לימודי מחשבים ומדעים - לימודי כימיה

מידע מקיף וחיפוש מוסדות לימוד ללימודי כימיה לתואר ראשון

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 4 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
האוניברסיטה הפתוחה
הרשמה פתוחה ואיכות אקדמית
כתובת: רבוצקי 108, ת"ד 808, רעננה | סניפים בכל הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 4 מסלולים
מדעי החיים לתואר ראשון
מדעי הטבע בהדגשת כימיה לתואר ראשון
כימיה ומדעי החיים לתואר ראשון
כימיה וחינוך (במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) לתואר ראשון
בעמוד זה נמצאים 4 מסלולי לימוד בתחום לימודי כימיה, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי כימיה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
מידע נוסף
כימיה היא מדע שמתרכז בחומר. רכיבי החומר, אופיו והשינויים שמתרחשים בו בעקבות פעולות מסוימות – כל אלו הם מנת חלקם של הכימאים. לימודי כימיה, אם כך, עוסקים בנושאים המעסיקים היום יותר מכל את אנשי עולם הכימיה ומשלבים בין ידע תיאורטי רב לשיעורים מעשיים במעבדות. לימודי כימיה מקיפים כמות עצומה של מידע, וזאת משום שכל מה שנמצא סביבנו מוגדר כחומר: האבנים, העצים, גופינו, כלי הרכב, המכונות ואפילו האוויר אותו אנו נושמים מוגדרים כחומר ונחקרים על ידי כימאים מידי יום.

לימודי כימיה נחלקים, בגדול, לכמה קבוצות נושאים עיקריות: ביוכימיה, ביופיזיקה וכימיה פיזיקלית, הנדסת מערכות ותכנון תהליכים, כימיה אנליטית, פיתוחים סביבתיים, הנדסה כימית וכימיה אנליטית. אמנם כל אלו נראים ממבט ראשון כתחומים עלומים ואפילו מעט מפחידים, אך הקורסים המרכיבים את התחומים הללו מעניינים ומרתקים.

לימודי כימיה כוללים קורסים שמעניקים היכרות עם תחומים כמו עיבוד חומרים, מחקר ופיתוח בעולם המיקרואלקטרוניקה והננוטכנולוגיה, רקיחת תרופות מתקדמות, ייצור חומרי הדברה יעילים, שיפור תהליכי ייצור, השבחת חומרים ואף הנדסה גנטית. הנושאים הללו הופכים את הכימיה לאחד התחומים המרתקים באקדמיה.

ישנם שני מסלולים לתואר ראשון בכימיה. האחד אורך שלוש שנים, ומקנה לבוגריו תואר ראשון בכימיה. השני אורך ארבע שנים ומקנה לבוגרים תואר ראשון במדעים (B.Sc), או בשמו האחר: תעודת מוסמך למדעים בהנדסת כימיה.
כמובן שהתואר הארוך יותר הוא גם הנחשב יותר, כיוון שאלה לימודי הנדסה לכל דבר. לימודי כימיה שנמשכים שלוש שנים נחשבים גם הם ליוקרתיים ואיכותיים, אך לא יאפשרו לבוגר לעסוק בתפקידים הנדסיים לאחר השלמת התואר.

ומה הן אפשרויות התעסוקה לאחר סיום הלימודים? פיקוח על תהליכי ייצור במפעלים גדולים, התברגות בצמרת מפעלים לתשלובת כימית, מציאת פתרונות לזיהומים סביבתיים והתפלת מים וכן השתלבות בעולם ההייטק (חברות ביוטכנולוגיה וחברות מעולם המוליכים למחצה), בעולם ייצור התרופות או בתעשיית המזון.

מרגיש שכימיה היא הדבר הבא? לימודי כימיה קורצים לך? אתר iLimudim יספק לך את כל המידע לו אתה זקוק

 
 
 

מחירון לימודים

שכ"ל אוניברסיטאי כ-12,000 ₪
קורס פסיכומטרי 8,000 - 4,000 ₪
קורס אנגלית 7,500 - 2,400 ₪
קורס עיצוב פנים 20,000 - 7,000 ₪
קורס ברמנים 5,000 - 2,700 ₪
קורס לניהול משרד 2,000 - 1,500 ₪
למחירי קורסים נוספים
 
 
 
סגור