנושא

 
 
 

מחירון לימודים

שכ"ל אוניברסיטאי כ-12,000 ₪
קורס פסיכומטרי 8,000 - 4,000 ₪
קורס אנגלית 7,500 - 2,400 ₪
קורס עיצוב פנים 20,000 - 7,000 ₪
קורס ברמנים 5,000 - 2,700 ₪
קורס לניהול משרד 2,000 - 1,500 ₪
למחירי קורסים נוספים
 
 
 
סגור