רפואה, בריאות ורווחה - לימודי ריפוי בעיסוק

מידע מקיף על כל מוסדות הלימוד ללימודי ריפוי בעיסוק

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
הקריה האקדמית אונו
אקדמיה יישומית
כתובת: צה"ל 104 קרית אונו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אוניברסיטת תל אביב
המוסד האקדמי היהודי הגדול בישראל ובעולם.
כתובת: אוניברסיטת ת"א, רמת-אביב , תל-אביב
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום לימודי ריפוי בעיסוק, ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי ריפוי בעיסוק אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
מידע נוסף
ריפוי בעיסוק הוא תחום בלתי נפרד מהרפואה הקונבנציונלית, אך הוא אחד מאותם טיפולים שלא ניתנים על ידי רופא (מה שמוגדר כתחום פרא-רפואי). לימודי ריפוי בעיסוק מאפשרים לסטודנט להבין כיצד לטפל בקושי פיזי או נפשי של אדם מסוים וכיצד לסייע לו להתגבר עליו בצורה הטובה ביותר. למומחי ריפוי בעיסוק שמור מקום של כבוד בעולם הרפואה, משום שהם מחזיקים ביכולת לסייע בצורה משמעותית גם במקרים שנראים אבודים לחלוטין. אם פעם היו ספקות לגבי יעילותו המוכחת של הטיפול, הרי שהיום ידוע כי זוהי אחת התפיסות המועילות ביותר שקיימות היום מבחינה רפואית.

לימודי ריפוי בעיסוק מעניקים לסטודנט את היכולת לסייע לאדם שנפגע פיזית או נפשית, כזה שסובל מבעיות התפתחותיות או מבעיות זקנה שאינן מאפשרות לו לתפקד באופן עצמאי. לכן, התחום מכשיר לטיפול בכל שכבות הגיל, החל בלימודי ריפוי בעיסוק לילדים המתקשים להשתלב בחברה, דרך מבוגרים הסובלים מבעיה חמורה ועד קשישים.

במהלך תואר ראשון בלימודי ריפוי בעיסוק לומדים הסטודנטים נושאים רבים שיאפשרו להם להעניק למטופל את הסיוע המקיף ביותר. הלימודים כוללים קורסים מעולם מדעי החברה כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ממבט רפואי, הרצאות מקצועיות הנוגעות להנחיית קבוצות, תרפיה, כלים לריפוי בעיסוק, שיקום ואבחון ואפילו נושאים רפואיים של ממש, כמו אנטומיה, מבנה כלי הדם וכדומה.

בוגרי לימודי ריפוי בעיסוק זוכים ברישיון לעיסוק בתחום מטעם משרד הבריאות. הבוגרים גם יכולים להצטרף בתום המסלול לארגון המרפאים בעיסוק, בישראל ובעולם וכן להירשם כחברים בעמותה הישראלית לקידום הענף (אפשרי כבר בשנה השלישית). התואר עצמו נמשך כשלוש שנים וחצי.

המוסדות המציעים לימודי ריפוי בעיסוק לתואר ראשון הם: אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים והקריה האקדמית אונו. ישנם מוסדות המציעים מסלולים דומים, העוסקים בלימודי רפואה משלימה באופן כללי, לימודי רפואה סינית, לימודי נטורופתיה וכדומה.

רוצה לעסוק בריפוי בעיסוק? כל המידע על לימודי ריפוי בעיסוק נמצא לרשותך באתר iLimudim

 
 
 

מחירון לימודים

שכ"ל אוניברסיטאי כ-12,000 ₪
קורס פסיכומטרי 8,000 - 4,000 ₪
קורס אנגלית 7,500 - 2,400 ₪
קורס עיצוב פנים 20,000 - 7,000 ₪
קורס ברמנים 5,000 - 2,700 ₪
קורס לניהול משרד 2,000 - 1,500 ₪
למחירי קורסים נוספים
 
 
 
סגור